Ako prehovoriť rodičov?

Tobnos

Mam 11 rokov a potrebujem prehovoriť rodičov. Chcu ist na dovolenku a ja tam nechcem ist a chcem ostat doma no oni my to nechcu dovolit
Co mam spravit . sorry za jednickovu gramatiku

cooobja

Celkom zaberá to že keď neješ a sedíš doma a na otázky odpovedáš znudene. Ja zas nechcem používať túto metódu teraz lebo chcem tetovanie a neviem ako mám mamu prehovoriť na súhlas. Ide o 3 ročné tetovanie. Len potrebujem súhlas.

Liluss

Mám 11 rokov arodičia mi nechcú dovoliť škrečka skúšala som úplne všetko prosím poraďte mi nejakú taktiku

Noemi44

preboha ja som v 13 sama chodila na rehabilitáciu do ineho mesta. Tu ide len o to či rodičia dôverujú svojím deťom. Ak nie tak majú na to dôvod. Moja mama nemá problém ma hocikde pustiť. Proste povedz jej že ved sama tam nejdeš, a čo by sa už také mohlo v tých obchodoch stať.

NEtka 178 rw

No, si mlada na to aby si v dnešnej dobe chodila v meste len-tak, chápme, že si mladá baba ale pochop aj rodičov boja sa o teba, skus ešte počkať aspoň dva roky... Nájdi si zábavu v niečom inom, skus v sebe objaviť svoju originalitu, venuj sa tomu čo ťa baví a na take veci zabudni, alebo sa viac venuj rodine alebo škole skúšaj nové vec....nie je len život o nákupoch a inych veciach, každý sa niekam ženie a ponáhľa, skus nájsť v sebe ine hobby :)

Claret

Och, vážne pozitívne rady, priatelia :). 7km vážne nie je veľa, ja chodím približne tak ďaleko každý deň do školy, a sú aj horší, sú takí čo dochádzajú oveľa viac, a v tvojom (terajšom) veku už začínajú chodiť na intráky :). Tvoji rodičia by si mali uvedomiť, že môžu byť radi, že nevezmeš situáciu do vlastných rúk a nezdrhneš len tak, isto sú aj oveľa horší ľudia v tvojom veku (teda nepoznám ťa, ale keď poslúchaš rodičov, tak to s tebou až také zlé nebude). Navrhujem ich zlomiť po jednom, spolu sú o dosť silnejší, a ísť za nimi presne s tým, čo som ti napísala, že sa snažíš byť čo najlepšia dcéra a všetko, čo za to chceš, je pochopenie, že nemôžeš a nebudeš celý svoj život zavretá v rodnom meste (dedine), že to bude len na hodinku-dve, nemajú sa prečo strachovať, budeš k dispozícii hocikedy keď ti zavolajú alebo že im zavoláš ty...no, a keď ti daný rodič povie, že máš ísť za tým druhým, polka vojny je vyhratá -_- Potom už len stačí pevne si stáť za svojím rozhodnutím a za rozhodnutím prvého rodiča...Tak prajem veľa šťastia, a dúfam že nepíšem neskoro :)

natušik

Prosííím potrebovala by som radu ako prehovorit otca aby ma pustil na letný tábor nechce ma pustiť lebo sa hádam so sestrov mama mi povedala ,že keď jeho prehovorim tak môžem ííísť mam ešte TYŽDEN potom musíím prihlášku odovzdať na ten tabor. tak prosim vas napište mi tie niake prehováracie rady :)