Práca v anglicky hovoriacich krajinách

Príspevok v téme: Práca v anglicky hovoriacich krajinách
MajloSS

Zdravím všetkých ktorí by mi vedeli poradiť. Ide o to, že by som si rád nešiel prácu niekde v zahraničí. V.Británia, USA, Kanada, Austrália a pod. Som teraz v 4-tom ročníku na strednej. Viem, že som ešte mladý, neskúsený a aj trocha či skôr naivný ale tak po skončení školy by som sa ešte tak 2-3 roky venoval angličtine aby som ju dobre ovládal. Potom by som si chcel nájsť niekde prácu a skúsiť v cudzine nejako fungovať. Ak chcete vedieť dôvod tak ten je jednoduchý... pozrite sa okolo seba. Áno na naše Slovensko ktoré tak spastačila naša milá vláda a podobný úžerníci. Platy sú tu mizerné a ako to tak ide ďalej tak nám zoberú aj to posledné. Ale veď Vy viete aká je tu situácia. Nechcem byť obyčajný utláčaný občan ktorý bude mať mizerný plat okolo 500€ +/- 50€. Nechcem si zobrať hypotéku na byt a splácať ju do staroby. Chcem proste žiť na trochu lepšej dôstojnejšej úrovni než na tej akú nám poskytuje naša milá zlodejská vláda.
Možno mi teraz poviete, že ako cudzinec to nebudem mať príliš ľahké a podobne, alebo že v iných krajinách je síce vyšší plat ale aj vyššie výdavky, (nájom, potraviny atď.) Ok ja to beriem, preto som založil túto tému aby ste mi povedali plusy a mínusy a či sa vôbec oplatí vycestovať takto do cudziny za lepším zárobkom a možno aj životom. Máte niekto s prácou v zahraničí nejaké osobné skúsenosti alebo skúsenosti vašich známych? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

MajloSS

bibi123 - Tak v tomto prípade som iný, ja totižto nepijem ani neber drogy takže u mňa nehrozí, že by som zarobené peňáze prepil. Chcem si zarobiť a nie to rozflákať. Budem sa cítiť samozrejme voľnejší to je pravda ale u mňa alkohol ani žiadne "párty" fakt nehrozia.
A čo sa týka Holandska a Belgicka tak:
Belgicko ma 3 oficialne jazyky: holandsky, francuzsky a nemecky. Holandskym sa rozprava vo Flamsku, francuzstinou vo Valonsku a nemcinou v nemecky hovoriacom Valonsku A v Holandsku sa tiež hovorí holandsky, francuzsky a nemecky takže sú to tiež veľmi zaujímavé krajiny to ano ale angličina tam vo velkej miere nie je :/ Alebo sa mýlim?

bibi123

MajloSS-ak Ti mam uprimne povedat svoj nazor, tak podla mna clovek v 18-19tich, este nie je pripraveny na to odist do sveta. Niektori tak urobili, mozno sa niektorym aj podarilo prerazit, ale vacsina sa s hanbou vratila na Slovensko, lebo bud niekomu naleteli, alebo prepili(minuli) vsetky zarobene peniaze a to nebudem spominat ani fakt, ze pre niektorych znamenalo vyletiet z hniezda to, ze ziskali slobodu a vynahradzovali si to, co nemohli pod strechou rodicov robit (nocny zivot, alkohol, drogy,...). Preto sa mi paci, ze rozmyslas triezvo, ze chces chvilu pockat.
Co sa tyka skusenosti mojich priatelov, vela sa ich z UK, Irska vracia/ilo, lebo tolko zarobia aj na Slovensku, vraj ked libra mala hodnotu 65sk, tak sa dalo fajn zarobit, dnes uz ani nie... Boli sme teraz s priatelom na tyzden na Floride a NY a rozpravali sme sa s jednou chyznou-Slovenkou v hoteli a vraj zarabala na hodinu len 6,20dolarov(co je v prepocte 4eura, co by zarobila aj na Slovensku), strava-ako zelenina, ovocie, je tam drahe, fast foody zase lacne(cize som odhalila doteraz pre mna tajomstvo obezity v USA:D), da sa tam sice dobre nakupit, ale zit by som tam nechcela, kazdy si tam zije v svojej bubline totalne mimo realitu, cize Ameriku by som zavrhla tiez,... Co sa tyka Rakuska-taka Vieden, bola som v lete u znamej, co tam robi zdr.sestricku, kam sme sli, tam len sami pristahovalci-Srbi, Egyptania, Iracania, Bosnania a hrozne vela cernochov.. Zo zaujimavosti som sa s niektorymi aj zoznamila, vacsinou presadzovali nazory, ze ich Rakusania neznasaju(co je logicke, lebo im "kradnu pracu" a hlavne znizuju mzdy, kedze su ochotni pracovat aj za malo), za to im vsak nechyba ochota adaptovat sa(vedia sa rychlo naucit jazyk), takze uz ani Rakusko nie az takou vhodnou krajinou. Osobne by som sla do statov, ako je Holandsko, Belgicko(kvalitne potraviny v obchodoch, ktore stoja skoro rovnako, ako u nas, vysoke platy)
0vecka-hod sem pls tipy triky:O))) ako sa naucit nemcinu, pred cca 10-13 rokmi som sa ju ucila na gympli, ale pamatam si len malo... do Rakuska chodim casto a pripadam si tam ako retardovana, ked hovorit na nich anglicky je mi blbe a nemecky sa bojim, lebo mam zase biednu slovnu zasobu..

