som tehotna, co teraz?

Príspevok v téme: som tehotna, co teraz?
:(

Bojimsa ze som tehotna... Ak hej ako to vysvetlit doma? Ved ledva vediaze mam priatela, a su v tom ze som este panna.Je to moj prvy chlapec a donedavna o nom ani nevedeli.Sme spolu len 3 mesiace - asi zlyhala ochrana, mam hroze krce a je mi na zvracanie :( Bojim sa. Mam sice 20 no som na vysokej... a priatel tiez studuje... co teraz? boze poradte co im mam povedat, co so skolou? mna ta skola bavi... co dajej? mam strach...

oli

Aj mna postretlo stasticko,mne meskali asi mesiac aj nieco a nakoniec prisla menstruacia a dokonca trochu silnejsia.Tiez som sa tak bala.Vdaka Ti Boze.

deli

a co teraz? teraz si dame deli, no dievca ked sa chces vyspat s chlapom a neches byt tehotna tak asi ti ostava len ochrana za ktoru sa netreba hambit pri nakupe v obchode

Alternativa

Takze fajn, tesim sa s Tebou. Ale prosim Ta, pouc sa. Tie nervy Ti mozu praskat skoro kazdy mesiac. Hoci som "stara skola", odporucam Ti navstevu gynekologa a porad sa o vhodnej antikoncepcii.

:(

Ludia stal sa zazrak, dostala som, po dvojtyzdnovom meskaní a boli rovnakosilne ako predtym, takze plany poplacha to som si uz bola takmer ista tym ze budem mamina. Uz som sa s tym aj ako tak vyrovnala, no som rada ze to tak nie je

zenska

mozes prerusit Vš a potom o 2-3 roky dostudujes.a partner moze nadalej studovat,hadam vas rodicia nenechaju v stychu a financne vam zatial pomozu.ja som sa s mojim muzom zobrala,pricom on studuje na Vs,mame dieta a s financnou podporou rodicov a sasmozrejme aj manzelovou to zvladame.a babatko je krasne a vsetci ho zboznujeme.

anonym

Je fajn že vsetci vravia nestresovat, ale ako?? Ja mam podobny problem lenže nemam 20 ale 16. Asi fakt jedine co mi pomože je nestresovat

syma

strach z otehotnenia majú snáď všetky ženy, ktoré ešte nemajú usporiadaný život
v prvom rade, si sprav tehotenský test, alebo navštív gynekológa
ak sa tehotenstvo potvrdí, nestresuj sa, v kľude to celé prejdi s priateľom a požiadaj ho o vyjadrenie sa k veci, rodičia sú tieť ľudia a veľakrát sa v nich mladí mília a obávajú sa ich reakcií, ale jedno ti poradím Všetko sa má riešiť v kľude a s chladnou hlavou, pri zvážení všetkých pre a proti, nech sa potom rozhodneš akokoľvek, Tvoji rodičia Ťa vždy budú milovať :)

kylie dolce

je ti blbo mozno aj z predstavy, ze by si mohla byt tehotna...stres z toho...vsugerovanie. Aj mne sa kruti hlava ako najata a tehotna nie som. Hlavne klud, vyckaj a urob test. Je to motno len skuska od zivota pre teba a kazda skuska ma nas niecomu naucit. Nevyrabaj si problemy dopredu, nevymyslaj si ich. Mozno ziaden problem nemas - to este nevies. Skus byt trpezliva a nemysliet na to. Ak sa realny problem vyskytne, budes ho riesit vtedy :) vela trpezlivosti a stastia prajem.

kiri

...Poviem Ti, že to ja mám opačný problém. Na budúci týždeň budem mať 27, moja segra bude mať v júli 25 a naši rodkáči by už strašne chceli vnuka, či vnučku. No my ani jedna ešte deti nechceme, minimálne pred 30-tkou nie. Keď som mala 18, tak sa mi raz stalo, že mi meškali a začala som si myslieť, že som tehotná. Moja psychika si vytvorila príznaky, o kt. som čítala, že tehotné ženy mávajú, telo sa zaseklo a ja som tri týždne nedostala. Nepredstaviteľne som sa bála a trpela, tak som šla na gyndu. Pichli mi vyvolávačku a ja som po siedmych dňoch dostala....autosugescia je mimoriadne silná...

neviem

neporadim ti v tom, ale janiik, by ti urcite poradil akupunkturu,ako tak citam v ostatnych clankoch, vsade ju radi, aj tam, kde podla mojho nepomoze...