znova, znova a znova tema ukoncenia zivota

Príspevok v téme: znova, znova a znova tema ukoncenia zivota
vitaminD

Ahojte, uz je to dlho co bojujem so zivotom aj s liekmi a lekarmi a mnohymi mnohymi dalsimi, druhymi sancami. Povedzte, ze si nevazim zivot, ze mam blahobyt pre ktori by niektori vrazdili a ja vam to nebudem rozhovarat. Ale nemozte mi vycitat jedno, ze sa nesnazim. Uz niekolko rokov zijem bez stastia, bez radosti, bez pocitu posetsenia zo zivota, ako tazny kon idem, idem dopredu a robim pre seba to najlepsie, co viem (dostala som sa na exkluzivnu vysoku skolu, ucim sa, nezanedbavam priatelov, chodievam behavat, oddychujem...). A pritom nechcem. Nechcem zit, uprimne a bez patosu, nemam nijaku tuzbu po zivote a jedine, co pre mna znamena, je praca a neznesitelne trapenie. Uz som z toho velmi unavena. Stracam tu malu nadej, to dufanie, to cakanie na zmenu, neviem co este mam skusit aby som citila vyrovnanie. Nechcem sa zabijat, ani sposobovat trapenie, ale inu cestu nevidim. Aj tak vnutri zomieram ovela dlhsie a bolestnejsie. Ako dalej?

majjca

Vitamin D - tak tu bude u teba asi problem, prilis vela pozitivnej energie zo seba davas. Nemusis sa predsa kazdeho zastavat do vysilenia, ked mas ty problem, tiez ti isti ludia pri tebe stoja a tiez ta takto obhajuju. Mala by si sa pohybovat v spolocnosti ludi, ktory si ta tiez cenia a ktori ta tiez podporuju, nenmozes stale robit len obetneho baranka. Pozeraj aj na seba, nevycerpavaj sa zbytocne, skor vyhladavaj miesta kde si energiu doplnis.

Tomas332

vitaminD, je neuveritelne ako rozne sa ludia pozeraju na svet, vsak? niekto druhy keby bol v nasej kozi by mozno skakal od radosti, my dvaja namiesto toho trpime, pretoze asi chceme nieco viac ako pozamenal/a 3112. Ale ak ti mam pravdu povedat je sam to neviem pomenovat.....citim sa uplne bezmocny :(

vitaminD

majjca- viem, ze to nie je o zivoreni a viem si predstavit, ako naplno by som si vedela uzivat zivot. a robim pre to, co viem. robim pre seba vsetko, co viem. viem si predstavit, ake by to bolo keby som bola spokojna, ako by to mohlo byt fajn a pritom by to nebolo nic ine ako je to teraz, az na to ako to citim. ale ako zmenit to co citim? ked to neviem ja, nik z mojho okolia, psychiater, psychologicka, budha, ktokolvek. ako mam pokracovat? pokracovat nasilu, ptori svojmu chceniu

Tomas332

3112 - ved mne je jasne ze deti v afrike sa maju katastrofalne ale to automaticky neznamena ze toto teraz tu je dobre. je to len o nieco lepsie, a ta myslienka s tym nedosiahnutelnym stastim je velmi zaujimava :)) vazne, nikdy som sa na to takto nepozrel, ja sa chcem len odpoved na otazku PRECO? PRECO TOTO VSETKO????

vitaminD

Tomas332- nie, aj ked je to znesitelnejsie, ale vzdy citim ze to nie je v poriadku.. akurat v tych lepsich chvilach mam viac nadeje, ze to snad bude lepsie.
a to o druhych- ked mozem, pomozem. ked to niekto potrebujem pocuvam ho a stojim pri nom. Ked ludia ohovaraju al. osocuju, tak sa zastavam (a ked suhlasim s nimi tak to dam nieco na sposob ,,nuz, vsetci sme nejaki, aspon je sranda"). ale NEVLADZEM stale davat! nevladzem stale davat a nedostavat! (myslim v tej metafyzickej rovine)

majjca

Neverim, ze by cely zivot mal byt mizernym zivorenim, tvoj zivot bude presne taky aky si ho sama urobis. Skus trosku zmenit myslenie, aspon na nejaku chvilu a skus zmenit negativne myslienky na pozitivnejsie, aj ked viem ze to bude istotne tazke. Ale skus to aspon na par dni a potom mi povies ci sa v tojom zivote nieco zmenilo.
a preco tolko co ak? no prave preto ze nevies co bude zajtra...ja som mala take iste pocity a obavy ako vy, teraz mam pracu, ktoru mam rada, mam priatela s ktorym si perfektne rozumiem...aj ked nie som 100percentne zdrava, tak sa nenzdavam, ale bojujem dalej, pretoze, co ak aj to raz prejde?
Tomas332 co konkretne ti v tvojom zivote az tak vadi, aby si si ho nemohol ulahcit? Inak dakujem za podporu :o)

3112

Tomáš, keby si sa narodil ako africké dieťa, a potom by si mohol žiť tu, tak by si bol šťastný že máš jedlo, vodu, chlieb.... Myslím si, že si neuvedomujeme že sa máme dobre, vy dvaja aj s VitaminomD nevidíte život s druhej strany. Ja som tiež nie šťastná každý deň 24 hodín denne, ale snažím sa aby som bola šťastná a aby boli šťastní a spokojní ľudia v mojej rodine. Život nie je iba čierno - biely, ale vám sa nedarí vidieť to biele... Možno hľadáte také šťastie, aké nemá (nezažíva) nikto...

Tomas332

vitaminD, a ked si vonku s kamaratmi ked sportujes alebo nieco podobne, neprejdu ta tie myslienky aspon na kratucky cas?