Nechce si ma vziat

Príspevok v téme: Nechce si ma vziat
vava111

ZIJEME SPOLU 5 ROKOV,JA SOM ROZV,MAM MAM 110 ROCNU DCERU A S PRIATELOM SA VELMI LUBIME,ROZUMIEME SI,JE TO UZASNY CHLAP,FAKT SPRAVNY CHLAP DO ZIVOTA,ALE ,MA TAKU CHYBICKU,JA BY SOM BOLA RADA NA PORIADKU,ABY SME SA ZOBRALI,ALE ON HNED ZNERVOZNIE A POVIE,ALE VED SI TA VEZMEM,PRE MNA JE TO DOST PONIZUJUCE,CITIM SA AKO IDIOT...VIDIM ZE TO NECHCE A AMAM Z TTOHO STRACH....

ta3

este by som rada dodala aby ste ma nebrali za zenu, ktora propaguje volne zvazky, to ani nahodou takou nie som, len sa vyjadrujem k danej konkretnej situacii, Vave ku stastiu chyba uz iba ten sobasny list, lebo ako pise maju sa radi, su spolu stastni, partner je spravny chlap do zivota, no ak jej ten sobas naozaj tak velmi chyba, ano, moze pritlacit, moze to jasne nastolit, v krajnom pripade moze dokonca povedat bud sobas alebo sa rozideme, ale jej priatel o sobas nestoji a tiez to hned nemusi znamenat ze preto, lebo pre manzelstvo pocita s nejakou inou zenou a ak Veva bude na neho tlacit, moze sa velmi lahko stat, ze vsetko pokazi a nakoniec ostane s dcerkou sama, ja v jej situacii by som to urcite nerobila, lebo zase taki muzi ako je ten jej len tak volne na stromoch nerastu, moze sa stat, ze lepsieho uz nenajde a ak najde dalsieho, ktory si ju bude ochotny vziat, jej sen sa druhykrat naplni, ale nikde nie je zarucene, ze manzelstvo bude stastne a ze sa po case predsa len nerozvedu, manzelstvo je vzdy viac-menej velka loteria

sobasny list ma vela uskali, jednym z nich moze byt aj to, ze po sobasi jeden z partnerov alebo aj obaja si vydychnu, lebo uz partnera maju isteho aj na paieri a tak zaspia na vavrinoch, zacnu lasku a vsetko okolo nej brat ako samozrejmost a potom sa zobudia a zistia, ze manzelstvo nefunguje, kym partneri zijuci spolu bez sobasneho listu su ostrazitejsi, viac sa vo vztahu snazia, aby si teda toho partnera udrzali, castokrat citame ako si nie jeden alebo jedna tazka, ze po sobasi sa situacia dost zmenila, laska a vztahy su velmi krehka vec, ktoru sobasny list nezaisti a pri dnesnej rozvodovosti sme svedkami toho, ze ani nezachrani

ivana45

vava, este otazka: slova "postavil pre nas dom" znamena, ze si vlastnikom alebo aspon spoluvlastnikom onoho domu ?
Alebo ho postavil, vlastni ho a byvate tam spolu s nim a tvojou dcerou? Keby si sa nestarala o domacnost, keby si bola vazne chora, byvali by ste tam ?
Ozaj, kolko ma mlada rokov ?
Alebo ho "postavil" a ty si sa pocas toho budovania starala o domacnost ? Ak ano, tak ho zasa nepostavil az tak sam, ale POSTAVILI STE dom, spolu.
Skusim si tipnut: vlastnikom domu je on, vsak? Takze je pre neho a pre tu, pre ktoru sa on rozhodne. Dnes ty, zajtra ina ..mozno...nech sa mylim.
Drzim ti palce. Ak sa chces vydat, jasne to nastol. Tato situacia je pre teba nevyhodna a nedostojna. Ale priprav sa, ze ak zatlacis, mozno sa dozvies, co uz davno tusis. Drz sa, zelam ti dobry vysledok.

