Antikoncepcia - Lindynette 20 - máte skúsenosti?

lucinda24

Tak ja si myslim, ze to zalezi od viacerych faktorov, ci z tej ktorej HAK baba priberie .... moja prva HAK bol trigodiol, otras z nej som pribrala nehorazne a to som ju po dvoch mesiacoch, co som si stale vravela ze to casom prejde vysadila, strasne mi napuchali nohy, citila som ze sa mi zadrziava voda .... potom som nebrala ziadnu HAK a neskor som presla pred 2 rokmi na Lindynette20, nepribrala som nic a to som ju mala viac ako rok, potom som ju na rok vysadila, bo som bola v zahranici a bez priatela, ale pribrala som pocas tohto neuzivania, menzes mi nechodil pravidelne, bo som menej jedla atd, teraz ju mam znova zatial beriem druhy blister a uz mam dole 5 kg, takze nedam na nu dopustit :)) akurat co pocitujem trosku nevolnost, ale hadam prejde :))

aktivka

Ja som brala lindinette tristvrte roka a za ten cas som pribrala od nej 15 kg. Predtym som tri roky brala yadine a ani deko, teraz znova beriem yadine a tiez ani deko.
Len najhorsie je to ze uz tri mesiace sa trapim a tych 15 kg nie a nie dat dole.
Ja len velmi ,,dakujem" pani doktorke ktora mi povedala ze urcite od nej nepriberiem. A ked som po tristvrte roku prisla s 15-timi kg navyse tak jej reakcia: no ja som si myslela ze priberies... takze ja som za zalty yadine. Hoci za neho dam raz tolko ako za lindinette ale viem ze sa na mna nic nenalepi. :)

Ari

Ashleyyy
Hm, asi to tak vyzerá, že väčšina z nás má z touto hak problémy... Nehovorím, že každá! Len väčšina... Sestra ich teraz vymenila po roku, lebo jej to začalo tiež nejak haprovať a ja tiež, ale mne nerobili dobre hneď od prvého mesiaca užívania. Uvidíš čo bude ďalej, ale hlavne sa poraď s lekárom. Tuto Ti ak tak názor a vlastné skúsenosti baby budú písať. No a každá sme iná! Ale zas keď by Ti to malo znepríjemňovať život, tak to určite budeš musieť riešiť. A najkompetentnejšou osobou je v tomto prípade gynekológ!!!

Ashleyyy

AHOJTE,
chcela by som sa opýtat, beriem lindynnete 20 asi pol roka, a teraz po dvoch tyzdoch ako som mala poslednu menstruaciu, som ju dostala zase. ma niekto take skusenosti,ci ani nie? alebo neviete, cim by to mohlo byt?? Mohlo by to byt aj tym, ze beriem sucastne s nimi aj tabletky na zelezo??
Dakujem.

Aduliena

Ak vysadíš antikoncepciu, menštruácia sa nemusí hneď dostaviť. Vo väčšine prípadov je to tak. Organizmus sa musí opäť naštartovať sám bez hormónov a to chvíľu trvá....

Tinulienka20

Ahojte=)
Ja by som sa chcela opytat : Beriem tieto tabletky cca 3roky.Tento mesiac som sa rozhodla ze ich na pol roka vysadim a necham organizmus trochu oddychnut.Poslednu menstruaciu som dostala 7.aprila co je mesiac a dalsiu som stale nedostala cize sa trosku obavam=(..Neviem ci je to spojene s tym ze som ju brala priliz dlho a teraz sa mi nechce dostavit dalsia menstruacia...Ak mi niekto viete poradit budem velmi vdacna ...Dakujem

Tinulienka20

Ahojte=)
Ja by som sa chcela opytat : Beriem tieto tabletky cca 3roky.Tento mesiac som sa rozhodla ze ich na pol roka vysadim a necham organizmus trochu oddychnut.Poslednu menstruaciu som dostala 7.aprila co je mesiac a dalsiu som stale nedostala cize sa trosku obavam=(..Neviem ci je to spojene s tym ze som ju brala priliz dlho a teraz sa mi nechce dostavit dalsia menstruacia...Ak mi niekto viete poradit budem velmi vdacna ...Dakujem

emi811990

Brala som lyndinette pol roka a nehorazne rychlo mi zacali praskat zilky na nohach a objabvovat sa zily v zahyboch noh, navyse som aj pribrala

169 69

Ja som brala lindynette tiež a okrem svrbiacich vyrážok po celom tele sa mi z nej začali robiť na nohách tzv.cievne metličky.Takže moja skúsenosť nie je dobrá.