Mama si nevie najst pracu

Príspevok v téme: Mama si nevie najst pracu
Kukipuki

Dobry den, chcela by som sa niekomu zdoverit s problemom, ktory je u nas doma uz velmi dlhu dobu. Ide o to, ze moja mama si nevie najst pracu uz 18 rokov, resp. odkedy bola na materskej. Vystudovanu ma strednu ekonomicku skolu s maturitou, ma zdravotnicky kurz, zdravotny preukaz, pracovala v cestovnej kancelarii ako predajca aj administrativna pracovnicka. No odvtedy to s nou ide dolu vodou.
Otec to poslednu dobu uz nezvlada s nervami, chce ju vyhodit z domu, pretoze zijeme len z jeho penazi, my so sestrou este studujeme, takze si pracu este nevieme najst. Snazim sa jej pomahat, hladam inzeraty, volam kade-tade, no vacsinou je to marne. Naozaj je v dnesnej dobe tak strasne tazke najst si zamestnanie? Skusali sme vela inzeratov, predavacka, upratovacka, telefonistka, pomocna sila v kuchyni, opatrovatelka, no dokonca uz aj pri upratovacke usporaduvaju vyberove konanie a samozrejme si vyberu mladsiu, sikovnejsiu zenu (mama ma 43), ale aj tak je to kopa roboty za smiesny plat.
Niekedy si myslim, ze je to uz marne, mama uz akokoeby ani nemala zaujem, ja si kupujem noviny a hladam na internetovych portaloch, akokeby som si hladala pracu sama pre seba....
Mate nejake rady, ako postupovat? Uz sa to doma neda vydrzat, otec je zasa taka povaha, ze lutuje dat kazdy jeden cent, vyjadril sa, ze akonahle dokoncime skolu, poletime z domu a on nas chovat nebude, a ze matka pojde pod most.... Neviem, co mam robit.
Za vsetky vase rady dakujem.

zewa

No ja ti neviem poradit nic konkretne. Mozno ma mamka nejaky problem aj v sebe. Mozno uz stratila silu sa o nieco pokusat a pomaly rezignuje. Ja by som ju na tvojom mieste nahovorila na psychoterapiu. Ked uz nic ine, aspon ju to posilni vnutorne a nebude upadat stale hlbsie. V poslednom case mam pocit, ze nic lepsie ako psychoterapia neexistuje.

Ivka 1

Genesis a ta3 uplne s vami suhlasim. V dnesnej dobe sa velmi tazko hlada praca,do zamestnania beru hlavne mladych ambicioznych ludi bez zavazkov ,ktori sa dokazu presadit,predat.Mama Lulu podla nie je leniva, ved sa stara o celu domacnost a uz vonkoncom nie je prizivnicka.Kolko by zarobila keby sa tak osem hodin starala o domacnost niekoho ineho? Lenze manzel to berie ako samozrejmost.Ma upratane,oprate,ozehlene,navarene. Nevazi si svoju zenu a ani jej pracu v domacnosti.Nevazi si,ze ked pride domov,nemusi sa uz o nic starat. Dokonca ju psychicky tyra , to ju musi velmi ubijat. Mama si prestala verit.Upada aj po socialnej stranke.Neustaly neuspech ju ubija a to je okrem vekoveho hendikepu aj dalsi dovod jej neuspesnosti pri hladani zamestnania.Co sa tyka toho vystahovania pod most,otec ma voci mame vyzivovaciu povinnost,ktora sa da uplatnit sudnou cestou.Rovnako ma mama narok na polovicu majetku nadobudnuteho pocas manzelstva. Mame by vsak najlepsie pomohlo, keby sa jej podarilo najst si aspon nejaku pracu aj ked na polovicny uvazok.Ziska tak vacsiu istou,novy pohlad na svet,zacne si viac verit, ziska pocit nezavislosti a ak si popri tom bude hladat pracu,ktora by ju bavila,urcite si ju po case najde, len sa nesmie vzdat.

Genesis

ta3

ja jednoducho nenavidim nespravodlivost ... a uprimne tej holky je mi luto pretoze je to klasicky priklad dobreho charakteru ktory jednoducho tento svet skopava do gulicky a z mojho uhla pohladu uplne nezasluzene ... mimo to ak si si nevsimla ja v drtivej vacsine sa zapajam do debaty radami (pokial ovsem je mozne poradit)a pokial pokladam temu za vaznu v ktorej clovek naozaj potrebuje pomoc ... az nasledne vraciam do reality prispevky ktore su mimo nu :)... bohuzial moje rady su povacsine zahrabane pod tonou dalsich prispevkov

Som totiz zastancom rad do tejto reality a nie do sveta rozpravok :) bo take rady bohuzial v realnom svete nefunguju.

Genesis

Agnes999

sikovni ludia so znalostou angliny si mozno nemaju problem najst pracu ale aj to neplati vzdy (rozhodne je rozdiel si s tym najist pracu v presove a napr v Bratislave)

bohuzial nie kazdy jedinec sa rodi ako sikovny (inak povedane s rovnakym hardwerovym vybavenim) pre vela jedicov je velky problem naucit sa aj blbu anglinu lenze to jedince s dobrym hardwerovym vybavenim nevedia pochopit pretoze to nevedia zazit ake je to tazko sa ucit pomalsie rozmyslat horsie sa koncentrovat atd atd atd ... jednoducho akonahle sa narodite ako PC 286 s ram 50 MB a diskom 100 MB a pritom budete este aj nahovno vypadat pretoze vam prischne nevyrazna seda bedna nebudete mat na trhu prace jednoducho sancu proti stvorjadrovemu intelu s terovym diskom a 8 GB ram ktory bude este k tomu aj estet ... jednoducho nikto si za tu cenu nekupy staru sunku ked moze mat za tu istu cenu paradnu masinu.

