Porodnica Bratislava

watermelon

vies kazda matka chce pre dieta to najlepsie a chce si byt ista ze robi to najlepsie. mna ludia strasne strasili a bolo to desive na nervy, i ked som vedela ze bude vsetko v poriadku, nebolo to lahke. vedela som ze inu moznost s mojim odporom k lekarom nemam. ty vies, ze pre teba je nemocnica to najlepsie, tak to aj bude, treba doverovat vlastnym rozhodnutiam a intuicii. nemusis sa mi snazit dokazat za kazdu cenu ze som urobila zle rozhodnutie, urobila by som ho znovu, pretoze viem co je pre mna dobre a ako som pisala, dost som si o tom precitala, nie len z jednej stranky ale aj z druhej. nema cenu sa viac bavit, pretoze zjavne si nic necitala z tej druhej stranky

Laurina22

Watermelon ale u nas take statistiky robit nemozes,pretoze v nemocniciach rodia tisicky zien a doma desiatky.

A taka statistika hra samozrejme v neprospech nemocnic.

watermelon

no uz len slovo vzdycharen mi znie riadne odpudivo, to je nieco prirodzene? nechajme to tak, nema to vyznam, moje dietatko je krasne zdrave, narodilo sa s najlepsim startom do zivota, bez akychkolvek chemikalii v tele, bez akychkolvek traum a to je hlavne. ako som pisala, moja mama rodila v nemocnici a posrali to pri druhom a to riadne. ked si porovnas statistiky kolko deti zomiera v nemocniaciach a kolko doma vyrazi ti to dych ( v neprospech nemocnic). ale kazdy z nas pozna jeden taky pripad kde prave lekari zachranili niekoho, nuz ja som pocula aj o opakoch.

Laurina22

Watermelon kamaratka isla rodit v plnom zdravi a na vzdycharni zistili,ze dietatku prestalo bit srdiecko,bolo treba konat ihned,do 5 minut vytiahnut dieta.

Oni prezili.Tvoje by zomrelo.

watermelon

laurina: ja nic, konali by moje porodne asistentky - su na to studovane, takisto ako studuje lekar na vykonavanie svojho povolania takisto studuju aj PA. Maju zakladne vybavenie, kyslikovy pristroj a vsetko co treba kym pride sanitka. rodit doma moze len zdrava zena, miesto nesmie byt daleko od porodnice, myslim ze do 15/20 min. Ja som vedela ze vsetko dopadne dobre, nestrachovala som sa, ani som sa nepytala PA na komplikacie, len ci vedia co robit. Povodne som chcela rodit sama, bez nich, ale nakoniec som rada ze boli pri tom, nebola som az tak dobre na ten porod pripravena, mozno dalsi uz budem.
Filozofia domaceho porodu je zalozena na dovere vo vlastne telo a na tom, ze je to ta najzakladnejsia/najprirodzenejsia (alebo jedna z najzakladnejsich veci) vec na tomto svete, to len moderna doba urobila z tehotnych zien vlastne chore osoby (tym ze musia chodit pravidelne na prehliadky) a z porodu neprirodzeny akt. Kazdy lekar ta bude strasit ze je to nebezpecne, ja som sa zastrasit nenechala a som stastna ze som urobila pre svoje dieta to najlepsie. Som na seba neskutocne hrda a aj na mojho muza. A na svoje dietko ktore odviedlo skvelu pracu.
prajem ti vela stastia v tvojom rozhodnuti, mojim cielom vobec nebolo prehovarat ta, ale chcela som ukazat ze sa to da aj inak, a netreba hned podliehat predsudkom, ktorych je v dnesnej spolocnosti neurekom voci vsetkym co vybocuju z radu.
ak ti mozem ale odporucit jednu knihu (nie je o domacich poroddoch) tak je to Jak vychovat stastne dite od Eva rheinwaldova - pise o tom, ze deti uz v brusku citia a pocuju a vedia co si o nich myslime, a treba s nimi zaobchadzat s uctou a nie ako s vecami

jajka001_

dieta je v maternici, potom vyjde von, a tazko nieco nejak extra vníma, okrem stresu z tlaku z brucha, svetlo je tak ci tak priostre, ci rodis v lese alebo v nemocnici. co take strasne robia s babatkom? vezmu, umyju, prezru, odmeraju, oblecu - sikovnymi, skusenymi rukami. zabalia do perinky. moj maly nevyzeral vystresovane, len trochu unavene. inak sa na mna dival totalne pokojne a optimisticky, presne tak, aku ma povahu :)

watermelon

elza to nerobia len samice, ale i zeny z kmenov mimo civilizacie, maju zachovane instinkty , skvela kniha na tuto temu Unasissted Childbirth