Čudná bolesť v nohách - každú noc trpím

Príspevok v téme: Čudná bolesť v nohách - každú noc trpím
mysicka

tento problem ma trapi uz dlho, ale uz je to take, ze neviem co dalej...je to tazke na vysvetlenie, ale pokusim sa...vzdy ked pozeram telku ale najviac ked zaspavam, citim neznesitelne cudnu bolest v nohach, to neni ani bolest ale ako keby mi tahalo svaly, a ked sa snazim s nimi nehybat, zacne mi nimi sklbat, ked sa na to prestanem sustredit, postupne to opadava, ale je to hrozne tazke, prosim vas neviete co to moze byt? ja uz nemozem poriadne ani spat...
k doktorke zatial ist nechcem, co jej poviem ze mi sklbe v nohach? inak dodavam, ze viem ked je to bolest zapricinena rastom, to je ine

koja

Ahojte všetci!Syndrom nepokojných nôh sa prejavuje hlavne v noci pri zaspávaní-keď sú nohy v kľude,niekedy aj cez deň,pri sedavom zamestnaní.V nohách pociťujete čudný pocit-nedá sa to presne opísať,ale bolesť to ani tak nie je,iba nemôžete zaspať a núti vás to pohybovať končatinami.Nie je to bolesť pri chôdzi!Trpím tým od 14 rokov,teraz mám 34,kedysi som to mávala 2-3x do roka,momentálne som na tabletkách.Absolvovala som ročný lekársky výskum lieku s názvom ADARTREL,ktorý na to naozaj zaberá.Len sa treba trafiť do dávkovania,aby ste nezvracali každú noc (ako ja):-)Kontaktujte neurológa a zatiaľ odporúčam večer PORIADNE unaviť nohy!Mne sa to totiž zase vrátilo odkedy už nerobím čašníčku,ale celý deň sedkám v kancelárii..

vv

asi je to tak ako napísal/a alternativa 14.4.2006, odkedy mám operované kŕčové žily na ľavej nohe už restless leg nemám, ale zato teraz mi brní v celej päte a necítim spodnú časť lýtiek :) a pravá mi je naďalej niekedy \\\"tancujúca\\\" ;

RNG

Syndrom nepokojnych noh-dalsie nove lekarske nazvy na zhorsenu cirkulaciu v nohach, nedostatok mineralov alebo zly lymfaticky tok.
Treba to adresovat nie podla priznakov ale priciny za nimi.Cirkulacia, lymfaticka cirkulacia alebo nedostatok Ca Mg K

leelka

Ja mavam tiez taku cudnu bolest v nohach, mozno to ani nie je bolest, skor taky velmi neprijemny pocit v nohach.Myslim si ze to bude ten syndrom nepokojnych noh,je to presne take ako som o tom citala: Pride to vzdy iba vecer, ked si lahnem a idem spat(ale niekedy aj vtedy,ked sedim alebo lezim a napriklad pozeram telku),nemozem kvoli tomu zaspat,a nuti ma to trochu pochodit -potom to prejde, lenze ked si znovu lahnem tak je to spat...Nemam to kazdy vecer,a da sa to vydrzat, ale ja napr. nemam taky pocit sklbania svalov.Ak to je u teba velmi zle, mala by si navstivit doktora...

ooo

Toto ja nepochopím, že prečo nejdeš k doktorke, keď je to také obťažujúce. Povieš jej presne to, čo si napísala sem

veronika

ahojte! mna ked v noci chytne krc najcastejsie v pravom lytku tak hned vyskocim s postele a zacnem dupat s nohou a ono to hned prestane

adusaaa

je to pravdepodobne syndróm nepokojných nôh (Restless Legs Syndrom)RLS. Na internete toho fakt najdes vela, ja mam tie priznaky tiez. Mam este len 15 ale citala som ze sa to prejavuje aj u deti. Moze postihnut aj deti. Všimli si to americki vedci pri skúmaní prípadov viac ako 500 detí s poruchami spánku. U šiestich percent detí zistili typické prejavy tohto ochorenia. Moze to suvisiet aj s inym vaznejsim ochorenim zvacsa nervoveho systemu.Túto poruchu dnes mnohí lekári nedokážu správne diagnostikovať ani liečiť, ale to nie je nič nové.Odborníci pokladajú syndróm nepokojných nôh za neurologickú poruchu, ale jeho príčinu je ťažké presne stanoviť.Ked koli tomu v noci nemozes spat urcite by si mala navstivit odbornika.tak ahoj drzim palce

damaxy

skús si namočit nohy do studenej vody,ale potom chod spat,neberieš nejaké antidepresíva,alebo čosi podobné?