priatelov syn

Príspevok v téme: priatelov syn
matkoka

Som s priatelom 2rok vo vztahu,on ma jednaho 13rocneho syn,ja dvoch synov 17 a 9rocneho.Nemozem si pomoct,ale nemam rada priatelovho syna.Ked pride za nim su vacsiniou u mna..caka aby som ho obsluhovala,kazdu chvilu by jedol.Na svoj vek je hrozne decky,moj 9rocny syn je rozumnejsi ovela,on sa rozprace,ked nema nieco po voli.Zije s matkou a starou matkou v starsom dome na dedine,v slabych socialnych pomeroch,matka je na socialke.Otec-priatel mu zabezpecuje takmer vsetko oblecenie,jedlo.Ja som v podctate sebestacna a to mam zdravotn e problemy,preto mam niekedy zlost na matku priatelovho syna,ze je neschopna..nevie ist vatsinou ani lekarovi so synom.

alenka_maxova

Ja by som sa nehnevala vobec na to dieta, ale na jeho matku. Takze uplne vyluc z toho chlapca...Nebud k nemu zla, ale zas na druhej strane, netreba mu ani vzdy robit po voli. Prevychovat niekoho dieta sa neda, pokial s nim nie si pravidelne, ale mozes skusit pokecat s nim ako "kamoska". Porozpravat sa s nim o tom, ako by bolo vhodne pytat si jedlo, hracky, veci...Ze obcas treba pomoct s riadom, s upratovanim, ze si spolu niekedy mozte cosi upiect, len ti treba pomoct...

Annika1987

v 13 rokoch sa este decko nevie spravat, je blbe, lebo je to este decko
svoju matku ani pomery, v ktorych zije, si nevybral a zatial to ani nemoze zmenit
skuste ho jednoducho akceptovat takeho, aky je, nezamyslajte sa nad tym, ako taky moze byt a preco nie je viac podobny vasim synom

soffa

ste hrozne sebecka..napadlo vam ze ten chlapec pochadza zo slabsich pomerov a jeho otec sa musi onho postarat.?co ak by vas priatel nemal rad vase deti?a obskakovat 13 rocneho chlapca?asi sa u vas hanbi a nechce sa tam spravat ako doma?to vam nenapadlo?a to ze je?ved rastie!ja si myslim ze ziarlite na svojho priatela ,ze sa o svojho syna riadne stara!ved aj ma preco ,je to jeho syn!

neva

Ešte by som dodala k tomu obsluhovaniu. Nie je doma, nevie - nemôže si len tak sám vziať čo práve chce. Tvoje deti vedia kde je chlieb, maslo, či v ktorom hrnci odložené jedlo, predpokladám, že sa obslúžia, ale on je predsa "na návšteve" a vži sa do jeho situácie.
Správaj sa k nemu tak, ako by si chcela, aby sa iní správali k tvojim deťom.

0vecka

ono je to mozno do urcitej miery normalne... aj u nas to tak bolo mama mala vzdy blbe reci ked k nam chodil syn jej priatela... stale vravela ze je na svoj vek trosku zaostaly a tlsty a tak...

??!!??

vieš hej je to s tým jedením normálne ale na druhe strane uvažujem tak (z vlastnej skusenosti) nie je to aj preto že doma nemá toľko a takého vyberaného jedla?

crn

S tym ze nemas rada chlapca,nic neurobis,povedala by som ze je v takomto pripade u kazdej druhej aj ked nie castejsie.Aspon sa snaz,nic ine ti nezostava.

kkaffe

prečo máš zlosť len na matku? Veď o syna sa stará aj otec - tvoj priateľ. A ak ho nikto nevedie k samostatnosti, tak je taký aký je.