Svadba

gouda

Svedka si mozes vybrat akeho chces, je to tvoja volba. To ze to nemoze byt rodinny prislusnik ako ti niekto povedal je blbost. Aj manzel mal za svedka brata a ja kamaratku. Takze je to na vas dvoch koho si vyberiete. Najskor si treba zajednat kostol, salu... my sme zacali 9 mesiacov pred svadbou a poviem ti, ze to bol pravy cas, lebo mali sme svadbu na hrade a to bolo uz pomaly rok dopredu zajednane vsetko. Aj kameraman a DJ ak je ozaj dobry, rychlo ma minie...treba ho zajednat cim skor. Toto by som si na vasom mieste zajednala cim skor tym lepsie. A saty som mala tiez asi 4 mesiace pred zajednane. Ostatne sme riesili priebezne. A ak budete objednat prstene, tak treba si to vypocitat aby stihli prist, my sme na nase cakali 5 tyzdnov. Inak vela stastia.

3nttt

ale netvrdim ze to tak musi byt. my sme sa v kostole nebrali bo moj drahy nieje ani pokrsteny a to by pan farar nerozchodil.

3nttt

ja si myslim ze skor rodny.ale tak mi sme nemali v kostole.do toho papiera co vypisujes (ze ake priezvisko budete pouzivat a tak) sa pisu aj mena rodicov.tak na to asi rodny list.ale tak vy chcete v kostole takze tam to moze byt ine. ale myslim ze rodny sa pouziva skoro pri vsetkych vybavovackach.

aj_my

3ntt - rodný list? ja mám doniesť kopiu krstneho listu, bude treba aj rodny list?:)Kurnik, uz aj pri takejto sviatosti aka je byrokracia, no fuuuj:/

3nttt

k tomu rodnemu listu :DDD asi preto nema byt starsia ako 3 mesiace lebo mne (ked sme si vybavovali svadbu) zistili ze mam od narodenia zly rodny list. tak este popri tom som musela vybavovat novy :)

aj_my

tak...prvy krok za mnou - dohodnuty termin s fararom:)) predbezne som sa informovala aj o volnych salach v priestoroch ktore sa mi pozdavali, zatial vsetky volne :)

soffa

aj-my tu na vychode je stravna jednotka akoze 20 eur.pri zapocitani,vyzdoby(okruh.stoly,serv,sviecky)nealka,saly,ta vyjde stravna jednotka na 30 eur za osobu,tak si vypocitaj podla toho kolko budes mat ludi.+kolace,torty,alkohol,obrucky,kvety,kozmeticka,kameraman,nechty,kadernicka,svat.saty,saty na redovy 2je topanky,.svatba je draha zalezitost.

jajka001_

mne to hrozne nepripadalo, bola to celkom sranda
akurat ze to nebolo celkom podla mojich predstav, vela kompromisov. ale tak nezijem v rozpravke, co uz :) hlavne ze bolo fajn

soffa

nastastie, mam teraz uz "manzela"ktory mi s tym pomahal,chodili sme spolocne,a niekedy si odskocil len sam na aute(ma volnejsiu prac.dobu ako ja)a vela mi pomohli kamosky(vsetky nedavno vydate)s informaciami,ako ktory fotograf je naj,kameraman,hudbu..takze som aj nasch zbavila vybavovaciek:-))no nie je to nic prijemne,vsetko zosuladit,hlavne ak to chce mat clovek perfektne,tolko nervov...manzel sa chcel zufalo zenit,po 8 rokoch a ked som sa ho pytala,ci by isiel do toho zase,tak povedal,ze koli vybavovackam nie;-DDDze to bolo hrozne!