škodlivost prace na zdravie človeka

jatyon

naostatok:
.
Pseudoveda

Pseudovedecké teórie sú také teórie, ktoré sú predkladané ako vedecké, hoci vedeckými nie sú. Teória je vedecká, ak z nej možno dedukovať empirické predikcie, ktoré sa môžu ukázať aj ako nesprávne.
.
Karl Popper označil túto vlastnosť vedeckých teórií ako usvedčiteľnosť z nesprávnosti (ak sú naozaj mylné, pozn.prekl.). Pseudovedecká teória tvrdí, že je vedecká, t.j. že je možné dokázať jej nesprávnosť, ale buď nie je usvedčiteľná z podvodu samotná teória alebo bola naozaj vyvrátená, ale tí, čo sa jej držia, to odmietajú akceptovať.

Sklon predostierať teórie, ktoré sa tvária ako vedecké, ale ktoré nemožno empiricky testovať žiadnym zmysluplným spôsobom, t.j. teória je konzistentná s každou možnou empirickou udalosťou a žiadna dedukovaná predpoveď na jej základe ju nikdy nemôže usvedčiť z omylu.
.
Alebo, teória je zamaskovaná vo výrazoch neempirických entít. (napr. teória o engramoch od L.Rona Hubbarda.)

jatyon

este....
.
Zakladateľom scientológie je Laffayette Ronald Hubbard. Študoval jadrovú fyziku, zaoberal sa tiež otázkami adaptácie človeka na podmienky technického veku.
Písal novely, romány a sci-fi príbehy. Napísal vyše sto kníh. Neskôr, ako námorný dôstojník bol vážne zranený. Počas dlhého liečenia vypracoval nové metódy psycholiečby. Známejšia a v scientológii využívaná je jeho dianetika.
Je to praktická metóda založená na náuke o ľudskej mysli. Názov je odvodený z gréckeho dia (cez) a nous (duša) a znamená “cez dušu”. Túto metódu opísal v knihe Dianetika – moderná veda o duševnom zdraví.
.
Hubbard vyhlasoval, že dvakrát navštívil nebesia a stretol tam tetanov – nesmrteľných duchov, schopných vstupovať do tela s cieľom reinkarnácie. Scientológia definuje reinkarnáciu ako prirodzený jav, pri ktorom prechádza nesmrteľná duchovná bytosť z jedného tela pri smrti do nového pri pôrode.
.
Dianetika vychádza z poznania, že schopnosti človeka sú pôvodne neobmedzené, ale sú podvedomím blokované a obmedzované. Tieto obmedzenia spôsobujú tzv. engramy (démoni).
.
Démon je duševný mechanizmus vytvorený engramom a je schopný samostatnej existencie. Dianetika ničí engramy a tým vytvára nového človeka – clear. Používanie dianetických techník sa nazýva auditing. Ten sa vykonáva za účasti auditora. Auditor kladie otázky, ktoré sú nasmerované tak, že človek odhaľuje najintímnejšie stránky svojho života. To je miesto, kde vzniká možnosť zneužitia auditingu. Človek sa stáva vydierateľným.

.
Hovorí bývalá členka : “Keď som mala nedorozumenie s priateľom, zverbovali ma do centra. Vraj sa tam naučím chápať ľudí. Naozaj som tam našla atmosféru veľkého priateľstva a porozumenia, ktoré som dovtedy v takej miere nikdy nezažila. Zároveň som zanechala štúdium. Presvedčili ma ich argumenty, že istota myslenia pochádza iba z reaktívnej časti zmyslu a že poznanie nadobudnuté štúdiom nie je potrebné pre duchovný cieľ absolútnej slobody.
.
Pomocou E – metra sa auditorovi podarilo vytiahnuť zo mňa veľmi mnohé intímne myšlienky a zážitky. Mala som pocit, že skupina vie všetko o mojom súkromí, a tak som sa stala manipulovateľnou. Výsledkom nebolo to, že som sa blížila k cieľu úplnej slobody, ale že som závisela od vedúcich scientológov”.

jatyon

desperad, odpust.

neo:
Čo vlastne hlásajú scientológovia? Ich cieľom je dosiahnuť „duchovné zdravie“. Snažia sa riešiť osobné problémy a rôzne choroby zdanlivo vedeckými metódami. Využívajú auditing (pri skúšaní člena sa zisťujú zablokované mechanizmy správania). Kritici hovoria jednoducho o vymývaní mozgu.
Scientológovia sľubujú potenciálnym členom schopnosť ovplyvňovať hmotu, energiu, priestor a čas.

Prodrobne to opísal zakladateľ scientológie Lafayette Ronald Hubbard (1911-1986) vo svojom učení, nazvanom DIANETIKA. Je to vraj „cesta k dokonalosti“, na ktorej musí každý člen absolvovať niekoľko kurzov (mimochodom finančne veľmi nákladných). Údajne sa veľmi zmení jeho povaha a charakter.....

Kuki

Myslim, ze tak ako u alkoholu a cigariet zavisi od kvantity. Ak alkohol, cigarety, ale i praca su v rozumnom mnozstve, tak neskodia. Vela sa pise o tom, ze alkohol v malych davkach je dokonca prospesny. O cigaretach sa to sice nepise, ale zrejme ked si da clovek kde tu cigaretu, viem si predstavit, ze funguje ako balzam na dusu. Praca detto. Ak je jej tak akurat, tak je to v pohode. Ak to vsak clovek prehana... zrejme ta zabija a ohrozuje ako alkohol a fajcenie... Takze plati stare zlate pravidlo: Vsetkeho z mierou. :)

Mojko

Ak je praca stresujuca, tak je horsia ako fajcenie a pitie dohromady. Infarkt Ta moze zabit aj v 30. Dosledky pitia a fajcenia prichadzaju ovela neskor. Preto sa nestresuj.
Doporucujem preventivnu prehliadku.