Poradíte čerstvej diabetičke I typu?

Príspevok v téme: Poradíte čerstvej diabetičke I typu?
janar

nedávno mi diagnostikovali cukrovku I typu,ostala mi po tehotenskej cukrovke a ešte ma len nastavujú s inzulínom,trochu ked mám čas sa priúčam počítať sach.jednotky,ale neviem napr.vypočítať ked má napr.brumík(30g) na 100 g 58g sacharidiv kolko môžem z neho zjesť aby to bola1 SJ(teda kolko z toho je 1SJ?)
tiež sa neviem rozhodnúť či si mám pichať alebo je lepšia pumpa
jem len také detské porcie ale je mi to málo a po 2 hodinách som už hladná,bola som zvyknutá strašne vela jesť,ale dobre mi pálilo lebo som nepriberala,umelé sladidlo som si kúpila candys ale ešte som ho ani nepoužila,že to treba aj striedať a neni dobre používať len to
a aký je rozdiel ked si chcem dať keksík a dia keksík ked sacharidov majú rovnako

maja05

a ako sladidlo skuste STEVIU(je to prirodzeny cukor,kuite ho aj v lekarni,aj ako malinke tabletocky,aj ako prasok)mozete to jest cely zivto aj z toho piect kolace,je to cukor z rastliny,ktory je specialne pre cukrovkarov,ale aj pre vsetkych ludi,pretoze nezvysuje prudko hladiu cukru v krvi

maja05

skuste HORKE TEKVICKY-daju sa kupit v lekarni,ale aj cez net(ked si date do googla,tak vam vyhodi viacero net obchodov),tie tekvicky vraj obnovuju cinnost B buniek pankrasu a tym zvysuju produkciu inzulinu,DRZTE SA!

barča

Ja sa ospravedlňujem, ak som niekoho zmiatla, nebolo to mojim zámerom.
Ubehlo 2,5 mesiaca a už sa zmenil stav aj u mňa - potrebujem dodávať inzulín, zatiaľ jedenkrát denne :(

DiabetikIvo

blazka80,

ak si si nevšimla janar píše o tom, že má diabetes 1. typu a pri jeho liečbe nejaký prášok nepomáha.

Opakujem to na tomto webe už veľakrát, že zatiaľ jediná účinná liečba diabetu typu 1 je v dodaní toho, čo mu chýba a čo organizmus nedokáže pre dosiahnutie glukózovej a acidobázickej rovnováhy pre svoju potrebu sám vyrobiť a tým je inzulín, či sa to niekomu páči alebo nie.

Zatiaľ iná spoľahlivá metóda neexistuje. To, že barča napísala, že nepoužíva inzulín asi mnohí nepochopia, pretože majú o diabete informácie z agentúry JPP a nei zo serióznych zdrojov informácií...

Ale barča to vo svojom príspevku z dňa 28.01.12 12:48 vysvetlila, keď napísala že má diabetes typu LADA (ktorý je dobre opísaný aj na tomto servri v článku doktora Martinku: cukrovka.zdravie.sk )Takže barča, ako spomínala má ešte dosť betabuniek, ktoré vyrábajú inzulín a zatiaľ jej stačí diéta tak ako u diabetikov typu 2, ale po nejakom čase pravdepodobne bude musieť opäť používať inzulín...

A pri diabete typu 1, kde sú imunitným systémom pankreatické betabunky zničené okrem podávania inzulínu, transplantácie pankreasu, resp. implantácie ostrovčekov pankreasu s betabunkami zatiaľ nič reálne nepomáha. Žiadne čajíčky, prášky, makrobiotická, vegánkska, vegetariánska strava neobnovia zničené bunky pankreasu. To si musí každý uvedomiť. A kadejaké potravinové doplnky, ktoré údajne vyliečili niekoho z diabetu typu 1, to je iba správa od JPP a väčšinou smeruje na obohatenie sa človeka, ktorý takéto správy publikuje...

blazka80

mojej mame pomohol prasok Pro argi. po dvoch mesiacoch uzivania jej klesol cukor aj krvny tlak sa jej zlepsil. Dovtedy jej nic nezaberalo

TIER1

Odporúčam žiť normálny aktívny život. Diabetes nie je choroba - je to len jedna \"pomýlená\" bunka. Ak budete aktívna pomôže vám to vyrovnať sa s novým \"životným štýlom\". Veľa rád nájdete aj v slovenskej Facebookovej komunite, kde sa o tom veľa hovorí...

www.facebook.com

barča

janka, chcela by som sa ťa ešte niečo opýtať, ale nie tu na fóre. Nemáš nejakú anonymnú mailovú adresu? ;-)

barča

kvôli preukazu určite nie, s tým zamestnávateľ nič nemá. akurát na príspevok na diétu budeš potrebovať doklad zo mzdového oddelenia - mzdový list za obdobie predchádzajúceho roka (ak sa nemýlim).
čo sa týka práce, to neviem aké podmienky stanovuje ASR, a na akom poste pracuješ. Podľa ustanovení zákonníka práce máš nárok na preradenie na iné pracovné miesto, ak tvoje súčasné nie je vyhovujúce s ohľadom na zdravotný stav. Ale pozor, ak ti zamestnávateľ nemôže ponúknuť iné miesto, tak smola.

janar

barča
dakujem,popýtam sa na urade SVaR,treba mi tam aj tak ist bo mi končí materská a treba mi rodičovskú vybavovať,ale trochu sa obávam či ma neprepustia kvôli preukazu ked som zamestnaná pri armáde