Chcem sa zmeniť

Príspevok v téme: Chcem sa zmeniť
geco

mam jeden problem....pred dvoma rokmi som bol sikanovany,kazdy ma bil,hadzali mi vecami do kosa a tak....
neviem ci to je preto,ale strasne som sa povahovo zmenil...zacal som tvrdo posilovat,cvicit box,proste som na sebe tvrdo makal den co den....zacinam byt agresivny ale neviem to ovplyvnit....kazdeho bijem teraz ja pre kazdu blbost a postupne tym stracam kamaratov pretoze sa ma boja a nechcu mat so mnou radsej nic.....teraz by som uz nemal problem nikoho prebodnut nozom alebo dobit k smrti,proste som neprekonatelne agresivny ku kazdemu,kazde druhe slovo co poviem je nadavka,ucitelom odvravam,jednej ucitelke som pretoze mi dala trojku prepichol na aute vsetky gumy,dalsej som dal do zamku na jej dverach sekundove lepidlo.....proste teraz uz neznesiem nic ani krivy pohlad,ani pol kriveho slovicka,proste nic....je to nejaka psychicka porucha?da sa to liecit?cim to moze byt?

majcici

Mslim, ze prvy dobry krok je to, ze si si vedomy svojich chyb a druha by mali byt kroky smerujuce ku psychologovi. Drzim ti palce,lebo sam problem nevyriesis...

veronikaa

verim,ze vsetko bude o.k. vyzeras na prima chalana, lebo si viies priznat a chces to napravit!!!!bola by skoda, aby tvoja trauma v tebe toto pochovala.papa

geco

dakujem za nazory.....vin diesel,viem som cital uz tvoju temu.....som podobny typ cloveka ako ty......
veronikaa asi ta posluchnem a za tym psychologom pojdem.....len problem je taky ze tu ani poriadneho psychologa moc niet.....ale,uvidime no,.....
mili jasne beriem to v pohode....ak budem mat viac casu tak sa vyjadrim konkretne teraz reagujem dost narychlo.....pa

07 vin diesel 04

Ahoj Geco,
Mal som tiez taky problem. (Skoro to iste-posilka - box atd...)
Lenze ja ked som zbil t-packa co ma sikanoval tak sa dostal do nemocnice.
A otras mozgu, vylomuna sanka prelomeny nos... atd ked chces niekoho zbit co ta neustale provokuje tak to sprav. Kazdy zmrdany - bastard si zazluzi co mu patri. Moj nazor na tych co sikanuju...
Len to neprezen - tak ako ja.

veronikaa

ahoj Geco-to co robis teraz-to je prirodzena reakcia na traumu co sa ti stala v minulosti.lenze je to extrem.ono to je tak,vzdy ked si sikanovany,/alebo inak psychicky/fyzicky/ tyrany tak to zanecha stopu v tebe, niekto s tym trpi mlcky, nieto naopak si rozvinie agresivne spravanie.predpokladam,ze odkedy si sa stal takto extremne agresivny, tak uz nemas problem so sikanovanim teba, vyzera to tak,ze sa karta obratila- a tento raz si to odnesu vsetci, aj nevinni.hmm. som rada,ze si v kutiku duse uvedomujes,ze to nie je spravne a,ze to chces zmenit.ja by som a tvojom mieste zasla za psychologom-nehovorim,ze si nie si normalny/koniec koncov pyschologovia su tu pre vsetkych-i pre ludi, ktori len potrebuju radu ako dalej../ prezil psych.traumu/urcite sa to v tebe dlho kumulovalo, ked teraz reagujes tak agresivne/dobry psycholog bude vediet ti poradit ako dostat svoje emocie a nasledne skutky pod kontrolu.a poradi ti ako pokracovat v zivote, aby si napr. sa nasledne neodizoloval /nestracal kamaratov/ musis si uvedomit,ze ked sa stanes"chronicky znamy"pre svoje agres.spravanie, bude sa to nabalovat a nabalovat-kedze sa budes citit sam bez kamaratov/a kamaratiek/ a na takuto novu traumu budes opat reagovat udermi.kludne sa porozpravaj s nejakym odbornikom, urcite ti budu moct pomoct.nemyslim si,ze si nenormalny alebo psycho-zdoraznujem ze ide o reakciu na tvoje predchadzajuce traumy.a poradila by som aj zmenit "hobby" .mas vzat k zveratkam??kup si nejake a uvidis ,ze ti budu odplacat tvoju lasku a budes sa citit lepsie.skus porozmyslat ako chces aby sa tvoj zivot uberal-zlym smerom-byt nenavideny pre agresivitu a nasledne sam alebo mat sa sam seba rad, vazit si sam seba,/a hlavne zabudnut na minulost-tam prameni tvoja agresivita/,byt oblubeny pre svoju ochotu pomoct a priatelsky pristup .je to na tebe.vela uspechov.

