Neochota v zdravotnictve

Príspevok v téme: Neochota v zdravotnictve
Hana321

jaj,....
aka ja som bola naštvana....
tak si to predstvte. seklo ma v križoch.bolel ma chrbat 4 dni.nakoniec som sa odhodlala,že pojdem k svojmu dr.ten ma poslal na neurologiu.samozrejme,kam som sa dopotacala s bolavym chrbtom na neurologiu.sestrička mi povedala,že ma nemožu zobrat,lebo maju vela pacientov a beru len na objednavku.chcela ma objednat až o tri dni.lebo ,že niesom surny pripad.mna dobreže neporazilo,ved som ledva chodila a nemohla som sa ani hybat.hovorim jej nato,že kedy budem surny pripad,ked UMREM? to ma dožralo...tak som išla na pohotovost a tam mi pichli injekciu.dnes som zobrala druhu davku.injekcia pomohla,citim sa lepšie.to naše zdravotnictvo-vlastne ochota našich sestričiek je na ho...o!
ake mate vy skusenosti so zdravotnictvom?

jankaaaaaaaaa

vy vo svojej praci ak by ste mali moznost neuprednostnili by ste niekoho zo svojej rodiny? jasne ze by ste ho tiez uprednostnili.
lenze ludia su taki, vodu kazu a vino piju..

Hana321

a čo sa tyka Erikinej dcerky,viem to pochopit...samozrejme,že dieta sa teši na nastup do školy v prvy den.tak tam snou chcela ist. a potom k doktorke.ja by som to iste urobila na jej mieste a našlo by sa takych mamičiek viac.

heh

nie, oni uplatok vezmu, ale vysetria pripad este v ramci svojej pracovnej doby. Aj prednostne vysetrenie sa deje v ramci ordinacnych hodin, ziaden lekar kvoli tomu dlhsie ordinovat neostane. Ved si precitaj prispevky este raz. Je to smutne, ako sa k tym ludom zachovali, cest vynimkam. Ak by tam mali znamych, tak su vysetreni hned, bez cakania, a bez penazi navyse. Je to tragedia zdravotnictva

jankaaaaaaaaa

erika ja ti vobec nenadavam, ale prilo mi nelogicke ked si napisala ze dieta bolo na privitani a preto nemohlo ist k lekarke

jankaaaaaaaaa

ani jeden z vas nic navyse v praci nespravi pokial mu to navyse nezaplatia. lekari su taki isti. a takisto nie kazdy z vas je vo svojej praci uplne 100% poctivy a zodpovedny. takisto aj lekari.

erika1020

Mila jankaaaa, ja mam dve detičky, ta starsia je chora, mladsia je prvacka, s nou som bola na privitanie,vieš, su aj mamky ktore su na všetko same,lebo ocino pracuje v zahraniči,aby deticky mali všetko,co maju mať,tak neviem ako som si mala poradiť,naozaj neviem som na všetko sama,nemam pri sebe babky ani tetky pletky,a obhajuj dalej naše ochotne sestričky....... čest vynimkam.

p.s- dcerke som podavala endiex,a dodržiavala dietu,neni som až taka hlupa,že sa vykaslem na dieťa,ak sestrička nas vyhodi,že neni sme surny pripad, a teraz mi nadavajte aka som nezotpovedna mamka

Hana321

jankaaaaaaaaaa
aj ja mam v rodine dr,viem velmi dobre ako to chodi....
nerob zo seba tu najmudrejšiu...samozrejme,že si aj doktori daju svoju pracu zaplatit.ale mohli ju vykonavat poctivejšie.

jankaaaaaaaaa

hej v tom mas pravdu ze si uprednostnuju pacientov za priplatky. a? co je natom?? ved ked je raz plno, zobrat ta nemozu, lebo budu robit dlhsie ako maju v ordinacnych hodinach, ale ked im zaplatis zato zaplatis, tak si cas predlzia a je to normlane
a chcem vidiet vas, ci by ste vo svojej praci urobili co i len jendu jedinu vec navyse ked nemusite, alebo ci by ste tam ostali aj po pracovnej dobe, alebo ci by ste zorbali dalsi projekt alebo nieco v ocm pracujete navyse ked uz aj tak toho mate nad hlavu. urcite nikto z vas takto nerobi.. tak neviem preco prave lekar by mal toto robit.
podla vas by mal byt lekar nonstop v ambulancii a cakat na kazdeho jedneho cloveka a venovat sa mu 2hodiny a samozrejme len nevysetrit jeho diagnozu ale aj s nim pokecat co ho trapi, porozoberat celu rodinnu situaciu, politiku, byvanie, atd, atd,... ako si to mnohi ludia predstavuju..

heh

tak to som sa pobavila, janka. Mozes ich obhajovat, kolko chces, aj tak to uz kazdy zazil. Kto plati, toho liecia. Ak by Hana supla uplatok, prip. vycashovala za prednostne osetrenie, zrazu by tych pacientov na dany den az tolko nemali. A to nehovorim o tom, ako vsade prepchaju svojich pribuznych!! Mame lekara v rodine, a viem, ze sa mi kraca lahsie na vysetrenia, ako "beznym pacientom". Tak co tak nebyt pokrytecka, janka, a priznat si to? ;)

jankaaaaaaaaa

bol to surny pripad a lekarka to mala hned riesit, podla teba. ale do skoly na privitanie ist mohla? to bolo viac surne ako hnacky a bolesti?
preboha ved keby nebola jeden den v skole , tak sa nic nestane..