Nádor na mozgu

Súvisiaci obsah

hopsssssssss

Dobry den ..chcem sa opytat mozem mat nador v mozgu ak mam bolesti hlavy mala som silnu chripku .Na EEG vysetreni som mala vyborne vysledky taktiez aj sedimentaciu .mam sa bat ?

RNG

Andrej, len tu spomenie, ze napr z nadorami na mozgu, konkretne neoperovatelnymi mal dr Burzynski az 60% uspech podavanim zmesi dipeptidov,
cancerguide.org

A ako vzdy, rakoviny vznikaju nasledkom zamorenia tela, tj prva zalezitost je odmorovat, ked nechces aby sa ti vytvorili nove. Rakovinu nestaci znicit, treba znicit aj dovody, ktore k nej viedli povodne v inac navonok zdravom tele

Andrej T.

Prosim Vas co to tu vypisujete, ved ide o vaznu diagnozu a vy vtipkujete? Ja mam glioblastom. Oprovany som bol do 10 dni a prijety den pred operaciou a o tyzden som isiel domov. den po operacii som bol na intenzivke ale uz vecer ma postavili na nohy a presiel som par krokov, na dalsi den ma previezli na standardnu izbu a od obeda som uz pomaly chodil sam, ziadne lezanie. Vsetko OK, ale moja diagnoza je sama o seebe rozsudok smrti. Zatial som v pohode, po ozarovani a CHT, dokonca mierne sportujem, snazim sa vyuzit cas, bohuzial GMB sa vracia, niekomu do roka niekomu neskor, ale iba 20% ludi sa dozije 2 rokov a 2% piatich. Tak sa tu majte zelam vam vela zdravia a hlupe vtipy si opustite

tineti

Ja som bola 3 tyzdne v Bolzane na neurochirurgii. Operovali ma vyborni doktori. Primar Schwarz a Dr. Tripodi.Nebola som schopna prve dni chodit.Videla som dvojmo.Ale stale som pozitivne myslela a tesila sa na dovolenku, ktoru som este pred operaciou zajednala.Povedali mi, ze budem len tyzden na neurochirurgii a tyzden na rehabilitacii. No ale bolo to inak. 3 tyzdne v Bolzane na neurochirurgii a 6 tyzdnou v Brixen na rehabilitacii.
Po tych 3 tyzdnoch som pomaly zacinala chapat, co sa so mnou stalo.
Ked mi zistili nador/zistili ho v septembri 2009/ nebrala som to moc vazne.Kedze som mlada 31.rocna, brala som to skor ako "slepe crevo".
Mam aj dve deti /8,7/ a s kopou povinnosti som na ten nador ani nemyslela.
Vsetko som zacala chapat az po operacii, po tych 3 tyzdnoch.Citila som sa hrozne.Ale stale som verila,ze ma coskoro pustia a ja mozem v juni aj s rodinkou letiet na vytuzenu dovolenku do Turecka.
Po troch tyzdnoch ma previezli na rehabilitacne stredisko do Brixen.Tam bol super personal a velmi sa mi venovali. Ucili ma chodit, mala som terapie na lavu ruku/keze mi po operacii oslabla/, spoznala so kopec ludi....hlavne tam bolo veli vela ludi po porazke. Vsetko starsi ludia, ja najmladsia.
Kedze na visite som sa stale pytala, kedy mozem ist domov, stale to predlzovali.A neodporucovali mi letiet. Takze s dovolenkou som sa mohla rozlucit.Zacala som velmi premyslat nad to mojou chorobou.Tam som mala na to cas. Ziadne povinnosti,cas pre seba.
Psychycky som sa zrutila.
Bola som na rehabilitacii 6 tyzdnou.
Doma som bola este velmi slaba.Ale musela som byt "silna". Domacnost, 2 deti.Manzel bol cele dni v robote. Maminka bola pri detoch v case, ked som bola v nemocnici. Potom sa musela vratit tiez koli zdrav. problemom na SK. Mala som stale problemy s chodenim a musela som vela cvicit. Upadla som do depresii a rozmyslala nad sebevrazdou. Nakoniec sm skoncila na psychiatrii. V tom case prisla opät moja, zlata maminka a velmi mi pomahala.
Jooooj, akosi som sa rozpisala.Kedze byvam este stale dost unavena, idem si troska lahnut.Moja maminka je opät u mna a upiekla vybornu strudlu.
Teraz je mi uz super. Uz par dni som uplne bez tabletiek a tesim sa zo zivota.
Rada by som si s vami pisala. Zalozila som aj na facebooku stranu pre ludi, ktory mali,alebo maju nador.Este nikto sa mi tam neozval. Budem rada,ak to budes prave "TY". Stranka sa vola EPENDYMOM/mam tam fotku - taka baba s tmavymi vlasmi/.
zatial pa

tineti

Ahojte.Ja som bola v aprili 2010 operovana v Bolzane/kedze som vydata uz skoro 9 rokov v sev. Taliansku/ na nador na malom mozgu. V nemcine sa to vola Ependymom 2 Grad.Neviete niekto, ako sa to povie v slovencine?
Ja som to zle prezivala. Potrebovalo to cas....a konecne teraz som fit.

Lulu2011

mna zaujima, ci pri osteome sa iba cast vlasov oholi, alebo vsetky-ked to je len na lebke, v zahranici holia len kusok, kde treba

antiana

ja idem v stredu na CT, lebo je podozrenie na nádor na mozgu, z ničoho nič som dostala epilepsiu a mávam epi záchvaty...mám 29 rokov...pri operácii mozgu sa musia oholiť vlasy?

Dr.Vlasta xx

pocuj Livka chod si picu z ludi robit inam !!! kde kolvek na svete po operácií mozgu pacient ma 7 dni kritickych !!! musi lezat !!! non stop !!! potom musi byt este par dni na sledovani min este tyzden tyzden aj v tom USA keby ti operovali nohu ok.... ale mna ty s mozgom neojebes