ta3

Nefinka, dakujem

a Vava este nieco, ved Ty si uz vydata bola, mala si sobasny list a k comu Ti bol?, aj tak ste sa rozviedli, ano, idealny model je vzajomna laska, dovera, porozumenie a sobas, ale v dnesnom svete uz maloco funguje idealne a vlastne idealne nic neexistuje, vsetko je iba relativne, vo vztahu je najdolezitejsia vzajomna laska, respekt, tolerancia, ochota robit kompromisy a ten sobasny list je vlastne dost malo podstatny detail, ked vsetko to ostatne, co som menovala, funguje

ta3

Vava
ste spolu 5 rokov, je to dost dlho, to znamena, ze si vyhovujete, navyse pises, ze sa lubite, ze postavil pre Vas dom, ze ste spolu stastni, tak ja naozaj neviem, preco je ten papier pre Teba taky dolezity, viem, chcela si klasicky vztah konciaci manzelstvom, ale vsetci by sme vselico chceli a ked vsetko splnit nejde, tesme sa z toho co mame a Ty toho nemas malo, nie jedna by si strasne take nieco zelala, mat partnera s ktorym si rozumie, s ktorym sa vzajomne miluju a su spolu stastni v dome, ktory partner pre nich postavil, Vava, ved sa zamysli nad tym vsetkym, ved Ty si vlastne velmi stastna zena, ze si ako rozvedena matka nasla takehoto partnera, tak nespekuluj, lebo ak budes na neho tlacit aby si Ta vzal, mozes napokon vsetko stratit a to dufam nechces, mozno on je taky vahavejsi typ, mozno ten paier nie je pre neho az taky dolezity, viem, ze nerada to pocujes znovu, ale ten sobasny list, to je naozaj iba papier, ktory lasku a trvaly vztah este nijako nezarucuje, keby tomu tak bolo, nebolo by tolko rozvodov, uver tomu, ze najpodstatnejsie je, ze sa mate radi a ze ste spolu stastni, doveruj partnerovi a Vasej laske, vaz si, ze ho mas a bud stastna, to je moja uprimna rada skusenej zeny

Maoam

vava a ty by si chcela zit presne tak ako tvoje kamaratky, ze? cely den chodit po obchodoch, kavickovat, muza cicat z penazi, ked im to tak zavidis

ved vam postavil dom, to nestaci???? vobec nie si skromna, ani nahodou ;-))

ak sa nechce viazat, je to JEHO slobodne rozhodnutie a ty ho nemozes tlacit, bud to akceptujes alebo sa rozidete, mozno ma za sebou nejake sklamania, mozno sa nechce viazat so zenou ktora uz ma za sebou rozvod a 11 rocnu dceru, tazko povedat

v dnesnej dobe papier fakt nie je taky dolezity a niekedy byva len na tarchu

ivana45

vava, predpokladam, ze dceru nemas s nim. Mimochodom, kolko ma ona rokov a ako spolu vychadzaju ? Chces s nim mat dieta ? Chces mat vobec este dieta ?

Ja si myslim, ze "papier" dolezity je. Reci o tom, ze nie je podstatny podla mna znamenaju
1. nechcem sa viazat manzelstvom
2. zakryvam, zlahcujem fakt, ze ten druhy si ma nechce vziat.

Keby som sa chcela vydat a on by to bud otvorene alebo nenapadne (napriklad vecnym odkladnim) odmietal, vazne by som sa zamyslela nad rozchodom.

kdejeIQ

"a ja?varim periem,staram sa aby bolo vsetko tip top,dokonca makam v zahrade,co u mna bolo prv fuj a mna chlap nechce"
A tam podla mňa robíš velkú chybu. On ťa má istú, ty sa ideš pretrhnúť preňho a on nemá potrebu posúvať váš vzťah niekam inam. Veď ty nie si nejaká slúžka! Zájdi si aj ty na kávičku, na nákup a nebuď mu stále k dispozícii.