Vidim sa stale tucna

Príspevok v téme: Vidim sa stale tucna
patricia1313

Ahojte mam vysku 164 cm a vahu 63 kilov,pred rokom som schudla 14kg,,vela ludi mi povie ze vyzeram dobre,,ale ja sa stale vidim este tucna a trapim sa,,,davam si pozor na jedlo a stravim dve hodiny v posilovny kazdy druhy den.Vaha mi stoji,,a ked urobim niejaky prehresok,,mam velke vycitky,,Dokonca sa mi uz par krat stalo,ze som zjedla viac potom mi bolo velmi zle a vracala som.Chcela by som mat 55 kilov ale s tou vahou to nejde dole,ale hlavne by som chcela mat rada samu seba a netrapit sa jedlom ,prosim napiste mi svoj nazor a poradte....:(dakujem

antianoreksy

Mila Patricia, davaj si prosím pozor, ale veľký pozor do čoho to spadáš. Nechcem sa tým chváliť ale ja mám poruchu príjmu potravy (Dúfam že niesom vo fázi anorexie). Každý, každý jediný deň myslím na jedlo, čo si dám na raňajky atd. Všetko musí byť 100% diétne a bez soli. Lenže už s tým asi mesiac bojujem. Začala som jesť 5x denne, zdravé jedlá a pridala aj sacharidy. Ver mi, že to čo ty chceš ťa neurobí šťastnou. Ty tu píšeš že si zvracala - to dobrovolne alebo omylom ? strkala si si prsty ? Aj keď možno som anorektička (bojujem a verím že vyhrám) tak môžem ďakovať bohu, že som nikdy nezvracala s prstami v hube a že sa mi to nikdy nepodarilo. Nikomu by som nepriala taký život ako mám ja - ešte pred 2 mesiacmi som jedla 1 jedlo denne (ovocie) a žila iba z toho, aby som schudla - a keď som si k tomu ovociu dala ešte napr. paradajku mala som obrovske výčitky.. A takýto je život s PPP. Preto kým schudneš, uisti sa že toto nechceš a že schudneš zdravo - tadial cesta nevedie a je smutné že som si to uvedomila až pred nedávnom. No môj príbeh tu asi nikoho nezaujíma takže by som ti chcela aspoň poradiť.

Keď ti hovorí okolie, že si chudá - myslíš si že všetci klamú ? NIE! Môžeš síce ešte trochu schudnúť ale to tak, že budeš jesť 5x denne menšie porcie a príjem kalórií nad 1400 kcal!Obdeň je tá posilka dobrá ale stačilo by ti aj 60 minút. Treba na to vytrvalo, pomaly a neprežierať sa. Pamätaj že svaly sú ťažšie ako tuk a ešte ti aj zrýchlujú metabolizmus :-) Váž sa iba raz za týždeň a to ráno pred jedlom .. Veľa šťastia..

majka_21

Patricia, je skvely uspech, ze si tolko schudla. Co by som ja za to dala... Ja som schudla zatial "len" 6 kg a to sa snazim uz 8. mesiac. Za celu tu dobu som sa naucila byt s jedlom kamaratka (aj so sladkostami) a nebrat ho ako nepriatela. Asi 3 mesiace som robila "chybu" a to, ze som chodila kazdy den plavat. Bol to sice pre mna relax a prinasal mi radost, ale prvorady zamer bol schudnut. Rozhodla som sa chodit cvicit tak 3-4x do tyzdna, z toho kombinovat posilovnu a plavanie. Plavanie sa totiz berie ako aerobny sport. Netrap sa jedlom - stresujes sa, v strese mozes zjest viac a potom ako pises, zvracias. Nezvracaj, aby sa nieco nestalo (nedostala sa do kolotoca PPP). Ja som citala o niektorych zenach, ktore napr. pri vyske 179 cm vazili 79 kg a pritom nosili velkost 38-40 (lebo kg schudli cvicenim a nie dietou). Ja vazim teraz 79 kg by vyske 178 cm. Takze chcela by som schudnut cvicenim a stravou nejakych tych 9 kg este. A budem spokojna zatial. Mne vaha tiez nechce ist dole. Uz mi sice aj ukazovala 77,5 kg, ale potom vyskocila spat na 79 kg. Nezabudaj, ze ak budes cvicit, svaly budu vzdy tazsie nez tuk :-). Netrap sa, si dobra :-)