nechcem aby priatel isiel na akciu bezomna

Príspevok v téme: nechcem aby priatel isiel na akciu bezomna
janulik988

dobry den moj problem je taky, ze moja byvala kamaratka s ktorou sa vobec nerozpravam, pretoze sme mali medzi sebou konflikt ide robit oslavu narodenin a pozvala na nu mojho priatela a mna nie. Moj priatel je jej spoluziak zo strednej skoly a poznaju sa od 10 rokov. Velmi ma to nastvalo a tlacila som na priatela aby tam nesiel, no on povedal ze nas konflikt nie je jeho vec a on tam chce postretavat spoluziakov a tak. Ja mu nechcem branit v stretavani sa s kamosmi a so spoluziakmi. Len ma neskutocne hneva ze on ide na jej oslavu pritom ona o mne sirila polopravdy a vobec spolu nekomunikujeme. Nakoniec moj priatel nediplomaticky vyhlasil ze som mu zakazala ist na oslavu, co tak celkom nebola pravda lebo on nie je ten typ s ktorym by sa takto dalo manipulovat. Vsetci jeho spoluziaci a kamosi si teraz myslia ze mu rozkazujem a neviem co. Momentalne je to len moj problem pretoze naozaj nebudem vediet prekusnut to ze on bude na tej oslave a ja budem sediet doma a pri pomysleni na to ze ma este budu riadne ohovarat a rozoberat tak mi tak stupaju nervy ze nie som schopna rozmyslat normalne logicky na urovni ale necham sa uniest emociami a potom sa s nim hnevam, pretoze to riesime uz asi tri tyzdne. Viem ze to nie je jeho konflikt.Moj priatel je taky ze za kazdu cenu chce byt neutralny a s nikym nechce ist do sporov a nechce sa hadat ( dokonca ani so mnou , radsej odide alebo si vypne mobil) Poradte ako sa mam s tymto vyrovnat? BTw. mam 23 ak by tu padla otazka veku

3nttt

kolko ste spolu? lebo ak kratko tak na tom nic nevidim...ale ak dlhsie tak neviem. ja si neviem predstavit ze by som mala pozvat jedneho a druheho nie. ked ma niekto partnera tak je to slusnost..aspon podla mna. bez ohladu na to ci ja toho cloveka mozem alebo nie. a dalsie vec je ze keby mna niekto pozval a mojho draheho nie,lebo ho nemusi, tak takeho cloveka by som mohla teda z velkej vysky ...

jajka001_

vykasli sa na to, on tam ide kvoli svojim kamosom a tvoj spor s kamoskou ho nezaujima. mozno by mohol kvoli tomu aby si bola kludna ostat s tebou a mohli by ste si ist niekam vyrazit ale rozhodol sa inak, co uz. na jednej strane aspon vidis ze ho nerozhadze ze teba nieco rozhadze - to vravi cosi o jeho ohladuplnosti k tvojim citom, na druhej strane, fakt nejde o nic a teba to nemusi az tak stvat lebo ta nejde ani podvadzat ani ohovarat a o tvoju exkamosku vobec nejde. skus ti tu zlost nechat na pripady ked pojde o nieco zavaznejsie.

janulik988

Dobra rada: nEVIEM mne to z jej strany pride ako dobra intriga, jak keby chcela aby sme sa vadili kvoli tomu co uz ja by som si narodky nechcela kazit takymito zakulisnymi tahmi.

DobraRada

Ak o tebe sirila polopravdy, tak uplne chapem tvoj hnev. Ved priatelovi by mohlo na tom trosku zalezat, ak si ta vazi! Zrejme to tak dana osoba neplanovala, no na mna to kusok posobi ako bocny produkt: nastvat ta. Keby nie, hadam ta pozve, aspon zo slusnosti..

Ja sama partnerovi nezakazujem ist nikam. Raz sa nam vsak stala podobna situacia s mini party, kde sme mali byt siesti. Sam on prisiel s tym, ze vobec tam nemusime ist. Totiz pozyvatel si dost dobre mohol uvedomit moju nepriazen s jednou dalsou ucastnickou.

Prajem ti vela sil a malo nervakov, nech uz to dopadne hocijako.

janulik988

XY: no co ti mam na to povedat teraz ked rozmyslam v normalnom stave viem ze to je zle ze sa kvoli tomu hadam, viem ze sa chce zabavit a stretnut so spoluziakmi a kamaratmi, no ale potom zacnem rozmyslat nad nou ako ma stve a uplne ma ovladnu negativne emocie a konam a rozmyslam ako zmyslov zbavena, ked sa upokojim az vtedy mi dochadza kolko hluposti som povedala a spravila.

SWEET_LOLITA: Ano uvedomujem si ze by som sa mala ozvat, dokonca sa mi donieslo ze ona sa ma boji oslovit lebo ja som velmi hubata mozno sa boji zeby som na nu zacala vrieskat. No zrazu ma pocit ze ked jej idem napisat nemam odvahu akoby

sweet_lolitta

No tak ja som zazila naozaj takmer to iste. S "kamoskou" alebo skor znamou sme sa nezhodli v jednom nazore na zivot. Odvtedy sme sa spontanne uz nedokazali ozvat jedna druhej, bolo tam obrovske napatie, nevideli sme sa rok. Mna to ale strasne zozieralo, lebo taky dlhy konflikt som snad v zivote nemala a tvorilo mi to naozaj zlu energiu v zivote, zle som spala a tak, a pri tom sa nic hrozostrasne neudialo! Ale cloveka to sprevadza na kazdom kroku. Tak som sa jej ja sama po case ozvala, ze kaslime na to, podme dalej (ale len cez internet somjej pisala) a ona suhlasila. Odpadol mi aj kamen zo srdca a bolo mi lepsie aj ked ju som uz nemala prilis chut navstevovat. To ze si ma ona opat zmazala aj so vsetkymi spolocnymi priatelmi opat, nechapem :) ale to uz moju karmu nezatazuje, akurat sa z chuti zasmejem.

xy:)

tak ist tam nechces, ale mozes, priatel tam chce, ale ty si proti.. preco sa kvoli tomu vadis? nemozes mu zakazovat s kym sa ma stretavat

janulik988

sweet_lolita: asi mas pravdu no my sa nerozpravame uz asi pol roka vobec z neznamych pricin ona sa so mnou prestala rozpravat a zrazu aj ja s nou, niekedy sme byvali velmi dobre kamosky ona ma zoznamila aj s priatelom. Ja som si uz tak zvykla na to ze sa nerozpravame ze mi vobec nevadi ked napriklad ideme na obed a ide tam aj ona alebo ze ideme do baru a pride aj ona len sa nerozpravame. ja viem je to strasne cudne, vo mne su skryte jedy.

janulik988

oo tak on mi povedal ze som pozvana len sa to ku mne nedostalo ( neviem kde sa stratila moja pozvanka :-D) ani postou ani mailom ani ustne, byvalu kamosku stretavam takmer kazdy den kedze je to moja spoluziacka z VS, uprimne absolutne sa mi nechce ist na tie narodeniny citila by som sa tam cudne plus este ked by som jej musela blahozelat.