milli

Ahoj, geco, najprv prepac, ze sme sa v tvojej teme miesto tvojej pomoci zacali navzajom handrkovat. Nemal som to ani v najmensom umysle, len niektore slecny povazovali za dolezite pisat mi tu o niecom, comu som vobec nerozumel.
Zda sa vsak, ze si vlastne potvrdil, co som tu nacrtol, ze k tomu, aby si mohol realizovat niektoru z ponukanych rad, potreboval by si doveru, o korej ale pises ze ju nemas. To je ale naozaj neprijemne, avsak predpisovat si lieky tiez nemusi byt spravne, ten psycholog by uz ozaj bol asi lepsie riesenie. Ked sa ti bude chciet, napis ako si pochodil, hlavne sa nenechaj odradit od zameru vyriesit svoj hnev.
007, pomylil si si temu, resp. autora - bola tu podobna tema, ale s inym autorom.

brunuska

007 nevies o com pises...kto si co zasluzi??? kto sme aby sme my o tom rozhodovali??? kto do mna kamenom ja do neho este vacsim???mozno- ibaze geco-ako sam pises uz sa nevies ovladat..ublizujes za to co sa ti stalo nevinnym ludom a to v poriadku neni-tym co ti to spravili?mozno-ale iny za to co sa ti stalo nemozu...a menis sa na to iste-ak nie na horsie nez su ti co ti ublizili...a uz nikoho nebude zaujimat co sa ti stalo-ale len to co je z teba teraz a co dokazes. agresor-nasilnik...je ich cim dalej tym viac-dnes bez sebeobrany, "ochranky" aby zena v noci ani von nevysla.

007

podla mna si dobre urobil ja ta chapem ake to je a zareagoval som rovnako len sa treba vediet ovladat ale toto co si spravil by som nelutoval zasluzil si to

71gloria

Geco,ešte Ti napíšem jeden príbeh, ktorý sa stal v mojom okolí..Je to už síce 8 rokov ale dobre si spomínam na svojho bývalého suseda. Pamätám si ho ako tichého, nekonfliktného, bezproblémového.Posobil nesmelo, asi potreboval zvýšiť sebavedomie, dal sa na kulturistiku.Dokonca aj súťažil.Bol jedináčik.Ale zrejme dusil v sebe problémy , nevedel ich možno riešiť.Keď mal 22 rokov, v hneve uškrtil svoju matku. Dostal 15 rokov.A o niekoľko rokov sa utopil jeho otec. Smutný koniec jednej rodiny. A nemuselo to takto byť.

brunuska

geco mozes mi prosim vysvetlit preco si nezajdes za psychologom??? vsetci sme tym presli-zbytocne sme ti tu radili,vylievali svoje pribehy... jasne v prvom rade treba CHCIET-bez toho sa nepohnes-ziadny zazrak necakaj!
AD bez predpisu v lekarni nekupis- a tebe AD ani nepomoze-pomoze ti len terapia,ale konaj ako sam uznas za vhodne.Komu niet rady-tomu ani niet pomoci.