Ako prehovoriť rodičov?

3nttt

poradim ti len tolko, cim viac budes rodicov otravovat, tym mas mensiu sancu ze ta niekam pustia (aspon u nas to takto fungovalo,a myslim ze nie len u nas). este sa ta spytam ze co vas do toho mesta vlastne taha?mas 13 rokov takze si viem predstavit :) a zrejme si to vedia predstavit aj tvoji rodicia a preto sa im to nepaci...chapem ze pre teba je toto teraz strasne zlo ale raz sa na to budes pozerat inak. daj im cas. a kamartkam vysvetli ze sice do mesta s nimi chodit nemozes ale inak si im k dispozicii. a ak uprednostnia mesto pred tebou tak to bohvie ake kamosky nejsu.

jajka001_

a preco tie tvoje kamosky nenabehnu za tvojimi rodicmi a neprehovaraju ich? my sme to tak vzdy robili ked niekoho nechceli pustit. ze Ale tetaaa, pustite ju, ved dame na nu pozor, ved je nas viac, ved prideme vtedy a vtedy.

Limberka7

a ešte súhlasím aj s 3nttt, keď moju kamarátku nechceli rodičia dlho dlho nikam púšťať (mali nato pádny dôvod) sedela som s ňou aj celé hodiny vo vchode a bola šťastná, že som s ňou.. ak niekoho máš rada je ti jedno kde s ním si, aj keby stojíš v rade na wc :) tj. ak by ťa vyčleňovali len preto, že nemôžeš do TT tak to nie sú správne kamarátky

Limberka7

nikto ti tu nedá presnú radu ako ich prehovoriť... nato je potrebný jedine otvorený rozhovor bez kriku a výčitiek.. skús si s nimi ešte raz sadnúť (s tým, že sa chceš s nimi o tom posledný krát porozprávať a že potom ak nedovolia už otravovať ohľadom toho nebudeš - a aj to dodrž) a skúste nájsť nejaký vhodný kompromis.. napr. že ťa pustia, ale len ja neviem na 1-2 hodinky.. a keď tam prídeš sa im ozveš, že si v poriadku... alebo ak by bol niekto taký ochotný, že vás tam zavezie autom namiesto busom (tvoji rodičia alebo rodič tvojich kamarátok) atď. vždy sa musí nájsť nejaké prijateľné riešenie... držím palce

3nttt

tak potom to mozno nejsu tie spravne kamaratky. kamaratstvo je o tom ze sa ludia navzajom "prisposobuju". mna keby moji rodicia niekde pustili a moju kamratku nie, tak by som sa prisposobila a bola s nou trebars aj pod branou. mozno by si sa mala porozhliadnut po kamaratkach ktore maju tiez prisnejsich rodicov.

Nikiki

Ale ked mne to nedá...Ony sa stále rozprávajú o tom ako pôjdu na klzisko do TT alebo do obchodov....Už sa ma ani nepýtajú, pretože vedia že mi to rodičia nedovolia..

3nttt

mozno by si mala trosku povolit. viem si predstavit 13 rocne dievca ktore chce ist po obchodoch :) predpokladam ze ich s tym nicis denno denne. skus to nejaky cas nespominat. chapem aj teba ale hlavne chapem tvojich rodicov. boja sa o teba a v tejto dobe sa im nieje co divit.