Som sviňa!?

Príspevok v téme: Som sviňa!?
123poli

Mám už skoro 3 roky priateľa.Pred dvoma rokmi som ho podviedla.Nieje deň, kedy by som si to nevyčítala a nenadávala si aká som bola sprostá.Svojho priateľa milujem a uvedomila som si to práve vtedy, keď som začala mať výčitky svedomia z toho, čo som spravila...Zároveň mám aj obrovské ponaučenie...Mali sme vtedy také "všeliaké" obdobie.Nejdem sa tu obhajovať, viem, že som spravila hlúposť a trpko to ľutujem.Problém je v tom, že som sa mu nepriznala a už som to prekonala, či lepšie povedané zvykla som si žiť s tým bremenom...Až doteraz.Moja "kamoška" ktorej som sa vtedy zverila ma podržala a ako tak mi pomohla a poradila.Dnes sa mi priznala, že pred mesiacom bola reč o podvádzaní, a že sa jej moj priateľ opýtal, či som ho niekedy podviedla...Bola ticho a až na jeho prosbu o pravdu mu to celé vyklopila.Pred týždňom mi priateľ povedal, že to vie...Ja som samozrejme zatĺkala a zatĺkala a chcela som vedieť, kto mu povedal takú "blbosť" (aj keď je to pravda)...Nechcel mi dať ani najmenšiu indíciu ale povedal, že ma pred toho človeka postaví...No ja už viem, že je to tá moja kamarátka zradkyňa (aj keď konala čestne,no len vo svoj prospech a svoje svedomie)...Ja mám chrbtovú kosť a aj svedomie a trpím...Ale nechcem ho stratiť!Ako sa mám ktomu postaviť?Mám aj naďalej zatĺkať aj vtedy keď ma postaví zoči-voči mojej doverníčke, alebo mám ísť s pravdou von?Veľmi mi na ňom aj na našom vzťahu záleží a neviem, či by to priznanie rozchodil.

Maoam

ak sa potrebujes 'vyspovedat', tak chod k psychologovi, ten musi mlcat, alebo k niekomu inemu, pripadne to napis na papier a spal

ludia velmi radi vyuzivaju informacie, ktore o druhych maju

Maoam

nebudem ta sudit za to, co si urobila, lebo si si to uvedomila a mas cely cas vycitky, trapis sa pre to (svine sa NETRAPIA, ale veselo podvadzaju dalej, nespocetne vela raz), takze svina podla mna co sa tohoto tyka, nie si

zaujala ma len jedna vec, tvoja kamaratka

do buducnosti: nikdy nikomu nic take nehovor, na ludi nie je spolah, z mojej vlastnej skusenosti ti poviem, ze vsetko, co som kedy komu zverila o sebe, bolo otocene proti mne, casto roky PO tej udalosti, neslo o zle veci, slo o veci velmi osobne

nedoveruj ludom a uz vobec nie zenam

mayusik

ahoj, ufff tak to je ale pekelna situacia... uz ako sa rozhodnes je na tebe.
Ked citam prispevok od Indulony - suhlasim
a ked citam prispevok od Kafik tiez suhlasim...
Zalezi ako to budes citim v dany moment! drzim ti palce.
a na tvojom mieste ked sa s tebou rozide tej 'kamoske'by dala poriadny nater... tomu ver!:)))

123poli

Indulona a Kafik
Ďakujem za rady.Kafik, keby to bolo naopak, tak by som to po dvoch rokoch nerozoberala, lebo viem ako teraz trpím ja a viem,že som sa z toho poučila na toľko že to už viac neurobím.A tak isto viem, ako sa navzájom ceníme a čo plánujeme-spoločnú budúcnosť a všetko čo ktomu patrí...Stálo by mi to za to ostať sním.

kafe

keby si bola v opačnej situácii (že ťa podviedol priateľ a dozvedela by si sa to po 2 rokoch) chcela by si počuť od priateľa pravdu? Ja si myslím, že asi hej. Zatĺkaním robíš z neho úplného debila, a to je asi horšie ako jedna nevera.
Žiaľ, za chyby sa platí - možno sa priateľ s tebou rozíde. Ale človek sa z chýb učí - viac si to nezopakovala a vieš aký cenný pre teba tento vzťah je. Či to ale priateľ ocení, predýcha a odpustí ti.. neviem. Povedz mu pravdu. Klamstvom vzťah nezachrániš.

indulona

123poli
To, ze si si uvedomila co si spravila je uctyhodne. Viem si predstavit tie vycitky svedomia. Vsetci, ktori Ta tuto osocuju neber v uvahu. Kazdy mame pravo na omyl. U Teba je to pekne ze si si to vedela priznat. Otazka ale bola co dalej. Pises, ze Ti na priatelovi mimoriadne zalezi. Ja by som aj pred \"kamaratkou\" zatlkala a viac by uz pre mna \"kamaratkou\" nebola. Drzim Ti palce.. daj vediet ako Ti to dopadlo...

cairab

neviem,co tu riesite,on ju podviedol mozno 10x,a nechvali sa s tym na webe..co je to hriech,milovat svojho blizneho,sak neprisahala pred oltarom s prstami na krizi,ze bude vecne davat len jedinemu chlapovi na svete..

123poli

Lumik: Aké blbosti tu vypisujem???Prišla som si sem po radu tak, ako všetci, a ak sa Ti nepáči, nikto Ti nekázal čítať a už vobec si sa nemusel obťažovať odpisovaním.