Nikto nieje normalny?

Príspevok v téme: Nikto nieje normalny?
aisha5

Kto je to vlastne normalny clovek? Ako vlastne normalny clovek vyzera? Tu len trochu ma niekto obavy, alebo je smutny, alebo nieco podobne, a uz ho lekari skatulkuju ako psychiatrickeho pacienta a pchaju ho liekmi. Nieje to v dnesnej dobe trosku prehnane? Ved kazdy clovek ma strach, obavy, pocity uzkosti, niekedy si poplace,Je to normalne,toto nas tvori ludmi a to uz nemusi hned znamenat, ze je chory... Ci lekari si prestavuju normalneho cloveka, ako vysmiateho, stastneho, kludneho, sebavedomeho za kazdych okolnosti a akzdu minutu jeho zivota? Ved to sa ani neda.Nikto taky neexistuje. Tak to potom znamena, ze kazdy na svete je chory? Ci ako?

lost

Norma teoreticky mozno existuje ale :D
akakolvek mala odchylka je potom uz abnormalita :)

mohli by sme si stanovit napr ze 1 smerodajna odchylka = este norma/nemormalny...

lenze potom ak by prisiel niekto normalnejsi (kedze 1sd je 34.1% * 2 ) tak ten co bol "na hrane" by bol vykopnuty z normality :D

upload.wikimedia.org

Deria

ejha, ten co dokaze take nieco urobit, toho by som nielen vyfackala ale to iste mu urobila, (pekne priviazat v zime a nedat zrat).
aby som upresnila myslienku: jedno je iste, vsetko, co ublizuje, je urcite nenormalne, ostatne neviem.

Deria

vsak to, keby sme vedeli, co je normalny. ak je niekto iny ako my, uz je nenormalny ale kto urcil tie hranice, kde zacina abnormalita? Mozno je on normalny a my vsetci nie, no nie?

Deria

vsak to, keby sme vedeli, co je normalny. ak je niekto iny ako my, uz je nenormalny ale kto urcil tie hranice, kde zacina abnormalita? Mozno je on normalny a my vsetci nie, no nie?