Aka je spravna vyziva pre zdrave zuby?

Príspevok v téme: Aka je spravna vyziva pre zdrave zuby?
AdamKrt

Zda sa mi, ze mam oslabene zuby. Hlavne v stolickach mam hlboke blomby a tak su steny zubov oslabene a v poslednej dobe sa mi casto lamu. Okraje dalsich zubov su mierne priesvitne.

Ako maly som pil hodne mlieka, ale potom, ked vsetko mlieko sa uz zacalo spracovavat tak, ze nemalo zive kultury, nejak mi prestalo chutit a dlho som ho nepil.

Uzivam kopec doplnkov - vitaminy, mineraly a napriek tomu pomerne casto v poslednej dobe sa mi lamu zuby. Do 30tky to bolo v pohode, potom prislo vytrhnut jeden zub a lavina sa spustila... Da sa to zastavit ? Pravidelne chodim k zubarovi, ten mal aj pomerne novu snimku celeho chrupu /cca 6 mesiacov staru/ a nevsimol si ze pod jednou stolickou bol obrovsky kaz. Chcel by som si zuby nejak stabilizovat, aby nedochadzalo k lamavosti, nejak posilnit ich tvrdost a zubnu sklovinu, aby ich spravna vyziva zabezpecila, ze budu pevne a nebudu sa lamat.

lili2447

ahojte vie mi niekto poradit uz4roky ma bolia zuby chodim po zubaroch a nic nemozem ist na prievan ani nic velmi ma to obmedzuje a boli ma bud prava strana cela alebo lava asi to bude aj zlym zubarom fakt neviem

chipky

stevia sukrova je rastlina ktora nekazi zuby je pre cukrovkarov atd.. ak chcete blizsie info alebo si ju kupit pozrite stranku www.stevia.wbl.sk

simka111

Ja mám tiež trocha priesvitne zuby na koncoch, je to vážny problém????????
Jem veľa jogurtov a v poslednej dobe aj mlieka, pijem veľa čajov a da sa povedať že hned po nich si umyvam zuby,,, moze byt problem v tom?????
Poradte mi, mám si kupiť ten elmex ktory vraj remineralizuje zubnu sklovinu???? A čo mam vlastne jesť, ked mliečne produkty škodia,.... to je strašne ako vždy niečo zo zubami riešim :(

kanister

tiez som mal problemi zo zubami,dokonca aj paradentozu,doktori len platali,tak som zobral jak sa hovori rozum do hrsti a dnes mam chrup vo velmi dobrom stave a to bez zubnej kefky,pasty a pripravkov,proste ako zvieratko v prirode :) az na to ze nezijem v lese ale pijem surove doma odstavene stavy,kore striedam od mrkvy,cez kapustu ,uhorku,pomarance,jablcka.....az po lucerku...samozrejme treba vediet co z cim kombinovat,na to mi sluzi knizocka od N.Walkera - cerstve ovocne a zeleninove stavy.

BJ

Vtipne mi to prijde, s tym florom, ked sa objavili rozne komunity zijuce v prirode, ktore netrpeli vobec kazmi a zuby si vobec neumyvali.

Ale ten Elmex ma urcite ucinky, ja pouzivam Elmex pastu. Ale takisto je dobre spravit si roztok himalajskej soli, a v tom si prejst makkou kefkou zuby... to tiez dobre remineralizuje zubnu sklovinu zvonka.
Hlavny problem ale treba doriesit "zvnutra."
Tym je stav, aby telo nebolo tak prekyselene, ze musi odsavat vapnik zo zubov a kosti, dalej dostatok horcika.
Ako pisal hmmm, na vyuzitie vapnika v tele treba aj vitamin D, ale aj spravny pomer fosforu. Ovela dolezitejsi je vsak horcik, pokial je v tele v deficite, co je dnes uplne bezne, je distribucia vapnika po tele nemozna, a tak sa vselikde usadza. Najvacsia chyba, co clovek moze spravit, je dopovat sa vapnikom, pokial ma deficit horcika... iba sa takto dopracuje k oblickovym alebo zlcnikovym kamenom, zvapnatelym cievam a podobne, a nakoniec aj tak schyta osteroporozu, respektive, bude mat slabsie kosti, zuby...

