Krčná chrbtica - spec. vankúš

simona123

Ja mám vankúš i matrac Tempur a iný by som už nechcela. Možno je aj nejaký lepší, ale tento sa mi osvedčil a preto zostanem pri ňom. Spí sa mi výborne a ráno ma nič nebolí. Doporučujem

Nika_nika

Mne od bolestí chrbta veľmi pomohol gélový vankúš. Je z pamaťovej peny a vrstvy gélu na hornej strane. NApomáha lepšiemu prekrveniu krčných svalov, nepotím sa na ňom a ráno sa budím oddýchnutá a bez stuhnutých svalov na krku

Baborka

Mne vobec nevyhovoval tvarovaný anatomický vankúš, cítila som sa ešte horšie. Skúsila som vankúš z lenivej peny ale klasický obdĺžnikový a úplne som si ho zamilovala. Objednávala som ho z e-shopu prespanok.sk. Priznám sa, že som mala trošku strach z objednávania cez net ale bola som milo prekvapená. Vankúš som mala o pár dní doma, platila som ho pri prevzatí a nemusela som sa motať po obchodoch

Sona345

Ja som trošku zainvestovala a objednala som si anatomický vankúš z materiálu Tempur. Trošku som sa obávala, keďže som ho objednávala cez net ale som maximálne spokojná. A pocit, keď sa ráno zobudím a nebolí ma krčná chrbtica, je na nezaplatenie

alen

ja som si raz na internete kúpila vankúš naplnený špaldovými šupkami krásne vonia po slame a prestala ma bolieť krčná chrbtica tak som sa napokon do toho vankúša zamilovala, že som ich začala ponúkať aj ďalším ľuďom...

www.zdravevankuse.webnode.sk

rebeka 12

ja uz tiez asi 6 rokov spavam na anatomickom vankusi.najprv len na obycajnom penovom a teraz asi rok mam z pamatovej peny.stal sice 1500sk,no nebanujem,ze som zainvestovala,ach!tie nase chrbtice

orgi

nepoznate nejaku stranku s cvikmi pre krcnu chrbticu? totiz raz za cas sa mi spravi blok a potom su to take bolesti hlavy, co ma vyradia na cely den.
Alebo nejake specialne pohyby,kedy sa tie bloky napravia?

miromiro

ano, pri bolestiach krcnej chrbtice sa nesmie spat na bruchu. hlava je totiz vykrutena do boku a to este stav zhorsuje.

chrbatik

mavala som strasne problemy s krcnou chrbticou, zavrate, bolesti, trpnutie ruk a pod. az sa mi podarilo dostat sa na vysetrenie v blave k mudr. mladonickej. je to neurologicka. prve co mi povedala bolo, ze nesmiem spavat na bruchu. a to bol prvy lekar ktory ma na to upozornil, predtym na rehabilitacii mi radili spavat na bruchu. bola som tak zvyknuta od malicka. velmi tazko a mi zvykalo zaspat na chrbte alebo na boku. poradila mi aj specialne cviky. zacala som vsetko dodrziavat a cuduj sa svete: problem, o ktorom som si myslela, ze sa bude iba zhorsovat ustupil. az sa bojim napisat, ze ma uz nic neboli a ziadne zavrate nemam. pritom mam osteochondrozu a krcnu chrbticu v dost dezolatnom stave (podla CT). musim si zaklopat, ale uz dva roky som bez tazkosti.

dussan

Upozorňujem, len, že ak máte problémy s kržnou chrbticou,a náhodou sa jedná o bloky, alebo o niektoré zo zakrivení, nie je ani anatomický vanúš riešením. Sami musíte zistiť kedy pri akom náklne, záklone, predklone a pod. musíte maš podloženú hlavu, aby ste nemali problémy. Je to na dlhšie, aleoplatí sa to. Ja som mal roky problémy silné. Dnes spím na pravom boku z hlavou úplne hore v ľavom náklone. Inak mi začne hučať v ušiach, dvíhať žalúdok a pod. Samozrejme, keď sa otočím, na ľavústranu, aby sa dodržal ľavý náklon , idem len na úplne tenký vankúš. Na chrbte spímmálo, alen v úplne vodorovnej rovine. Matrac mám na tvrdej doske, vysoký len 10 cm. A som v pohode. Vyžaduje si to moja chrbtica. Našťastie som neposlúchol rady lekára, podľa ,ktorého cvičením hlavy aj do blokov, sa mi neustále zhoršoval stav. Majte sa a pozorujte sa , ale z humorom, nie , ako že ste chorý.