Nechce si ma vziat

Príspevok v téme: Nechce si ma vziat
vava111

ZIJEME SPOLU 5 ROKOV,JA SOM ROZV,MAM MAM 110 ROCNU DCERU A S PRIATELOM SA VELMI LUBIME,ROZUMIEME SI,JE TO UZASNY CHLAP,FAKT SPRAVNY CHLAP DO ZIVOTA,ALE ,MA TAKU CHYBICKU,JA BY SOM BOLA RADA NA PORIADKU,ABY SME SA ZOBRALI,ALE ON HNED ZNERVOZNIE A POVIE,ALE VED SI TA VEZMEM,PRE MNA JE TO DOST PONIZUJUCE,CITIM SA AKO IDIOT...VIDIM ZE TO NECHCE A AMAM Z TTOHO STRACH....

ivana45

Problem nie je, ked obaja nechcu.

A s tou spolocnostou - je to stale slabsie, ale je to fakt, na tzv. stare dievky sa diva zhora.
Okrem toho, deti, majetok a ine - aj tu je vyhodnejsie byt vydata.

Dievcatam radim: vydajte sa. Okrem pripadov, ze naozaj nechcete. Hlavne: Netvarte sa, ze vam na tom nezalezi, ak sa vydat chcete. Nenechajte si natlacit, ze je moderne zit nadivoko. Je to na vas ukor.
Ale bacha: cudakov nebrat !!

Maoam

nech si kazdy robi co chce a uzna za vhodne, chapem zeny ktore sa vydat chcu- nech sa vydaju a ak niektora nechce, vie co robi a fandim jej! kazdy z nas je iny a ma ine potreby, dolezite je urobit to spravne pre seba

Agnes999

Co je u mna tiez jeden dost dobry dovod to je spolocnost, ktora na starsie dievky hladi cez prsty a pohrda nimi. A hlavne ak ani nemaju deti. "To je taka chudinka, tu nikto nechce!" to je uplne typicky nazor. Muzi to maju uplne ine, na tych nikto takto nepozera. No v ociach spolocnosti je aj rozvedena zena s detmi ovela ovela vyssie ako slobodna dezdetna. Myslim teraz starsie slobodne dievky.

Laurina22

Ja by som sa vydat chcela uz len koli detom.Ak som slobodna a napriklad budem mat smrtelnu autonehodu,podla zakona moje a teda nase deti vezmu mojmu "druhovi",i ked je ich otcom.Budu v detskom domove,zatial,podla legislativy.

Nie,dakujem.

ivana45

Teraz asi vela zien nastvem.
Myslim si, ze dnesny parovy zivot bez manzelstva je danou za tzv. emancipaciu.
Chlapi sa nechcu zenit. Naco aj? Maju sex, maju obstaranu domacnost. Stale mozu najst lepsiu, krajsiu, bohatsiu.
Vacsine zien, ktore hovoria, ze "papier nie je dolezity" neverim. Myslim, ze je to strategia ako si nepriznat, ze ten ich si ich zobrat NECHCE. Alebo to vedia, alebo to tusia.
Je fakt, ze aj ony maju dlhsie moznost volby, ale starnu, alebo maju deti, alebo oboje - a vyhliadky na sobas letia dolu. Pre muzov to neplati.
Este jeden fakt trend Nadivoko posiluje: slobodne matky boli a su zvyhodnovane. Zakonniky prace ich viac chranili (a chrania), mali (a maju) viac vyhod, viac sa im dostalo (a dostava) zo socialnej kasy statu.
Moje kamaratky, ktore takto ziju, v uprimnych chvilach priznaju, ze by tie vyhody od statu vymenili za manzelstvo.

Laurina22

Ak by mne ku stastiu chybal sobasny list,viem,ze moj priatel by si ma vzal.

Ja by som nechcela zit vo volnom vztahu roky,ked pridu deti,detto.

Agnes999

Svadba nie je len blby papier. Tak sa kuknite napr. Hergotova druzka jak dopadla po smrti svojho muza. Hoci spolu zili roky rokuce, on bol zenaty s inou a ta po nom zdedila majetky. Tato druzka s nim mala dceru, ktorej sa tiez nieco uslo, ale vseobecne dopadli dost zle. Samozrejme, ze nie len peniaze su dolezite, ale ak to spolu myslite fakt vazne a planujete spolu zostarnut, tak by toto bolo dobre mat vysporiadane. Vsak svadba sa da urobit aj mala, netreba na nu vyhadzovat kopu penazi. Ak ma nejake majetky a tak strasne sa o ne boji, tak spolu spiste predmanzelsku zmluvu na ktorej sa dohodnete - ktorej sa budete drzat v pripade rozvodu.

sweater

to ze sa nechce ozenit, nemusis chapat ako zadne vratka pre neho, alebo ze si TEBA nechce zobrat, ak vies ze ta lubi a chce s tebou zostat (ak ano tak to z neho urcite citis) a este pre vas z dcerkou tolko robi, urcite vas ma rad. inak manzelska zmluva nieje ziadne potvdenie lasky, je to len pravny dokument co pojednava o majetkovom vlastnictve, beskyd ako pravnik by ti to vedel vysvetlit :-), ale z jednej strany chapem ze by si chcela mat svadobny prstienok na ruke, myslim si ze okrem tohoto si v zivote spokojna, tak to nekaz ani jemu ani sebe, ved nikdy nevies mozno sa k tomu raz odhodla...