Milovat cloveka aj s jazvou na tele ?

Príspevok v téme: Milovat cloveka aj s jazvou na tele ?
dreamland

Da sa to? Dokaze clovek milovat toho druheho bez toho, aby sa ho snazil menit, vycital mu nedostatky ci fyzicke alebo povahove? Mam 20, a zivot mam poznaceny chorym srdcom a jazvou cez cely hrudnik. S jazvou som sa naucila zit, nehnusi sa mi, pozeram sa na to, ako na nieco, co mi ukazuje, ze som tu nemusela byt. Ale co chlapi? Dokaze chlap milovat aj dievca, ktore nieje dokanale? Ktoreho telo je poznacene jazvou a je chore? Existuje vobec este nejaky chlap, ktory je normalny a nepozera sa iba na tu fyzicku stranku? Kvoli mojej jazve a chorobe sa bojim nadviazat normalny vztah. Neviem ako zacat tu temu, ako mu to povedat, aby sa na mna nepozeral inac ako doteraz, aby vo mne nevidel choreho cloveka, ale toho, ktoreho miluje. Moje doterajsie vztahy boli iba kratke, kde som sa k tejto teme radsej ani neodvazila posunut.. Co vy na to? Da sa to?

lost

karin.

pokial si nejaky manazer potreuje vybrat peknu zenu len preto aby ju bral ako firemny (modny) doplnok, tak ty by si snad chcela byt zenou takeho magora ?

ale dobry nazor :) cize plati to aj opacne? ak kriva muz, tak ma smolu a moze sa ist rovno obesit ?

karin.

dreamland - zlatko, nehnevaj sa ak to napíšem narovno ! VADÍ TO ! chlapi hľadajú dokonalosť. Ak ti sem napíše , alebo ak sa opýtaš niekoho, že nevadí, klame. Lebo vie, že nebude s tebou priateľ, či milenec.
Ja som prekonala obrnu a trošku krívam. Od mladosti mi hovorili, že som veľmi pekná a milá. Aj teraz, keď mám 34 rokov, vraj vyzerám ako modelka ( čo teda teší )

ALE nikdy žiadny chalan o vážny vzťah neprejavil záujem. NIKDY ! Ja si totiž viem živo predstaviť , akoby som mala chlapca , išli by sme po ulici, oproti by išiel jeho kamoš so super babou a on by išiel síce s peknou ale s krívajúcou..ako by sa cítil ? Alebo by si ma zobral predstaviť k rodičom, čo by povedali, že si našiel krívajúcu priateľku ? Alebo by mal nejaký firemný večierok, všetci napr. manažeri so super oblečenými , krásnymi manželkami a on s krívajúcou ? Je to kruto napísané, viem, ale je to tak ! Môže mi teraz niekto písať, že si to len namýšľam, ale verte, napíše to len ten, kto nemá podobné skúsenosti a píše len v teoretickej rovine. Presne tak, ako aj mne hovoria, že ty si taká pekná a fajn, ako je možné, že si sama ? A ja sa pýtam, no ako ?? lebo ma nikto nechcel.
Rande som mala raz v živote, užasný muž, vravel že som mu sympatická, nič mu nevadí, a že keby nebol ženatý, že by ma chcel a že si vie predstaviť, že by sme boli spolu..lenže bol ženatý. Ale som presvedčená, že ak by bol slobodný, nikdy by si ma nezobral. Nič sme spolu nemali, ostal platonickou láskou !! ( ale na sex by sa určite chlapi našli, ale mne nejde o to...býva mi po večeroch smutno, potrebujem objatie, ale osudom je ostať sama )

ale ty nekrívaš, máš jazvu, ktorá sa dá zamaskovať. a možno sa do teba niekto zamiluje a potom ked dôjde k tomu, že mu povieš čo a ako, nebude mu to vadiť. MOŽNO !

3nttt

dokonalost neexistuje. a ked uz niekto aspon na oko posobi "dokonale" tak ma v drvivej vacsine v hlave nas....
niekto je moc chudy,niekto tucny, niekto ma male oci a niekto velku hubu, chlap nema vlasy, zena ma fuzy...a ty mas jazvu. a? :)