co sa tyka mojej ex ked napisem ze si v brne nevedela 2 roky najst pracu tak tym myslim ze si nevedela najst pracu a nebolo to vobec narocnostou ... bolo to tym ze na 99,99 percent inzeratov jej ani len neodpisali (a boli to roboty pod jej uroven aj vzdelanie) a na pohovoroch aj ked bola tak nakoniec tam dosadili aj tak niekoho po znamosti.

ta3

Genesis
super prispevok, poviem Ti pravdu, ked som uvidela, ze si sa zapojil do debaty, povedala som si, no spanombohom, zase tam urcite vniesol plno pesimizmu, no bola som velmi milo prekvapena, boli tam konstruktivne navrhy ako skusit riesit danu situaciu, takze potesil si nielen Kukipuki, ale aj mna
mas pravdu, moj prispevok nesie malo rad pre Kukipuki, nechala som sa uniest prispevkami, ktore vacsinou odsudzovali matku, potrebovala som sa jej zastat, mas pravdu, rozoberanie rodinnej situacie, kde je pes zakopany, ci u otca alebo mamy nepomoze matke najst pracu, ale s problemom hladania prace velmi uzko suvisi a dufam, ze Kukipuki trochu pomoze aspon trochu sa odosobnit od dusnej atmosfery doma

Agnes999

Genesis a nebolo to tym, ze tvoja frajerka bola moc narocna a proste jej nic nebolo dobre? Tiez som mala frajera, bol programator a velmi sikovny, vedel anglicky a tiez si dlho nevedel najst pracu. Problem bol v tom, ze aj ked mu nejaku ponukli, jemu nic nebolo dost dobre. Nie je pravda, ze mladi a sikovni ludia so znalostou AJ si nedokazu najst pracu, ked je to tak a dlhodobo, chyba je v nich.

evik1

To je ako presviedčať alkoholika,aby viac nepil,že je to pre neho zlé.tiež je tam porucha v mozgu vo vnímaní,nenechá sa na to len tak nahovoriť-na nejaké liečenie,berie to ako urážku,rozkaz,obmedzovanie a najmä od mladších,že soplinda jedna,nebudeš mi tu...takže aj toto je istá forma deštrukcie a ten dotyčný si to nechce nechať rozumne vysvetliť.veď koľké ženy sa idú poradiť za psychologom kvôlimanželovi,lebo ten sa tam nemieni ukazovať,nie je predsa debil,radšej zhodí,poníži ženu.jasné,je to problém v komunikácii,ostatní sa potom boja,že vyfasujú a tak radšej rezignujú,fakt neviem,čo by som Ti poradila,je to ťažké,lebo psychyka je náročná,treba na ňu ísť opatrne.niektorí chlapi sú ako kus chleba,iní sú suroví!

Genesis

nechapem niektorych ludi ... toto by malo byt poradne forum a miesto rad tu vidim plno kecov a hypotez kde v rodine je chyba ako kto je lenivy a ako kto je blby

to ze si niekto nevie najst pracu neznamena ze nechce ... ludia su rozni nie kazdy sa dokaze predat nie kazdy je rovnako inteligentny nie kazdy ma rovnake znamosti alebo dostatocne info o moznych prilezitostiach .. nie kazdy znesie stres co prinasa tento zivot ale nie ej to vzdy preto lebo je niekto lenivy alebo nechce ... jednoducho priroda nenadeli kazdemu vyzor, schopnost ucenia, schopnost riesenia problemov, medziludsku komunikaciu a empatiu, schopnost zvladast stres a inteligenciu rovnako ... to co pre niektore jedince je hracka pre ine je tvrdy boj ... jedine co mi je luto ze sa ludia navzajom nevedia pochopit ... slabsie jedince odsudzuju miesto toho aby im pomohli

mal som frajerku co mala strednu ekonomicku .. bola z brna .. vedela anglicky a francuzky a dva roky si nevedela pri aktivnom hladani najst pracu ... a pritom bola velmi pekna a mala prijemne vystupovanie a davala si aj take pozicie ako call centrum alebo recepcna fitness centra proste nic uzasne

moje rady su:
1. porozpravaj sa s mamou aby sa ucila nejaky cudzi jazyk - pomoze jej to aj po psychickej stranke - ak sa napr bude ucit cudzie slovicka nebude moct rozmyslat nad svojim zivotom a padat do pripadnej depresie
2. skus ju donutit trosku cvicit - pomoze jej to po psychickej aj zdravotnej stranke a mozno bude aj lepsie vypadat co je pri hladani zamestnania jeden z velmi dolezitych faktorov
3. ak mate nejakych znamych ... ak ty mas nejakych kamaratov spoluziakov tak vsade kde sa da tak sa pytajte na pracu ... 60 percent zamestnani hlavne tych lepsich je po znamosti
4. skus doma vysvetlit otcovi ale aj mame to ze ked sa hadate ze ti to ublizuje a ze si z toho velmi smutna - nevravim ze tento sposob zaberie vzdy ale vela krat si rodicia ani neuvedomuju ze to ich spravanie ublizuje detom ... niekedy obycajne prosim a nevinny facik dokazu hlavne s chlapom ovela viac ako offenzivny alebo defenzivny pristup ... proste naucte sa doma hovorit o svojich emociach

nevravim ze moje rady su dokonale a ze ti vyriesia vsetky problemy ... mohli by ale aspon trosku pomoct