Ovocná diéta

simka111

a nezvyšuje ovocie hladinu cukru?? Podľa mňa je zelenina zdravšia, hoci ovocie je chutnejšie a skôr odstráni chuť na sladké :)
Mne by trebalo pribrať, takže keby som určitu dobu jedla len ovocie, prečistila by som sa a potom opäť začala jesť normalne, možno by som aspoň trocha pribrala.. len teraz v zime sa asi neoplati kupovať ovocie, to neje až take zdrave, hoci som počula že napr. take avokádo alebo zo zeleniny brokolicu neošetruju chemicky, lebo si vytvárajú vlastné látky proti plesniam... tak neviem

bingham

BJ...to svojou vetou si to presne vystihol...najma to posledne slovo ;)

"Su tu urcite rizika, ale ako ukazuju mnohi, da sa na tom velmi zdravo prezivat."

kacenocka

stravovala som sa takto tyzden a jedla som v podstate cele dni iba ovocie (aj susene niekedy) resp. aj zeleninu a zeleninove polievky...vzdy ked som pocitila hlad tak som nieco zjedla, nikdy som nehladovala, a vzdy som zjedla skratka tolko aby som sa zasytila...takze kedykolvek a veela krat za den..a poviem ti nikdy som sa tak dobre necitila..bol to uzasny odlahcujuci pocit cistoty vnutra...taky clovek naozaj nikdy nema pri typickom jedalnicku
potom som to prerusila lebo do toho prisla Velka noc a ostatni ma presvedcili aby som si dala aj velkonocne dobroty a tak som sa k tomu uz nevratila..ale odvtedy som zacal jest striedmejsie, zriedka maso a mliecne vyrobky a celkovo zdravsie - malo peciva a vela ovocia a zeleniny...kludne sa pytaj ked chces :)

BJ

Ja si ovocne dni davam velmi rad, a neexistuje nic lepsie... iba dzusovy post, kedy sa piju iba vylisovane stavy z tychto plodov. Ale ovocny post sa da drzat aj cely zivot, kedzto dzusovy nie.
Je aj skupina ludi, fruitariani, ktori jedia len ovocie. Su tu urcite rizika, ale ako ukazuju mnohi, da sa na tom velmi zdravo prezivat. Ved keby nie, polka zviarat je uz davno mrtva, lebo jedia iba surove plody prirody.

Da sa na tom schudnut, aj pribrat. To druhe vyzera divne, ale po ukonceni postu sa naozaj lahko pribera, lebo creva su vycistene a travenie oddychnute, a tak sa vyuziju ziviny lepsie, nez v zanesenom tele, kedy casto cez crevo len prejdu, ani sa nevstrebu.
Ja to volam tak, ze ovocne a dzusove posty optimalizuju vahu. To znamena, tucni chudnu, a chudi priberaju. Samozrejme, nepribera sa pocas samotneho postu, ale az po jeho ukonceni.

Strawberryca

ako vyzeral tvoj jedalnicek? kolko sa ti podarilo schudnut? kolko si vydrzala? a ako si upravila ten jedalnicek? (prepac za tolko otazok:) )

kacenocka

hej len je to tazke vydrzat..ale ucinok je nesmierny a najma ma to vynikajuce cistiace ucinky, je to fakt zdraviu velmi prospesne...takze nie je pravda ze ti to rozhadze metabolizmus atd. - to ti tu urcite napisu poniektori
len ide o to ze by si mala na to ist postupne..nie zo dna na den ..ze jedn den jes normalne a druhy uz iba ovocie..postupne..a tiez ked sa vratis k normalnemu stravovaniu tak mozes pribrat ak sa budes stravovat ako predtym...ale ak jedalnicek upravis tak nepriberies..ja som schudla a naspat nepribrala