manzelove vyčitky na vychovu dcery(nevlastnej)

Príspevok v téme: manzelove vyčitky na vychovu dcery(nevlastnej)
zuzka0609

Dobry vecer.som vydata,mame spolocne dieta,7mesacneho chlapceka,ja som si do vztahu priniesla dceru.teraz ma 15 rokov a manzel mi uz viackrat vyhodil na oci,ze to aka je drza a jej cele spravanie...je len moja chyba.tak som si ju vychovala...a podobne. ani neviem ci chcem nejaku radu,alebo len skor pocut nejaky nazor,kto ma s takymto problemom skusenosti.mne to dost vadi,ked stym zacne,potom sa pohadame a nebavime sa niekolko dni.takto som si to nepredstavovala.

zuzka0609

podla neho,jej pubertalny vek s tym nema nic spolocne..je to len a len moja chyba.on si neda nic vysvetlit,vsetko co povie,iba to je pravda.tazko je s nim superit v tom,kto ma pravdu.naposledy sa oni dvaja medzi sebou nerozpravali od poslednych vianoc,zacali sa bavit az teraz cez letne prazdniny.aj to iba preto,ze som to chcela ja,tak dcera ustupila a zacala prva.je tvrdohlava ako aj on.

jajka001_

v tom veku su vsetky deti drze. on ako neotec to berie inak ako by to bral ako otec - nemoze mat na nu taky vplyv ako keby bol otcom. tak si frustraciu z nefungovania vztahu medzi nimi vyventiloval takto - ze je to tvoja chyba. ale aj keby si ju vychovala akokolvek dobre, v tom veku su decka proste drze, trieska s nimi puberta. mal by mat pre to pochopenie, mal by ta podporit ale asi na to nema. si na to sama. najjednoduchsie je niekoho obvinit, tazsie je to riesit. dcere navyse asi chyba jej vlastny otec a tvojho partnera vnima ako nepriatela a braceka, aj ked ho ma rada, ako konkurenciu. drzim ti palce lebo nebudes to mat lahke. s dcerou vela komunikuj - teraz ma len teba. ked zvladnete pubertu, budete mat neskor pekny vztah. budte kamaratky, daj jej volnost, pravidla a vyzaduj aj slusnost - lebo aj ty sa chovas ku nej slusne. a zadaj jej aj povinnosti, ak ich nema.

jankaaaaaaaaa

tak z casti ma aj pravdu. deti su obrazom vychovy dospelych.. lenze! tvoja dcera je v tom najproblemovejsom veku, takze tvoj manzel by mohol mat pochopenie a to by si mu mala vysvetlit. ze nech ju vychovava aj on ked je jej otec aj ked nevlastny