nadirah

Mne sa ako malemu babatku spravil na hrudniku hemangiom, je to akurat pri pravom prsniku a od 15 rokov som si presla 7 plastickymi operaciami, aby to zmizlo a pravdaze mi potom miesto hemangiomu ostala velka siroka jazva, na sirku 1,5 cm co je dost vela. Potom som bola 6krat na laseri a ani teraz to nevyzera uplne vynikajuco, ale s porovnanim co to bolo predtym som stastna. A teraz mam 24 rokov a mam stale jazvu, je stale siroka, ale uz nie je cervena, ale splyva s kozou, ale ked mi je teplo, alebo som nervozna a rozhorucena tak zruzovie. Ale naucila som sa s tym zit, vzdy si poviem, ze su na tom ludia omnoho horsie a ziju. Mam dlhorocneho priatela, ktory si vela tych mojich zakrokov so mnou presiel a jemu ta jazva vobec nevadi, on ma praveze aj prehovoril, aby som si to cez leto neprelepovala ale nechala to tak, ze mam kaslat na ludi. Ale poviem ti tak, ze aj kamarati co mam , tak stale vravia, ze je to sexy. Ale baby, tym sa to nepaci a cuduju sa, ze preco si to stale nezakryvam, dokonca moja naj. kamoska, mi stale hovori, ze to mas riadnu jazvu preboha. Ale co uz, ja som mala z toho cely zivot komplexy, vystrih u mna bol utopia. A podla mna, ked ta bude chlap lubit, tak mu ta jazva vobec nebude pripadat hnusna, ale skor pritazliva, pretoze je to cast teba a si preto vynimocna.

lost

Tak mozem potvrdit slova co damy nizsie pisali, ze to nevadi :)

Uz len logicky - co ak sa stane jazva po zacati vztahu? Normalny chalan by ju neodkopol len preto...

dreamland - a ked su uz niekoho najdes, nikdy nepochybuj o tom, ci mu to vadi alebo nie, maximalne (ak vobec) sa ho raz spytaj, ale osobne ak mozem poradit, ak by mu to vadilo, nebol by s tebou :) a plus.. potom uz nie je dobre do toho rypat :) teda otazkami typu ci mu to vadi alebo nie.. predpokladam ze ta bude mat rad "as is" tj taku aka si, tj. jazvu bude vnimat asi tak, ako necht na malicku, resp ako kozu ktora by tam bola, tj. stane sa to neviditelnym (ked sa s tym clovek raz "zmieri" resp zvykne si, tak si to bude vsimat jedine vdaka farbnemu kontrastu ale vnimat to nebude :) )

Inac by napr ludia co prisli o koncatinu boly vzdy a stale single :) i ked nechcem porovnavat, lebo viem ze sa to neda (kedze obe strany to maju tazke) ale len to ze su rozne drobnosti a clovek sa s tym nauci zit :) drobnosti preto, lebo ak to sam nositel nevnima, tak je v podstate za vodou :)

A ze sa to bude alebo nebude zhorsovat.. Na to tiez nemysli :) proste uzivaj si cas ktory mas.. konieckoncov, kazdeho moze zrazit nejaky ozran na priechode pre chodcov a bud zomrie, alebo ochrnie.. cize matematicky kalkulovat ze "mam chorobu" = "mam zly zivot" nie je take dobre.. proste "uzi si kym sa da" :) ale nie tak ze "idem na party zivota ako keby nebol zajtrajsok" ale proste.. skor je lepsie by som povedal zit ako keby ta choroba nebola, tj. nikdy nevies - ani napriek zavaznosti choroby - ci sa prave ty nedozijes 80tky :) lekar nie je jasnovidec a statisticky sa seknu vela krat, v oboch smeroch, cize aj v tom ze predpokaldaju 1 rok a bude z toho 10 rokov :)

V skratke :)
nevadi, zi :)

malickasom

poznala som jedno strasne mile mlade dievca, tiez mala na hrudniku velku jazvu, vsimla som si to ked mala tricko s vystrihom trosku jej bola vidiet
nikdy som sa jej neopytala co jej bolo, nechcela som vyzvedat lebo az tak dobre sme sa nepoznali, ale co tym chcem povedat ze bola podla mna krasna aj napriek jazve, teda neviem posudit ci skutocne bola idealom krasy ale vyzarovala nesmierne pozitivnu energiu ktora zatienila vsetko ostatne a pripadala mi ze za tu jazvu sa nehambi

rony26

suhlasim s tym co pisali baby nizsie, ziadny normalny chalan nebude jazvu vnimat ako prekazku...a tvoje obavy ako s tym zacat, ako mu to povedat, naco to tak dramatizovat...urcite s tym nemusis zacinat predtym ako pojdes s niekym na kavu ci do kina...neskor ked zistis, ze to nabera na obratkach, ze je tam zaklad pre vztah, ze ma tvoju doveru, tak sa mu zveris ani nebudes vediet ako...a on to pochopi, lebo nehladal dokonalost, ale teba

jankaaaaaaaaa

preboha co riesis. ved je to normalne. ked ta muz bude fakt milovat, bude mu jedno ci mas jednu jazvu alebo tisic. niesi jedina ani posledna s jazvou. je to v pohode