Som strasne neschopna

Príspevok v téme: Som strasne neschopna
nestastniica

Uz mam odjazdenych 7 jazd v autoskole, a ja jazdim ako keby som len jednu jazdu mala :-((. Neviem chodit po krizovatkach, ked vychadzam z vedlajsej na hlavnu a je dopravna znacka daj prednost v jazde, ja neviem kde presne mam zastat, bud zastanem skoro, ze musim este raz zastat, alebo mi instruktorka vycita, a zastane za mna. Neviem vchazdat do kruhovevo objazdu. Ked vojdem na parkovisko a vidim tam tych ludi a auta, tak ani neviem ako sa volam, nie to este v klude zastat :-(. Som strasne neschopna. Budem si musiet priplatit zrejme vela kondicnych jazd kym pojdem na skusku :-(. Dnes mam z toho uplnu depresiu, ze som taka nesikovna. Potesi ma aspon jeden z vas a povie mi, ze urcite sa to este naucim?Alebo sa mam na to cele vykaslat?Ach jaj

lost

nestastniica

v autoskole ta , seriozne, prd naucia..

sam som si to uvedomil az ked som bol uplne sam a musel som si z autobazaru auto doviest domov, ani som nevedel ze si mam nasadit znacky a tak som svietil ako magor s reklamou na autobazar az sa mi policajtka oproti smiala (bolo to fakt vidiet, 100 metrod od domu :D no naastaiastie ma ani nezastavili ) :)

dalej, kasli na to kedy mas preradovat, prerraduj kedy chces, bezne auto nema problem ist do vysokych otacok, to su OMACKY aby si nerobila velku spotrbeu autoskole (a dusia si motor).

osobne jazdim v meste na 2jku ak idem do 40kmh a 3jku do 60kmh, cize defacto tak ako oni hovoria, no ak sa rozbieham tak nebudem predsa preradovat pocas rozbiehania ale necham 1tku kludne aj do 40kmh ( max je mozno 50? ale zalezi od auta, nelisi sa extremne aj tak)

kopec, to veeeelmi zalezi od citu a auta :) niektore ti zastavia a nemusis drzat vlastne nic.. ziadny pedal (moje napr nezstavi, smejd jeden) ale.. ako pisal system :) kludne jednotka a drz spojku v zabere.. potom len plyn a ked zahuci motor to nic.. zahuci ti este vela krat, kazdy kopec je unikatny..

a parkovat dole/hore kopcom? to sa naucis :)

nemas brata? kamarata? co by ta to naucil?

btw, to co v autoskole mne nepovedali, ohladom parkovania kopcom je vlemi dolezite aby si volant nasmerovala tak, ze ak ti zlyha rucna brzda, tak aby sa auto negulalo do cesty, ale na obrubnik.

priklad:
parkujes dole kopcom (nos auta nizsie ako kufor) a parkujes na pravej strane (obrubnik je napravo), tak zatoc pred vypnutim motora kolesa jemne do prava, tj. ak zlyha brzda = auto sa zastavi o brubnik a nevledi to krizovatky atd..

vela veci sa naucis az sama na ceste :/ bohuzial, take su nase autoskoly..

claira

taketo "soferky",ked aj dostanu vodicak cely zivot(kym sa nezabiju)budu postrachom na ceste..bolo by lepsie,keby na Slovensku pouzivali v aute iba prave sedadlo,v GB,Australii,Indii,na Malte ap.lave
myslim to vazne

bikerka

aj ja som bola velakrat takto zdeptana :) hlavne po prvej som sa rozplakala...ja som si tiez myslela ze vodicak nikdy nedostanem...bude to vzdy lepsie a lepsie..Hlavne sa nevzdavaj :) po case sa na tom celom len budes smiat. Vela stastia! :)

system

ak vidis ze je nejaky vecsi kopec a ides hore nim velmi pomali (parkovisko a pod.) kludne si daj rychlost do 1 tky ;) len potom pridaj viacej plynu aby ti nezdochlo auto. mne vela krat zdochlo ked som sa ucil. to sa stava :) casom si na tu spojku a system cely zvyknes a nebude to pre teba problem :) rozhodne si ver, ak to spravili iny ludia rozhodne to dokazes aj ty :) len si nenamyslaj blbosti ze vsetci hned vedeli soferovat :)

system

rychlosti ja jednym okom kuknem aj na otackomer alebo podla zvuku motora. ale 1 tka pridas hned radis 2 jku. presne ak ides nad 40 das 3 jku. ak ides nad 60 das 4 ku. ( ja davam 4 ku aj ked idem 50 tkou ak setrim spotrebu) neboj auto ti nezdochne len bude mat nizke otacky a take lenive bude. a ak ides po rovinke nad 80 prepnes do 5 ky atd. ;)

cize ak mas pred sebou rovinku nemusi byt dlha niekde v meste tak si kludne daj 4 ku ;) vidis ze je pred tebou zakruta tak si spomal pomaly a daj 3 jku a zakrutu prejdi 2 jkou ;)

nestastniica

A este by som bola rada, keby mi niekto vysvetlil...Ked vchadzam na parkovisko ktore je v kopci. Tak spomalim, preradim na 2, stlacim spojku..A vtedy nastane to ze mi vypne motor :-((. Ako mam vojst na parkovisko, ktore je v kopci a nezpecne zaparkovat?A, ked uz niekto bude taky mily a vysvetli mi tento postup, tak aj ako parkovat na parkoviske, ktore je dole kopcom by som chcela vediet :-(

system

ano ano, ak mas semafor zelenu gulu len a ides do lava tak pozor ! davas prednost este autam co ti idu oproti ale ak ide auto ktore je oproti tebe tiez do lava tak sa vpohode miniete ;) cize len ked ide rovno davas prednost mu ;) to sa naucis. a ak svieti semafor zelene a je v nom sipka tak ides priamo a nemusis davat ziadnu prednost ;)

a tie jazdne pruhy, no pred nimi by mala byt znacka ktora ukazuje ktory jazdny pruh ma ake odbocenie, vecsinou ak su 3 tak lavy bude odbocovat do lava, stredny ide rovno a pravy do prava ;) ak chces ist rovno tak sa skor drz pruhu v pravom nez v lavom. vecsinou ak mas 2 pruhy tak lavy je vzdy taky odbocovaci pre tych co idu do lava a pravy je taky ktory ide rovno alebo odbocuje vpravo ;). hlavne nechod po stredovej ciare ale jeden z nich si vyber ;) (namna tak instruktor naziapal lebo som sa tiez nevedel rozhodnut ci ist do praveho alebo laveho xD )

nestastniica

A este by som rada vedela, ze...KKed startujem zaradim 1, potom ned 2 a ked idem asi 45km/h dam 3. Pred vstupom na krizovatku a do kruhoveho dam 2. A kedy jazdim 4?Z kopca je najlepsie mat zaradene na kolkatke?

nestastniica

A tiez nechapem, ze preco ked su dve alebo 3 jazdne pruhy aut jednym smerov, ze skadial mam vediet v ktorom mam ist...

1angelina23

:D...to sa musis naucit, tie predpisy a neviem co..s tym ti nikto nepomoze..mne pomohla insttruktorka ked mi zabrzdila v strede takej krizovatky tak ze mi piskali brzdy a poriadne na mna nazaiapala :)) a vidis.. spravila som na plny pocet;) aj jazda bola pohodicka :)