synova desiata

hviezda01

jajka,ty mi uplne hovoris z duse,ved ja tiez nechcem,aby niekomu robil narocky zle,ale zase tiez nechcem,aby sa on nechal otlkat...tiez si myslim,ze pokial nejde o sikanu,tak su to len zabomysie vojny,aspon podla mna..lenze niektore mamicky su velmi citlive na svoje deti,a potom si ymslim,ze mam to najhorise dieta doma len ja...my sa mu s muzom snazime vysvetlit,ze to nemoze,alebo ze to ci ono sa nemusi pacit kazdemu,on mi doma povie,ze dobre,a co ja viem,ci to tak naozaj aj je?...ale teraz som si povedale,ze ak by mi ta mamicka znova volala,tak sa stretneme vsetci styria..my mamicky a ony deti,lebo take vybavovanie cez telefon je podla mna o nicom,to je ako o nas bez nas

jajka001_

pokial tam nie je šikana alebo ze nechce chodit do skoly tak co...viac sa bojim ze maly bude robit niekomu zle, parkrat sa nahneval a strcil do niekoho, este trojrocny, stvorrocny, velmi ma to mrzelo ale nebola som tam. a na druhej strane chcem aby sa vedel sam branit, zalovanie a tahanie rodicov do skoly je posledna moznost

hviezda01

no vidis,babka to brala normalne,mna by ani nenapadlo,ze by som sa isla na niekoho stazovat,ked mi hovori,ze mu robi zle,len raz som volala jednej mamicke,ked mi syn vravel,ze sa mu o rok starsi spoluziak vyhrazala moj sa bal hcodit zo skoly sam,ale inak to beriem presne tak,ako si ty pisala..ved su to chlapci,aj minule prisiel domov a nadaval,ze volajaky spoluziak po nom nieco hodil,bol cely mokry,ale vobec som nepremyslala nad tym,ze by som sa isla stazovat...skoda,ze aj ostatne mamicky nie su take,ako my..:-)))

jajka001_

decka si stale robia zle, je to proste sucast dospievania a hladania si miesta v kolektive a sameho seba atd a kym to neprekraci urcite hranice tak je to v norme.
ono je to vzdy vecou pohladu, mozno si ten tvoj robi srandu a toho druheho to uraza. mozno ten tvoj ma blby zmysel pre humor alebo ten druhy nema zmysel pre humor vobec. mozno ten druhy ma provokativne spravanie na ktore ten tvoj reaguje tak ako reaguje lebo inak nevie...to by chcelo vypocut obe strany ale zas, keby sa tak vazne brali vsetky konflikty kam prideme...chlapci sa mlatia uz od skolky. aj dnes som prisla pre maleho do skoly, isiel jeden chlapec a stazoval sa babke ze prisiel iny, ze ho strcil a zacal skrtit a ze ho tento odohnal a babka len ze ok ok uz o tom nehovor :D no proste bezna vec

hviezda01

a co sa tyka toho spoluziaka,tak to je vraj cez prestavky,ale co ked mu ja dohovorim,vynadam,zakazem,ako ja zabranim tomu,aby mu uz neorbil zle?..teda dufam,ze uz sa to nestane,ale aj tak mam obavy..aj som sa ho pytala,ci robi synovi niekto iny zle,a on sa vybija na druhom,ale vraj nie,a co je horsie,tak ani syn si neni vedomi,ze robi zle tomu spoluziakovi,alebo ma teda klame,a preto mi trvdi,ze mu zle nerobi...ja so si itez vedea vzdy dat rady s detmi,prislo mi detinske zalovat na ne,ved som ja ako dozor a som zodpovedna v danej situacii,a pokial je to v istych hraniciach,tak naco z toho robit tragediu

hviezda01

jajka-bingo,presne,ale uplne presne taky isty nazor mam aj ja...ved to stale vravim,co ja mam s tym,ved ja tam ucitelka,preto by mi vobec nevadilo,keby mu aj capla na zadok,ked si to zasluzi,ja vzdy tvrdim,ze by ho urcte ziadny ucitel neudrel bez priciny,a tiez nevravim,aby ich zase ucitelia bili,ale ked si zasluzi,tak preco mu necapnut,nas napriklad palicou po prstoch bili,ale nebolo to zase nic hrozne,a mali sme vacsi respekt pred ucitelmi,ako teraz,co si myslim,ze je aj na ucoteloch....konecne ma niekto pochopil,o co mi tu vlastne celu dobu ide..ja som sa nechcela ikoho zastavat,ani nikoho odsudzovat,...jajka,dakujem za pochopenie,konecne niekto normalny

jajka001_

komunikacia je zaklad, suhlasim, aby aj ucitel vedel co si moze dovolit.
k tomu co si pisala ze robil zle a co mas s tym robit ked pri tom nie si - to poznam, mama mi isla pre maleho do skolky a potom sa mi stazovala ze trucoval a nechcel sa obliekat - a co mam s tym ja teraz robit? ved tam bola pri nom, naco mi volala, co to ja cez telefon vyriesim? taky blby pocit, kym je maly a som furt s nim, tak vzdy to riesim ja ale ked je s inymi, co uz potom, jedine dohovorit a dufat ze to chape. a aj ti druhi by mali nejak spravne zareagovat, ved ked som strazievala deti tak som si s nimi vzdy nejak poradila

hviezda01

jajka,nemyslis si,to je aj u nas,ked ma nahnevaju,tak idu spat bez vecere,ale tu ide o nieco uplne ine...ty asi nemas deti,ci?

hviezda01

kazdej ucitelke poviem skor,nez ho spozna,ze on potrebuje tvrdu ruku,lebo viem,ze sa teraz boja ucitelia na deti aj skaredo pozriet,aby niektory rodic neprisiel sa s tazovat,ale ja som neni ten tip...keby mi aj prisiel domov s tym,ze mu dal ucitel na zadok,tak by som mu povedala, len tolko,ze si to urcite zasluzil...nepatrim medzi rodicov,ktore nedaju na svoje deti dopustit a tvrdia,ze ich dieta je dobre,ale ucitel je zly....viem,co mam doma,ale potrebujem aj spolupracu ucitel,nakolko ja s nim v skole niesom

jajka001_

a take jedlo. ja ked som nieco vyviedla, tak mi aj doma povedali ze nebude vecera. a co, tak som isla spat hladna. a nic sa mi nestalo. no skuste to teraz niekomu tak povedat, zavolaju na vas socialku. deti nevychovavaju rodicia ale spolocnost.