Ako sa dokopat do zivota?

Genesis

jajka001

prepac ale myslim ze som uz napisal dost :) .. dnes uz ma debaty tohto typu nebavia :) ... ja som moj pohlad na vec snazil vysvetlit naj ako som vedel ... nikto nemusi so mnou suhlasit .., su ludia ktori ma pochopia a su taki co sa pri tom co ma citaju chytaju za hlavu :)

ale zbytocne sa netes ze sa ma teraz zbavis a nebudem ti oponovat :) pretoze :)

JA SA VRAAAATIIIM :) teda s istotou to nemozem povedat ale je to prinajmensom velmi pravdepodobne :)

jajka001_

povedzme ze boh sice existuje ale moze sa prejavovat jedine skrz hmotu. hmota ma svoje moznosti, svoje vlastnosti, prvky vzajomne urcitym sposobom reaguju. mas obrovsky hlavolam a mas z neho vytvorit nieco zmysluplne, co by fungovalo. niekto pred teba hodi tisicky prvkov, rozne fyzikalne zakony a vytvor z toho nieco.
aj boh ma obmedzene moznosti.

jajka001_

povedzme, ze tento system tu existuje uz miliardy rokov. boli tu uz pokusy aj o ine moznosti fungovania, ale sa neosvedcili. preto to tu vyzera a funguje tak, ako sa to dá.
ono sa lahko kritizuje ked nepoznas pozadie a suvislosti. hm to je ako keby prisiel nejaky typek ti do tvojej pekarne,nemal ani sajn o tom ako sa pecie chleba ale mudroval by ti tam cely den ze to robis zle a on by to urcite robil lepsie.

Genesis

Jajka

mna deli od smrti len ten strach spravit to pud sebazachovy je jeden z najsilnejsich pudov a prekonat ho dokaze clovek na pokraji zufalstva ...bohuzial ja zufaly nie som ani nemam depresie jednoducho volba neexistovat je z mojej strany viacej menej logicka zalezitost :) mat moznost eutanazie rozhodne nevaham ani sekundu.

To vies nie kazdy ma rovnaky vkus ... niekomu sa nepacia cernosky, inemu sa nepacia fordy, dalsi ma rad BMW no a mne sa nepaci tato planeta a system akym to tu funguje ... nepaci sa mi ako je realizovany zivot a jeho zakony

takze radsej by som zil vo virtualnej realite ktora by bola v sulade s ludskostou ako zit v svete ktoremu je pojem ludskost cudzia :)

Genesis

sialeneSmutn

ja som nikdy netvrdil ze som v poriadku :) ... ja len tvrtim ze to co pisem je v sulade s realitou jednoducho nedavam si servitku pred usta a pisem veci ako skutocne su ... nedavam ludom falosne nadeje ale snazim sa aby vedeli fungovat v skutocnom svete nie v svete rozpravok

Genesis

BJ

nie BJ ja hovorim o viere nie o krestanstve ... mozes verit v cokolvek nic to neznamena ... to ze mas rakovinu a budes verit ze sa z nej dostanes neznamena ze sa z nej dostanes ... budes verit v svoju priatelku ze ta nikdy nezradi alebo verit svojmu naj kamaratovi neznamena ze sa to nikdy nestane .. budes si verit ze mas na danu pracovnu poziciu a ze ta zoberu neznamena ze sa to naozaj stane

jednoducho viera a realita su rozdielne veci ... viera je len pozitivne sugescia a da sa pouzit v niektorych pripadoch na povzbudenie ... bohuzial je to dvojsecna zbran pretoze verit v nieco niekoho alebo v seba prilis vela krat hranici z neopatrnostou a vystavovanim sa zbytocnemu riziku ... viera totiz nie je nad realitu a ani vas pred nou neochrani.

To ze sa ti co silno verili dostali z nejakej choroby :) prosim ta sak statisticky jasne ze nejaky co veria sa musia z toho dostat :) .. ono bohuzial ti co verili a umreli uz toho moc o tom ako im viera zlyhala nepokecaju :)

toto neni matrix :) ... alebo mozes skusit skocit z okna a verit ze pristanes ladne na zem bez toho aby si si ublizil :) skus take piate poschodie :)

ja viem je to primitivny priklad .. lenze hlavne na primitivnych lahko overitelnych prikladoch sa daju vysvetlit tie zlozitejsie tazsie preukazatelne

jajka001_

genesis, ak chces stravit cely zivot vo virtualnej realite, to si to rovno mozes hodit :) naco zit ked zivot nestoji za to aby si ho zil a spoznaval? co ta deli potom od smrti, len strach spravit to
inak suhlas s bj 18.01, co sa tyka velkej odlisnosti cirkvi - hlavne krestanskej, a viery ktoru mas v sebe.
ze chytri su viac nachylni na samovrazdy? ano, tazsie nesu realitu ak sa nesnazia vidiet aj tie pozitivne stranky existencie.

natusa42

na túto otázku hľadám odpoved už poriadne dlho --ale odpoved ti nepoviem,lebo sama ju neviem -a presne,tiež nechcem psychologov,lieky a pod ...len môj život je nanič dostatočne

BJ

Genesis, myslim ze nechapes, ze viera je nieco ine, nez z toho spravila cirkev.
Ja sa do cinnosti cirkvi nemiesam, ked niekto potrebuje nechat sa zmanipulovat nejakym nabozenstvom, alebo sektou, je to jeho vec. Ale o tom ja predsa nehovorim. Ja som oslobodeny od vplyvu akehokolvek nabozenstva. To co hovorim, mam len cisto zo svojej duchovnej inteligencie, z daru, ktory som dostal.
Nechapem, preco by skutocna viera nemala fungovat v realnom zivote, v praxi. Opak je pravdou. Viera funguje, a ja to vidim stale. Ti, co sa vyliecili z rakoviny, alebo z inej tazkej choroby, casto hovoria, ze to bolo vdaka silnej viere. Zisti si to, je to tak. Rovnako, vsetci ti, ktori prezili nejaku tazku situaciu, v ktorej na prvy pohlad nevyzeralo, ze mali velku nadej. Ak pozeras napriklad Beara Gryllsa, stale dokola sa opakuje, ze zaklad prezitia je v psychike... ten clovek si veri, jeho viera je silna.

Je mi ta trochu luto, lebo niekto ti zjavne vymyl mozog, pokusal sa ta zmanipulovat, a tak si na vsetko, s cim to bolo spojene, zanevrel. I mne sa to stalo, i ja mam skusenost s manipulativnou sektou. Ale nezanevrel som na duchovno, prave naopak, stal som sa vdaka tej skusenosti odolnym na manipulaciu a pochopil som, ze oni len prekrutili kamene pravdy a poznania, na kamene manipulacie s ludmi.
Takze neviem, ci je tvoj pristup dobry ... tvoj manipulator oznacil veci, ktore funguju, svojimi vyrazmi, ale odklonil sa od pravdy, ktora prinasa slobodu, k manipulacii. To nieje dovod vsetko zahodit do kosa, ale pretriedit odpadky. Vyhod to, co zanechalo nabozenstvo, ja tiez ziadne neuznavam, a zacni pocuvat, co hovori tvoj vlastny duch... nie ten ich.