Vysoký cholesterol u detí

vitavi

Fruktóza sa nachádza v ochutených a sladených nápojoch, sladkostiach, ovocí a i.
Telo si ale cholesterol nemusí vyrábať v pečeni, ak ho dostáva v jedle hotový. Preto sa vyhýbaj načas úplne všetkým tukom a živočíšnym produktom, aby si sa prečistila a až po prečistení /asi 1 mesiac/ začni s pridávaním minimálneho množstva panenského oleja alebo semienok.
Cholesterol si telo môže vyrobiť aj v prípade prebytku akéhokoľvek jedla, takže striedmosť je namieste. No a zaraď hlavne zeleninové jedlá a obilniny, ktoré neboli rafináciou zbavené obalov bohatých na vlákninu a minerály.
Takto sa nielen zbavíš prebytkov cholesterolu, ale pocítiš ľahkosť, sviežosť a vitalitu, prečistí sa ti i myslenie.

Gima

V tescu maju mliecny napoj s prichutou vanilky a stevie, co je prirodny cukor. Podla navodu znižuje tuky, možno aj cholesterol. Odporuca sa pri dietach. Flasticka je umelohmotna ma zltobiely obal a vola sa PROTEIN VANILA.
VYROBCA MAXSPORT. cENA 1,99 EUR.

RNG

Vyroba cholesterolov a triglyceridov v peceni je z prebytkov cukrov, najma fruktozy a da sa podstatne znizit policosanolom(davka 2 x 20 mg) alebo/a Red Yeast Rice, davka 2x 1 gram denne.
Obe su vhodne aj pre deti, samozrejmne tie davky treba preratat podla vahy z uvedenej dospelej, aspon priblizne.

Emuchaa

Potrebovala by som radu, o mojom cholesterole . Mam 13 rokov a mam nadpriemerne vysoky cholesterol . Lenže ja to nemám z jedla.... Moje telo si ho vytvára same ja uz nevím co mam robiť . Skúšala som rôzne diéty ale aj tak sa mi stále zvyšuje a aj sportujem. Kvôli tomu musím ísť na liečbu do Bystrice :(poraďte mi prosím co mam robiť ???