Manželstvo bolo mojím snom teraz je peklom...

Príspevok v téme: Manželstvo bolo mojím snom teraz je peklom...
lenja1

Prosím vas o rady a povzbudivé slová. Som 14.rokov vydata a mam dvoch synov a jednu dcerku. Myslela som si ze moje manzelstvo je plne lasky aj ked v nom boli aj hadky a nezhody brala som to ze je to normalne. Az do obdobia ked sa zacal moj muz odo mna odtahovat prestal sa rozpravat isiel neskoro spat tajne si telefonoval a zacal vsetko tajit.Vyslo najavo ze ma priatelku s ktorou si rozumie a tajne sa s nou stretava. Nebol v tom sex. Bola jeho snom,to o nej pisal.. Pocitujem to ako zradu kedze na ceste bolo tretie chcene dieta. Uz je tomu rok ,kontakty s nou vraj prerusil respektive ona ale on sa nezmenil. Stale je chladny odmeraný. Ked sa ho chcem dotknut tak sa odtahuje.Strasne ma to niči chcem byt stastna a tesit sa zo zivota aj bez neho ale ako to urobit ked spolu byvame lezime vedla seba a mne tak strasne chybaju objatia a mile slová.Som uz zrela na psychiatriu,ale nechcem sa uplne zničit. Lubim ho a urobila by som cokolvek. Odmieta sa o tom rozpravat a uz som sa tolko ponižila ze je mi z toho zle. Tvrdi ze dospel zije zivot niekoho ineho a nie je stastný. Tak velmi si zelam aby sme boli stastní,ale on tvrdi ze si mam robit co chcem kedy chcem s kym chcem ale bez neho. Posledny rok sme nemali milovanie ale iba sex teraz uz ani to a o sex uz ani ja nemam zaujem. Ale tak velmi po nom tuzim a on nič. Na otazku preco je taky povie ja som vzdy taky a ved nerobim nic.Sedi pri telke a spí...Rozviest sa nechce ved su deti hypoteka,atd...Ale ako s nim mam zit tak iba formalne ked mam v sebe tolko citov??

Bubu****

v prípehu lásky o wiliamovi a kate bolo niečo podobné. Will si ju nechcem zobrať za ženu a stále trávil viac a viac času mimo nej. Tam poradila Kate jej mama aby začala žiť a tým mu ukázala o čo prichádza. Urob to isté. Prestaň sa snažiť o jeho priazeň, zaujmi aj ty postoj "ignoranta". Prestaň mu prať, variť začni si domov nosiť kamarátky na kávičku o alebo čaj o piatej. Ukáž mu že tvoj život má zmysel aj bez neho. Buď to ním pohne a uvedomí si o čo prišiel alebo sa aspoň dostanete k rozvodu, keďže si písala že sa rozviesť nechce. To je môj názor. Je to neskutočné ale pri chlapoch treba robiť všetko opačne.

piktogram

lenja: Nehnevaj sa, ale uprimne si myslim, ze sem vkladat energiu uz nema zmysel. Nemozes nikoho nutit, hlavne ak ten druhy nechce. A mne sa zda, ze tvoj muz uz tvojim muzom byt nechce.

Pochopim, ak by si s nim ostala kvoli detom. Ale, popravde... neviem si predstavit, ze by som mala zit s niekym, kto si ma nevazi a nemiluje, komu som lahostajna (ako zena).

Podla mna (cisto moj nazor), by si mala dat sancu sebe, jemu aj detom na to, aby mali spokojny a stastny zivot. Aj ked uz nebude taky, ako si si vysnivala, ci predstavovala. Ak sa rozidete, on neprestane byt otcom tvojich deti (ak o to bude sam stat). A ty sebe aj detom das sancu dostat rodinu, aku si si predstavovala, len trocha po "novom". Takto ako to je sa len utrapite k smrti, a co je horsie, deti nie su slepe a hluche, rychlo pochopia, ze medzi rodicmi cosi nesedi. Neskor to ale moze negativne ovplyvnit ich partnerske vztahy.

Rozhodnutie je, samozrejme, na tebe, ja ti neviem a nechcem hovorit, co mas robit. Prajem vela sil.

jajka001_

rozvod je jediné riešenie. netrapte sa navzajom a rozidte sa. preco sa nechce rozviest ked ta nelubi a ma inu? aj na financnom rozdeleni majetku sa dá slušne dohodnúť. alebo sa rozved aj tak, proste zajdi za pravnikom. to nie je zivot, to je cakanie na koniec.

Joo

to co pises je velice smutne ...... ja to vobec nechapem ,ako sa moze jeden dospely clovek takto chladne chovat ...... ty vobec netusis ,kde je pricina ? preco sa tak sprava ? ....... vobec ??

Maoam

PRECO by si TY mala potlacat svoje city a vsetko znasat?

bola si naivna, mala si obrovske iluzie

toto sa stava

lenze teraz si matka troch deti a musis mysliet na seba aj na ne - chces takto zit az do smrti?

aj ty mas narok na lasku, preco sa nerozvedies? ma to materialne dovody?

lenja1

zvláštne ze moj manzel vo svojom spravani nevidi nic nezvycajne...Musim sa naucit potlacat svoje city lebo sa opat sklamem z jeho reakcii.Niekedy mam pocit ze som ako v zacarovanom kruhu...Dnes som mala sen,uplne obycajny ze ma pobozkal a bolo to take krasne...Nezelam nikomu ten pocit ked viete ako velmi milujete a ten druhy ostava chladny ako skala...Nepoznavam cloveka s ktorym zijem

Joo

city ??!! ....... tie naplnaju cloveka stastim,dodavaju energiu ,obohacuju co pravdepodobne tebe chyba ,kedze su opatovane ,len jednosmerne ........ ten tvoj manzel sa chova naozaj cudne ...... ak nestoji o tvoju pomoc ,nechaj ho tak ,moze sa stat ,ze si nadobudnes depresie z praznoty pre dlhodobe potlacanie emocii a to by bolo este horsie .......
.....city mozes prejavovat i razne t,akze zober rozum do hrsti a konaj :-)

lenja1

Po rokoch v manzelstve sa aj ja pytam preco som bola taka hlupa a videla som v tom vidinu svojho stastia a zmysel zivota...Deti su nádherne a som stastna ze ich mam ale asi nemozem byt dokonale stastna...

Maoam

ja sa cudujem, ze v dnesnej dobe ma este niekto odvahu na to uzavriet manzelstvo a mat dve-tri deti :-((((

je mi uprimne luto zien v tejto situacii