Ako sa dokopat do zivota?

sialeneSmutn

Genesis, ja mam vazne obavy, ze si na tej psychiatrii budeme robit spolocnost, ked si ta tu tak citam obcas..

Genesis

BJ

a este malickost ale dolezita ... aj ked svojimi kecami ma hrozne seres :) to neznamena ze ta nemam rad alebo nieco podobne alebo ti chcem nejak zle :)

ja len obdobie viery uz ma za sebou a som si nim presiel a povazujem ho za nizsi vyvojovy stupen toho kde som momentalne ja :) .. viera mi v tomto zivote nepriniesla nic pozitivne a nedala odpovede na moje otazky a ani dokaz ze v realnom svete funguje ... taktiez som nevidel ze by viera okrem falosnej nadeje dala nieco ludom s ktorymi som dochadzal do kontaktu ... teraz co sa tyka mna a viery tak jedine na co ju pouzivam je ked mam vonku dolepene ruky od pomaranca tak si ich mozem skocit umyt do kostola v svetenej vode pretoze verim ze tam nejaka bude :)

Genesis

BJ

Bj ty si len kopa kecov ktore v realnom svete tam vonku za oknom tvojej izby jednoducho nefunguju ... si jak pomaly vymierajuci dinosaurus .. laska, viera, poznanie atd atd ... keby viera bola taka super nebolo by kazdorocne veriacich menej a menej ... ludia sa nebudu predsa zbavovat toho co naozaj v realnom svete funguje

to preco som zacal studovat genetiku bolo pretoze ona je jediny kluc k tomu ako urobit aby na svete mohla byt kazda jedna citiaca bytost zdrava a stastna za predpokladu ze si to praje ... jednym slovom viedla ma k tomu ludskost nenavidim ked sa niekto trapi ... jediny problem s genetikou bol v nacasovani ... v tomto case a priestore este bohuzial tento nastroj nie je dostatocne silny na to aby splnil to kvoli comu som ho zacal studovat...

a ak myslis ze dokazes svojimi emociami a myslienkami menit genetiku v svoj prospech tak skus si zmenit napr vysku, vyzor, inteligenciu pripadne ak ti zivot prinesie rakovinu alebo napr parkinsona alzheimera alebo nejaku zabavnu bakteriu alebo virus skus si svoje myslienky a emocie a dostat sa z toho svojou vierou

vies mojko veriaci alebo nie duchovne zalozeny alebo nie, dobry alebo nie, s laskou alebo bez lasky ,, vedomy alebo nevedomy tento svet sa nekasle s nikym (je pravda ze utrpenie nerozdeluje rovnako kazdemu ale nikto neni pred nim permanentne v bezpeci)... nikdy nevies co ti tento zivot prinesie a kolko toho budes schopny uniest ... potom zistis ze viera ani laska ta nezachrani a ani neochrani tak ako neochranila plno veriacich a duchovne zalozenych na tomto svete

Genesis

vebe

ja som odporucal virtualny svet ako formu relaxu a docasneho oddychu od toho realneho ... docasny unik pred starostami a negativnymi emociami

priklad ak mas problem a neustale nad nim rozmyslas a bud nevies najst riesenie alebo riesenie neexistuje a tebe to rozmyslanie uz emocionalne ublizuje tak vtedy hodka nejakej pocitacovej strielacky moze byt velice prinosna

to co tu tvrdim su v praxi overene veci co funguju a mam s tym bohate skusenosti nemyslim teraz len na sebe ale aj na ludoch k sklonom byt casto smutni

BJ

jajka... oblbovat mozog televizorom, je to iste. Ale ludia dneska potrebuju nejakym sposobom vypnut, ked nemaju kde najst klud, nevedia uniest ten pocit oddelenia od sameho seba, a na to potrebuju drogu, aby si otupili vedomie.

BJ

A inak... radsej zomriet pri pokuse niest vahu poznania, ako ostat nevedomy. Je to rovnake, ako radsej zomriet v boji, ako byt otrokom. Vela ludi v historii si vybralo radsej boj a smrt, a kratky zivot. Dnes je ale trend snazit sa dostat k dochodku a stat sa otrokom, nechat si cely zivot skakat po hlave.

BJ

Genesis, za to, ze si si nechal vymyt mozog zbytocnostami, nesies zodpovednost sam. :-)

Cestu ku stastiu vela mudrych ludi popisuje cez vypnutie mysle, pretoze to je ten organ, ktory skodi a da sa lahko "zaspinit". V tomto pripade si vsak nesiahol po ziadnom poznani, takze nehovor, ze pravda boli... to co ti povedia o genetike, nieje cela pravda, takze stale si v nevedomosti... a to boli. :-)
Najnovsie vyskumy, co som niekde zahliadol, hovorili nieco ako emocie a myslienky ovplyvnuju DNA. Stara skola ale hovori, ako nic nemozeme zmenit, lebo.. geny. Manipulacia mysle, nic viac. Udrziavanie ludi v bezmocnosti.

Ja by som to nazval, ze poznanie prinasa zodpovednost, nie priamo bolest a utrpenie. Nesies na ramenach vacsiu vahu, ale nieje to automaticky utrpenie, iba pokial tu vahu nevies uniest. Ale, to predsa nevies, kym to neskusis.

vebe

Genesis, to uz su tak trochu extremne veci. Odporucat niekomu aby hladal stastie vo virtualnom svete, to mi nepride velmi vhodne. Uniknut z reality a nachadzat stastie vo virtualnom svete, to je cesta na psychiatriu. Zase az tak zle sa na tomto svete nemame, o tom ma nikto nepresvedci. Nas postoj k veciam, ludom a udalostiam okolo nas je podstata toho, ze niekto sa citi stastny a niekto nie.

Genesis

jajka001

citacia

tí chytrejší zas majú moznosti, o ktorých sa tym menej chytrym ani nesniva.

odpoved

ti chytrejsi su niekolko nasobne viac nachylni na sebevrazdy ako ti menej chytri

citacia

na druhej strane, oblbovat mozog nejakymi hrami je to iste ako nezit svoj zivo

odpoved

radsej oblbovat mozoh a zit stastne vo virtualnom svete ako sa trapit v tom realnom

Maoam

nahodou, z kazdeho prispevku sa da nieco zobrat, kazdy z nich ma v niecom pravdu a tak je z toho celkom slusna dobra rada nakoniec :-DDD