som tehotna, co teraz?

Príspevok v téme: som tehotna, co teraz?
:(

Bojimsa ze som tehotna... Ak hej ako to vysvetlit doma? Ved ledva vediaze mam priatela, a su v tom ze som este panna.Je to moj prvy chlapec a donedavna o nom ani nevedeli.Sme spolu len 3 mesiace - asi zlyhala ochrana, mam hroze krce a je mi na zvracanie :( Bojim sa. Mam sice 20 no som na vysokej... a priatel tiez studuje... co teraz? boze poradte co im mam povedat, co so skolou? mna ta skola bavi... co dajej? mam strach...

eja

Strasne ti drzim palce. Urcite to nebude vzdy jednoduche, ale ak si budete s partnerom pomahat, tak to urcite zvladnete. Ja ked som ostala tehotna som mala 25. Ver mi, ze v prvom momente mi tiez preblesklo hlavou, ako to len poviem doma? A to som uz bola po vyske, 7 rokov s jednym chlapom a pracovala som. Mala som tiez nervy. Ale preco? Dnes by som toho maleho lapaja nevymenila za nic na svete a rodicia sa dodnes smeju ako som doma povedala ze budu babinka a dedko. Neviem si sice predstavit studovat s babom (zalezi od typu skoly), ale mali sme aj my kocky, ktore prerusili a opat sa po roku vratili. Predychaj to a ver si!!!

alternativa

Nechcela by som byt v pozicii Tvojej mamy, ale Tvoja je urcite narocnejsia. To zvladnete, vsetci. A ako jej to povedat? Normalne, na nic sa nehraj, ak citis radost-prejav ju, ak chces plakat-poplac si. Mama to pochopi, hoci mozno sa Ti to v zaciatku tak nebude zdat. Hlavne vhodne pouzi argument, ktory som Ti uz pisala: tato situacia v ziadnom pripade negativne neovplyvni Tvoje studium a o to sa musis posnazit. V danej situacii, pri rozhovore s dcerou, by na mna tento argument urcite "zabral". Ak ste sa rozhodli pre radikalne riesenie, urcite sa obrat na gynekologa. Drzim palce.

:(

Takze budem mamina... Mam strach, no s priatelom sme nasli riesenie ako to spravit, abz to bolo ok. Len ako to vzsvetlime doma. Bude to tayke no zvladneme to. Pojdeme k nam a mama mam snad pomoze. Poradte ako jej to povedat...

alternativa

A este drobnost: netrap sa, co si myslia Tvoji rodicia o Tvojom panenstve, priatelovi. Dolezity bude Vas spolocny postoj k pripadnemu tehotenstvu. Obaja ste uz velki, raz to musia aj rodicia pochopit. Vasu dospelost dokazete serioznym pristupom k pripadnemu tehotenstvu. Deti, nepodcenujte nas, rodicov, sme tiez normalni ludia, vela chapeme a ak nie, musime sa to ucit. Aj od Vas, nasich deti.

alternativa

Ahoj, vekovo by som Ti urcite mohla byt mamou. Takze: len klud, teraz Ta uz zradza Tvoja psychika. Nervy pracuju proti Tebe. Mozes tymto "dosiahnut", ze menzes sa Ti posunie, pripadne uplne vynecha - a to nie pre tehotenstvo, ale z nervov. To potom budes na pokraji nervoveho zrutenia. Neboj, otehotniet zase nie je az take jednoduche. Krce mozu suvisiet napr. s prechladnutim, aj chronickym, nervami. Pocit na zvracanie je prejav rozhadzanej psychiky, crevnej virozy, atd.
A teraz k rieseniu, ak to bude tehotenstvo-ale myslim, ze nebude, ak ste pouzili kondom: Vysoka skola sa da dokoncit aj s babatkom. Vela mamin to dokazalo, preco Ty nie? Ved existuju individualne studijne plany. Ak by nahodou bol test na tehotenstvo pozitivny, dohodni sa s partnerom na rieseni. Ak odpoved Vas oboch bude kladna - chceme dietatko, sadnite si s oboma rodicmi a oznamte im Vasu situaciu a rozhodnutie. Pouzi ako hlavny argument, ze skolu CHCES dokoncit a popros ich o pomoc. KLUD,KLUD,KLUD,KLUD,KLUD, KLUD, KLUD, a prijemne velkonocne sviatky.

sara

zbytocne sa nestresuj,kup test a uvidis.mam podobnu skusenost a nebola som tehotna,moze sa to stavat na zaciatku sex.zivota,ze budes mat par-krat pocit,ze si asi v tom a nebudes.moze ist o PMS/pred.menstruacny syndrom ak si tak tyzden pred menzesom/ a moze Ti menzes aj meskat. potom sa to nejako upravi.vlastna skusenost.takze hlavne klud.

zuky

Mala som 20 a priateľ 23,chodili sme spolu 4 roky, bol to vlastne môj prvý chalan a možno aj posledný. Rodičia z toho nadšený neboli, ale rozhodnutie nechali na nás. Myslím, že otec sa s tým nevyrovnal dodnes, ešte niekedy má ironickú poznámku, ale to je život.

samotqa

mno niekomu je zle len z pomyslenia na to, ze by mohol byt v tom. psychika nam sposobuje aj telesne prejavy. takze jedina rada - utekaj do lekarne ci drogerie pre test. kup si taky, ktory mozes urobit v ktorukolvek dobu dna. alebo navstiv gyndu. ale asi sa ti nebude chciet cakat kym prejdu sviatky ci ano? thak nevahaj a kup si test. teta v lekarni ti poradi, ktory je lepsi. nerob chaos kym si nie si ista ze si naozaj v tom. naco zbytocne stresovat? a druhykrat si dajte vacsi pozor. ak sa znova nieco take stane tak skus tabletku postinor. da sa vraj kupit uz aj bez predpisu.