Ako počítať kalórie?

Príspevok v téme: Ako počítať kalórie?
laloa556

Ahojteee,

prosím vás, vie mi niekto jednoducho po lopate vysvetliť ako sa počítajú kalórie? a hlavne ako zistiť koľko ich cez deň prijať, keď chcem schudnúť? rada by som si ich chcela začať počítať, no hľadám aj na googli, aj tu a neviem to nájsť, kde je to jednoducho vysvetlené.. našla som tabuľky a pod. čo má koľko kalórií.. len neviem kde mám nájsť koľko mám ich prijať ja, koľko vydať a proste všetko ako sa počíta :)

Ďakujem za rady. Prajem pekný dník :)

romcok

Tak ja uz som si velmi davno prestal ratat kalorie. Proste jem to, na com mam prave chut a mam zaroven aj dostatok pohybu, cize nemam absolutne ziadne vycitky.

mariarobotn

kalórie si nepočítam, viem že existuje nejaká aplikácia kde si nahadzujete každé jedlo ale príde mi to blbosť. čo jedine viem že po tréningu mi na hodinkách ukáže koľko som spálila ale nejak to neriešim

adkanov1

kalorie mi počítajú hodinky, vždy pred tréningom si zapnem režim na hodinkách a vidím tam potom všetky údaje

darkdark

suhlasim s predchadzajucimi prispevkami + na samotne pocitanie kalorii budes potrebovat prve tyzdne viac casu. mne sa osvedcila androidova aplikacia Simple calorie counter, ked raz nieco nahodis tak to zaradi do databazy. ale da sa aj rucne. a zide sa ti nejaka kalkulacka do kabelky - uplne vazne - vela potravin uvadza len kJ a ulahci ti to pocitanie. budes potrebovat pevne nervy, ale potom to uz nebudes pocitat a budes to vediet odhadnut.

jajka01

no ja momentalne pouzivam www bodka kaloricketabulky bodka cz....je to superstranka, tam si spises jedalnicek, kolko si coho zjedla a ono ti spocita kalorie, takysto ti tam vypocita aj aktivitu ktoru si vynalozila za den, vypocita ti tvoj bazalny metabolizmus, tiez kolko kj mozem prijat za den a mas to tam vsetko pekne v grafoch znazornene :)))

laloa556

Ďakujem vám moc za rady a za stránku pre výpočet.. som ešte v práci, škoda, že tu nemám meter na zmeranie pásu :)

tak až doma... len mám ešte pár otázok, len to sa vás spýtať večer, lebo sa to chcem pýtať konkrétne... po výpočte... ak by ste boli potom ochotní ešte..

Ďakujeeem :)

Poison

Predpokladám že chceš schudnúť. Jednoduchý spôsob počítania je že si stiahneš tabuľku nutričných hodnôt, radil by som ti z nejakého kulturistického fóra.. tam su tie tabuľky rozsiahlejšie... čo zješ to si pozrieš v tabuľke koľko to má kalórií a spičítaš... Ak chceš schudnúť tak musíš prijať menej kalórií a vydať zo seba viac energie..

Ivett 16

Ano poznam tu stranku, viem. TO bolo skor upozornenie pre laloa556 aby si dala pozor aj na to, aby strava bola vyvazena. Inak si moze ublizit.