Som sviňa!?

Príspevok v téme: Som sviňa!?
123poli

Mám už skoro 3 roky priateľa.Pred dvoma rokmi som ho podviedla.Nieje deň, kedy by som si to nevyčítala a nenadávala si aká som bola sprostá.Svojho priateľa milujem a uvedomila som si to práve vtedy, keď som začala mať výčitky svedomia z toho, čo som spravila...Zároveň mám aj obrovské ponaučenie...Mali sme vtedy také "všeliaké" obdobie.Nejdem sa tu obhajovať, viem, že som spravila hlúposť a trpko to ľutujem.Problém je v tom, že som sa mu nepriznala a už som to prekonala, či lepšie povedané zvykla som si žiť s tým bremenom...Až doteraz.Moja "kamoška" ktorej som sa vtedy zverila ma podržala a ako tak mi pomohla a poradila.Dnes sa mi priznala, že pred mesiacom bola reč o podvádzaní, a že sa jej moj priateľ opýtal, či som ho niekedy podviedla...Bola ticho a až na jeho prosbu o pravdu mu to celé vyklopila.Pred týždňom mi priateľ povedal, že to vie...Ja som samozrejme zatĺkala a zatĺkala a chcela som vedieť, kto mu povedal takú "blbosť" (aj keď je to pravda)...Nechcel mi dať ani najmenšiu indíciu ale povedal, že ma pred toho človeka postaví...No ja už viem, že je to tá moja kamarátka zradkyňa (aj keď konala čestne,no len vo svoj prospech a svoje svedomie)...Ja mám chrbtovú kosť a aj svedomie a trpím...Ale nechcem ho stratiť!Ako sa mám ktomu postaviť?Mám aj naďalej zatĺkať aj vtedy keď ma postaví zoči-voči mojej doverníčke, alebo mám ísť s pravdou von?Veľmi mi na ňom aj na našom vzťahu záleží a neviem, či by to priznanie rozchodil.

pozri-

...pisala si ze si ho pdviedla ked ste mali nejake ZLE OBDOBIE-tak podla toho mas vychadzat-co medzi vami bolo-a preco si ho podviedla-VIES TO LEN TY SAMA-ja napr.neuznavam riesit veci tak-ze bezim hned za inym-ale ty vies najlepsie ako to bolo...
a ked kamaratka az teraz vysla z tym von-ktovie o co tej kamaratke ide...
prvom rade by som sla za tou kamaratkou-porozpravala by som sa s nou-co tym sleduje ze prezradila to vase tajomstvo a tak by som riesila toto s partnerom....
ale tazko sa radi nieco take ked ja viem ze do takej situacie by som sa nikdy nedostala a nepodviedla by som partnera...
ale ci si svina-to je siroky pojem...

rebellin

Nič nepriznávaj, čo si sprostá? Komu to pomôže? Ak ťa kvôli tomu nechá, bude ti snáď lepšie? Nie, nebude. V prípade konfrontácie otoč všetko proti priateľke a zachráň čo sa dá. A hlavne, nájdi si lepšiu kamarátku.

hviezda01

ja by som mu to asi nepovedala,tym,ze mu to povies,sebe ulavis a jemu ublizis...kamaratku podviedol muz,priznal sa jej,ona schudla behom par dni 10 kil,bola s nervami v koncoch..a vies co jej povedal??..vraj chcel zistit,ci je este pre niekoho pritazlivy okrem nej...chuj jeden,neviem naco jej to hovoril...viem,ze klamstvo do vztahu nepatri,ale podla mna je to pre dobro veci a je to mensie zlo..

vindicta

123poli: suhlas s kafik... uz sa to stalo, ty si mala asi nejaky dovod to spravit... klamat ho vsak takto priamo do oci je este horsie ako nevera...

dazdovka666

No teda pekna "kamaratka"... V zivote by som si nedovolila takto zasiahnut niekomu do vztahu, ani keby som mala klamat, az by sa hory zelenali!!! Aj ked si pred casom urobila blbost, je to vec len medzi vami dvomi (a v tomto pripade skor medzi Tebou a Tebou, kedze priatel o tom nevedel) a keby si niekto takto dovolil zavrtat sa do mojho vztahu s niekym, zasluzil by si rozbit drzku. Kazdy ma na to iny nazor, ale fakt je, ze priatela si najlepsie poznas sama a ako-tak by si mohla odhadnut jeho reakciu... Drzim palce, nech to dopadne dobre, akokolvek sa rozhodnes.

Annika1987

myslim, ze toto zaslo uz prilis daleko. Uz sa k tomu nemozes stavat tak, ako keby nikto nic nepovedal. Myslim, ze si na pol ceste k tomu, aby sa dozvedel pravdu. Na tvojom mieste uz by som sa priznala. Beztak sa to uz tak trochu pokazilo, nemysli si, ze to bude nadalej take, ako predtym, uz tam stale bude visiet ta otazka. A nenechavala by som si to na rozhovor pred svedkom, ale medzi 4 ocami.

Maoam

na margo priatela a kamaratky, vies, najviac odsudzuju ludia, ktori sami maju za usami a riadne...ber to s rezervou

celkovo ak ma niekto nutkanie ta odsudit a dobre ze neupalit na hranici, len odvadza pozornost od vlastnych prehreskov a je rad, ze moze 'potrestat' inu osobu, doslova sa v tom vyzivaju

nedaj sa ukrizovat kvoli tomu, takisto nikto nema pravo ta pred nikoho stavat ani sudit - ty sama seba ano, druhi nie

kafe

123poli, ty by si to nerozoberala, lebo si už neverná bola a vieš aké to je. Ale on to nezažil, on tvoje zatĺkanie bude brať ako ešte väčšiu zradu. Skús si predstaviť tú obrátenú situáciu tak, že si priateľovi verná, nevieš ako nevera bolí a on ti zahol. Aj vtedy by si to chápala? Nie, vtedy by si to potrebovala riešiť a pýtať sa a vedieť pravdu, dôvody, pocity po nevere..
Ak chceš o vzťah bojovať, tak klamstvo je veľmi zlý spôsob boja. A ja si myslím, že teraz je na rade tvoj priateľ, aby si prešiel tou bolesťou a buď ho to posilní alebo to nepredýcha. Skús mu dôverovať a nechaj nech sa rozhodne ako bude chcieť. Myslím, že máš dosť plusov na svojej strane.. ale zachrániť váš vzťah môže teraz jedine on. Ty už veľa urobiť nemôžeš.