Neochota v zdravotnictve

Príspevok v téme: Neochota v zdravotnictve
Hana321

jaj,....
aka ja som bola naštvana....
tak si to predstvte. seklo ma v križoch.bolel ma chrbat 4 dni.nakoniec som sa odhodlala,že pojdem k svojmu dr.ten ma poslal na neurologiu.samozrejme,kam som sa dopotacala s bolavym chrbtom na neurologiu.sestrička mi povedala,že ma nemožu zobrat,lebo maju vela pacientov a beru len na objednavku.chcela ma objednat až o tri dni.lebo ,že niesom surny pripad.mna dobreže neporazilo,ved som ledva chodila a nemohla som sa ani hybat.hovorim jej nato,že kedy budem surny pripad,ked UMREM? to ma dožralo...tak som išla na pohotovost a tam mi pichli injekciu.dnes som zobrala druhu davku.injekcia pomohla,citim sa lepšie.to naše zdravotnictvo-vlastne ochota našich sestričiek je na ho...o!
ake mate vy skusenosti so zdravotnictvom?

erika1020

no čo narobiš! ja som z dcerkou šla k zastupujucej lekarke,lebo hnačkovala,a bolelo ju brucho, sestricka nas drzo vyhodila,že to neni surny pripad,a že o kolkej sa chodi na vysetrenie, pritom som jej vysvetlovala, že zacala skola,a že bola na privitani,a hned sme sli k nej! dnes som bola opet ale už rano o siedmej,lekarka malo neodpadla, lebo dcera schudla 4 kila,že kde sme boli doteraz, ja som len odpovedala, že predvčerom ma vaša bacharka vyhodila.... no coment!!!! nech sa už vrati nasa pani doktorka!!!!!

jankaaaaaaaaa

hana: ked si zistiila ze ma plno a nemoze ta zobrat. mala si sa vratit k obvodnej, alebo ist na tu ortopediu, tam by ti tiez dali tie injekcie, ktore si mohla uzivat do doby kym sa dostnaes narad podla objednania
a vidim ze ty nepoznas ani jedneho lekara osobne ani s tym nemas skusenosti. lekari maju pravo nato aby zarabali viac ako ktokolvek iny v inej profesii. je to normalna a akceptovatelna vec vo vyspleych krajinach. ale smaozrejme u nas na slovensku to neplati...
keby si aspon vedela v akych podmienkach lekari pracuju.. ale skoda reci s ludmi ktori do toho vobec nevidia a vidia len to co je v mediach , alebo z nich hovori zavist, ale nemaju skutocny pojem o tom co vlastne lekaarske povolanie je

Hana321

talentmania
že doktory maju maly plat? pcha!
vieš vobec aky maju oni plat? to čo oni maju na mesiac,tak ty nezarobiš za rok. a to nehovorim o inych prijmoch a uplatkoch.vravia,že uplatky neberu,ale opak je pravdou.su radi,že im pacient niečo podstrči...

kraaska

Asi pred mesiacom som mala podobny problem ako Hana,s krížami,tak som najskor obvolala lekarov v okrese,boli aj taky co ma nezobrali,boli na dovolenke,alebo mali plno a zobral ma iný lekár,a to hned!vzdy ked sa chystam k lekarovi,najskor si zavolam ci ma vezme,a vzdy si pytam prednostne vysetrenie (to mi potom vzdy daju skor termin) :D

Hana321

mila Janaaaaaaaa,
ja som sa ledva hybala.bola som rada,že som sa dotrepala s električkou do mesta k dr. a bola som až v troch ambulanciach u neurologa.samozrejme tam su dlhe čakačky. mna to nenormalne bolelo.asi si nevieš predstavit aka je to bolest.nevieš sa pohnut,otočit,vstat.niečo hrozne...teraz po dvoch injekciach mi je lepšie.sice len dočasne,lebo aj tak budem musiet ist na vyšetrenie,ale už niesom nato tak zle a možem sa hybat.

talentmania

Ale presne pracovat 48 hodin ako lekar na operacke klobuk dole a za ten prijem sa necudujem ze vsetci zdatny utecu za hranice.Aj sestricky to iste.Aj oni chcu ist domov maju svoju pracovnu dobu nadcas im nikto nezaplati:(Je to cele zle hlavne ta nasa politika....

xyzz

No samozrejme a teraz tu ideme všetci nadávať na naše zdravotníctvo. Áno, naše zdravotníctvo je v troskách, ale na vine nie sú sestričky ani lekári, ale hen vyššie. Som zvedavá ako by ste reagovali vy keby ste makali piatok-sviatok za minimálny plat s presne takými nepríjemnými pacientmi ako ste vy??? Na Slovensku si každý myslí že je jediný a teraz sa všetci musia poskladať keď niečo potrebuje.. Sa uvedomte trošku, choďte sa pozrieť na oddelenie ako to tam vyzerá, sestry sa nezastavia a potom môžte nadávať...

jankaaaaaaaaa

nieje chyba v lekaroch (aj ked sa najdu aj taki neochotni a neprijemno) ale problem je v nasom zdravotnictve a v celom tom systeme

jankaaaaaaaaa

pohotovost si netreba mylit s beznym lekarskym vysetrenim preboha! ta rozboli zub a hned utekas na pohotovost?
pohotovost je urcena na akutne pripady ohrozujuce zdravie ci zivot cloveka. ked niekoho sekne v chrbte a vie sa hybat, tak nech sa paci ma moznost ist hned k svojmu lekarovi, ked ma ten plno, ma na vyber x dalsich ambulancii