Svadba

mayusik

soffa - ochh az strach mam s toho jak si to napisala :DDDD

zartujem ;) ale fakt je toho dost...

Kto ti s tym pomahal?

soffa

joj a zabudla som obrucky;-)radsej vacsie ,ja som si ju dala zmensit tak ju nosim na pravej (chudsej)ruke.a vyzdobu!aby ladili servitky,oranzy,saty na redovy(najlepsie si je niekoho najat).a kolace sa pocitaju 25 na osobu_zevraj 10 zjest a 15+torta do krabicky!je to individuale!A ESTE KOPEC MALICKOSTI!!!!!zisti co sa v tvojej rodine pije,aky alkohol,aby si vedela coho viacej coho menej,premyslat nad menu.uz ani neverim cim sme si vsetkym presli!;-DDDDD

soffa

nemas cas,ja som sa vydalava v juli,tiez sme mali zhruba pol roka cas...najprv chod na matriku,oznamit,potom si vybav bud mestsky urad,alebo kostol,priebezne s tym salu a skupinu(dobra skupina je uz rok rok a pol rezervovana),alebo dj(tam mas usetrene za stravu,alkohol atd)potom kameraman,fotograf,pozvanky,...chod sa objednat ku kadernicke,kozmeticke,na nechty,tiez sa chodi pol roka dopredu.,saty ti staci ist vybrat 2 mesiace dopredu,a priebezne si kupuj veci ako saty na redovy,topanky,a rozne ine malickosti.a este som zabudla,vsade pytaju zalohy takze si nos zo sebou dost peniaze(vacsinou pytaju 100eur)staci???a prajem silne nervy,svadobny den je oproti tomu prechadzka ruz.zahradou.

zewa

Viem, ze v Ivanke pri Dunaji je velmi dobra svadobna agentura. Ale na taku malu svadbu, by som si to zorganizovala asi sama.

zewa

musis len googlit a googlit :) My sme chceli nejakeho dobreho fotografa, ale vela ich je rezervnutych, a tak sme nakoniec nasli jedneho z druheho konca SVK. Takze to by som zacala riesit ako prve, existuje kvantum fotografov. Ja som pisala asi 30tim a mozno 3-ja este mali volny termin. Starejsi je taky typek, co vlastne organizuje cely ten svadobny den a zabava ludi a robi vsetky tie tradicne veci ako vypytat nevestu od rodicov pre zenicha a zacepcenie, atd. Nam bude robit Tomas Dúcky (mlady perspektivny chalanisko a vlastne nam bude robit aj hudbu - ziva + DJ), nechceli sme ziadneho obstarozneho dedka :) Kameraman az taky problem nie je, to zalozis a kuknes raz za sto rokov (dolezitejsi je fotograf, fotky budes ukazovat kazdej navsteve).

jajka001_

napriklad nam "starejsieho" robil jeden z hosti - sam od seba. mna to ani nenapadlo ze nieco take ako starejsieho potrebujem. a ostatni ludia,to boli vsetko znami, moji,jeho, alebo niekoho z nasich znamich

aj_my

Zewa- dakujem za zhrnutie. Ano ten zoznam som si uz citala, vdaka nemu som ostala celkom v panike, ze kolko toho treba. a co si myslela tym "zhanat starejsieho"? Viete mi dat aj konkretne tipy/kontakty nma ludi ktorých budem potrebovať t.j. kameraman, fotograf,pripadne nejaku agenturu odporucit. A sikovnu vizazistku

zewa

hlavne treba rezervnut 4 veci. Fotografa (ti lepsi su uz ale vsetci rezervnuti), kameramana, miestnost a kostol alebo obradnu sien (ale to az tak rychlo nemusi byt lebo za den moze byt aj viac svadieb). A ak sa chcete brat v kostole, tak treba ist za knazom na nejake poucenia ci co. Jaj a este mozno starejsieho (a toho by som tiez rychlo zhanala). Taktiez hudbu. Vyzdoba, saty, pozvanky, kolace to ma vsetko cas.
Len pomalinky zacnite premyslat koho pozvat (teda kolko ludi bude treba), nachystat peniazky na zalohy, porozmyslat o ubytovani hosti, ako ich budete prepravovat, ci indivindi alebo bus (ten treba tiez rezervnut), tiez co s detmi, zostavit menu, ci si vyzdobu urobite samy alebo to nechate na nejaku agenturu, ci budete robit svedske stoly alebo viac chodov za vecer, zacat pokukavat po obruckach, premysliet, kto bude svedkom, pokukat, kde su pozicovne siat a celkovo trebars aj to do akej farby svadbu zladite a ostatne detaily. Ked sa zaregistrujes na mojasvadba.sk mas tam k dispozicii taky zoznam, co vsetko treba pred svadbou urobit a len si to tam postupne odskrtavas ;)

jajka001_

no ze nesmie byt starsia ako tri mesiace:) prefotit, dat overit u notara a ten datum overenia nesmie byt starsi ako tri mesiace