0vecka

2 dobra vila ja som mal prvy pohovor po pol roka ucenia sa nemciny :) taktze to este stihas ... inaq podla mna je nemecko lepsie ako UK min pre mna... hlavne je to blizsie a nieje to tu take drahe... a co sa strojariny tyka tak je tu min BMW a mercedes a aj je tu viac prace... viem ze v UK si pracu nenasli ludia co tam vystudovali...

dobra vila

Ovecka-to ked si mal uz skusenosti a jazyk celkom v pohode, to je super, tak sa uz da. Ja by som tiez rada vypadla na cas do rakuska, ale po nemecky viem akurat tak povedat ako sa volam a kolko mam rokov ;) :(. Po anglicky viem v pohode, ale anglicko je pretrieskane, navyse sa mi nechce trepat tak daleko. No ved uvidime za polroka po studiu, uff.

jankaaaaaaaaa

odid cim skor. za 2-3roky sa naucis krasne po anglicky, zbieraj pracovne skusenosti, napr. casnik, recepcny, na stavbe, alebo to co studujes na strednej. aby si zistil co je to praca. potom chod kam ta to laka, trebars anglicko. dnes tam uz zije 1% slovakov, takze nieco natom bude. v takych krajinach aj ked clovek ma obycajnu pracu, tak aj tak dokaze zit na urovni a dokonca si aj nieco usetrit. tu na slovensku obycajnou pracou na nieco take nemas sancu.. v takych krajinach je velke mnozstvo pracovnych ponuk. takze nemaj strach.. skus si hladat kontakty, znamych , ci niesu niekde v zahranici, aby ti pomohli. praca cez agenturu nieje nic moc. platia velmi malo.. a pracu si mozes kludne najst aj sam v pohode. skor by som si riesila ubytovanie cez agenturu, aspon na prvych par mesiacov... skus si precitat napr. forum.londyn.sk

0vecka

normalne cez net... posielal som CV... ja som strojar s trochou praxe...

akoze neviem ako som hovoril ked som prisiel ale kolega mi napr hovoril ze ked som prisiel tak som hovoril lepsie ako iny typek ktory je tam uz dva roky... do Cv som si pisal ze gut :-D ... teda oni maju tri

Grundkenntnisse
gut
fließend

a na fließend som sa necitil najme po telefone to niekedy bolo fakt peklo ... tie osobne uz boli OK... v podstate sa vecsinou pytali na to iste co cez telefon presne to co clovek najde aj na nete takze som to vzdy vsetko zvladol absolutne plynule...

dobra vila

Ovecka-a ty si si ako nasiel job v nemecku? Moj priatel chcel napriklad vyjst do rakuska/nemecka, no vsade pisu, ze stredna uroven nemciny, resp.plynula. vie iba zaklady, ucil sa anglicky. Je to tu za rohom a jemu padla sanca sa tam dostat. Pritom isto tam musia mat nejaku radovu pracu, ktoru by mohol vykonavat aj clovek so slabsou znalostou jazyka.

0mega

je mozne ze som si to zle zapamatal, alebo sa len prilis chvalil, to padlo len medzi recou pred par rokmi, viac ale o tejto teme neviem..

0vecka

2 0mega 50$/h to je blbost ... ja robim v nemecku je to blizsie co je vyhoda autom som do 5h doma ... a s recou nerobia nejake problemy zalezi co vies ak neviem nic a ani rec tak sa o teba trhat nebudu ... ja som sa ucil len rok nemecky popri skole a praci ... im staci ked sa vies nejako dohodnut ... najprv po telefone a potom sa ukazes ale musim byt z nejakeho ziadaneho oboru...