Práca v anglicky hovoriacich krajinách

Príspevok v téme: Práca v anglicky hovoriacich krajinách
MajloSS

Zdravím všetkých ktorí by mi vedeli poradiť. Ide o to, že by som si rád nešiel prácu niekde v zahraničí. V.Británia, USA, Kanada, Austrália a pod. Som teraz v 4-tom ročníku na strednej. Viem, že som ešte mladý, neskúsený a aj trocha či skôr naivný ale tak po skončení školy by som sa ešte tak 2-3 roky venoval angličtine aby som ju dobre ovládal. Potom by som si chcel nájsť niekde prácu a skúsiť v cudzine nejako fungovať. Ak chcete vedieť dôvod tak ten je jednoduchý... pozrite sa okolo seba. Áno na naše Slovensko ktoré tak spastačila naša milá vláda a podobný úžerníci. Platy sú tu mizerné a ako to tak ide ďalej tak nám zoberú aj to posledné. Ale veď Vy viete aká je tu situácia. Nechcem byť obyčajný utláčaný občan ktorý bude mať mizerný plat okolo 500€ +/- 50€. Nechcem si zobrať hypotéku na byt a splácať ju do staroby. Chcem proste žiť na trochu lepšej dôstojnejšej úrovni než na tej akú nám poskytuje naša milá zlodejská vláda.
Možno mi teraz poviete, že ako cudzinec to nebudem mať príliš ľahké a podobne, alebo že v iných krajinách je síce vyšší plat ale aj vyššie výdavky, (nájom, potraviny atď.) Ok ja to beriem, preto som založil túto tému aby ste mi povedali plusy a mínusy a či sa vôbec oplatí vycestovať takto do cudziny za lepším zárobkom a možno aj životom. Máte niekto s prácou v zahraničí nejaké osobné skúsenosti alebo skúsenosti vašich známych? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

0mega

A vie niekto ako funguje agentura?
Agentura predava KNOW HOW, resp. len dohadzuje zamestnavatela..
Za 500eur ti povie, "napis CV do mekdonaldu"

Ak si niekto urobi riadne podrobny research, nepotrebuje agenturu..

Ak na to nema cas a prostriedky (cas, schopnosti vyhladavat), tak asi ta agentura..

Ja osobne, ak by som hladal pracu v tom UK, nasiel by som si fora kde sa prebera takato vec, ze praca atd.. alebo nejake generalne fora a pytal sa tam priamo anglicanov, tazko povedat ako ale zareaguju, ci nie su uzavretejsi v zlych casoch, popripade by som odpovedal priamo na inzeraty na nete.. Aj ked nenajdes pracu hned, aspon ziskas skusenosti a prehlad.. No len to nie je lahke, nic nie je lahke.. ale to nesmie byt dovod preco to vzdat.

dobra vila

Vravi sa, ze pracu si najdes v UK aj priamo tam...aj ked ja by som to 1x bez skusenosti neriskovala. Radsej cez agenturu, otukat sa, spoznat ludi, okolie, chod zivota a potom moze byt... Ale uz aj tam sa zhana praca tazsie...a hlavne, ako na to? a ako vobec cez agenturu??? Na sme.sk su same staznosti na ne. Eures je stranka uradu prace, alebo teda cez nich to ide, su tam doveryhodny zamestnavatelia, ale na 90% su tam nemecky hovoriace krajiny a vyzaduju aspon uspokojivu znalost nemciny. Anglicko v ponuku prilis nemaju, vraj im zamestnavatelia neodpovedaju na emaily, tolko o ich doveryhodnosti, ach... Ale do anglicka sa zo spominanych krajinych dostatenes najjednoduchsie...navyse tam mozes zotrvat kolko chces. Mna by skor zaujimali tie krajiny za oceanom, hm, hm hmmm

0mega

kamos zevraj robil na stavbe za $50/hod.. ked tam bol na vylete.. ale neviem o tom viac, niekde na severovychode (nema stavbarske vzdelanie), ale to bolo este niekedy v 2005..

MajloSS

Ďakujem Lulu veľmi pekne, presne takéto niečo som chcel počuť :)
Len je tu ešte jeden problém. Čo by som mal za prácu mať? Vieš, prídem tam lámavo poviem, že chcem prácu a akurát ma môžu niekam poslať :) Veď aby som niekde robil potrebujem vedieť komunikovať anglicky a nie len pár naučených fráz. Alebo berú aj takých čo anglicky nevedia? Ak áno, čo je to za prácu?

Lulu2011

Mám kamarátku, co zije v Anglicku, nikdy by sa nevratila naspat, manzel robi smetiara, zarobi krasne, zeny tam dostavaju vysoké pridavky na deti, maju vsetko co potrebuju, na SR by zivorili a uz by to nikdy nedopustili.

Treba sa odhodlat, naozaj Slovensko necaka nic dobre, mne tiahne na tridsiatku, max. som na SR zarabala 400 eur a mam akurat tak depku, takze zivot na SR nie je dobra volba, pokial nie si uzernik a tak isto, ak chces aj zit nielen prezivat, chod a neckaj 3 roky ani, jazyk sa naucis aj tam, skor teraz sa prihlas na nejaky kurz popri skole, vela stastia

MajloSS

O benzín mi vlbec nejde, nemám ani vodičák, pýtal som sa či má niekto skúsenosť a či sa to oplatí vycestovať.

0mega

v usa mas lacnejsi benzin ako tu, o 50% .. co viac potrebujes? :D

horsa do USA.. preco nie.. pri najhorsom sa vratis a co..