Cize, keby som to zosumarizoval, co robit "zvnutra", tak:

- neprekyselovat sa! to ma najvacsiu prioritu (to znamena jest vela zasadotvornej stravy, byt v klude, nemat negativne emocie, dostatok cerstveho vzduchu a pohybu na nom, atd...)
- doplnit horcik!!! velmi dolezite (jeho stav sa da zmerat cez vlasovu analyzu mineralnych prvkov v tele)
- ak je dostatok horcika, doladit prijem vapnika... vacsinou je vapniku v strave dost, ale v zelenine a ovoci je so vsetkymi potrebnymi latkami.. staci jest dostatok zeleniny a ovocia, a neprekyselovat sa, a nedostatok vapnika nehrozi. V mliecnych vyrobkoch nieje dobre vstrebatelny, nieje tam dostatok horciku, navyse, v zivocisnej strave je v nepomere s fosforom. Fosfor je najlepsie vyvazeny k vapniku v rastlinnej strave.

to je co sa tyka stravy, potom tam prichadza na rad este udzovat si dasna, teda to okolie zubov, co ich zivi, v dobrom stave. To je uz ale o celkovom zdravi.
Cinania napriklad cvicia aj rozne cviky na ustnu dutinu, ktora ju prekrvia, a dovedu tam energiu. Tym chcem len povedat, ze to nieje iba o strave, ale aj o tom, co napisal martinmlm, hoci tomuto nerozumiem, takze tazko povedat, ci je to presne tak, ako pisal.

hmmmmmmmmmmm

stevia cukrova nie je uz nahodou stiahnuta,sa mi zda,ze sa zistili negativne ucinky, kedysi sa vyrabal sipkovy caj so steviou...k zdravym zubom treba vapnik s vitaminom D3, na reminerazliaciu zacinajucich sa kazov je dobry elmex gel, tusim raz tyzdenne sa aplikuje ak nie raz za 2 tyzdne.co sa tyka floru, ten mame vo vode,ak je nedostatocny zdroj vody, tak existuje tabletkovy zdroj,ale pozor, predavkovanie je toxicke!treba zistiti aky je obsah v miestnej vode najprv.ak uzivas vela doplnkov treba sa uistit,ci sa navzajom nerusi ucinok ako napr vapnik, horcik, zelezo a podobne.aby si mal aj z tych mineralov cosi..

martinmlm

si dovolím vám to v skratke vysvetlit,ako to funguje podla mna +-.
...minerály v tele spravujú obličky. od ich funkcie závisí aj kvalita kostí, klbov, chrbtice a aj zubov. vekom obličky chabnú, a tým aj aj hore uvedené časti tela.
...každý jeden zub je spojený s určitým vnútorným orgánom tela.
...nevhodným sposobom života si orgány zatažujeme a tým sa oslabí už konkrétny zub a pri kontakte s cukrami a neviem čím ešte, potom nemajú šancu.
...v ústach máme baktérie, zlé ale aj dobré, nekvalitná ústna voda ich ničí vetky, mi povedal moj zubár.

AdamKrt

Ked tak uvazujem, zubara som sa pytal, ci mozem ustnu vodu uzivat DENNE, ci to neskodi. Ze ked chcem, je to moja vec. Bral to skor jak modny doplnok. Ze da sa... Ale to uz nevysvetlil, ze to moze byt aj zle...

A ja som pouzival tu ustnu vodu 2x denne, potom uz len 1x denne posledny tristvrterok. A zhruba by to casovanie sedelo s problemami s lamavostou.

AdamKrt

A teraz este FLUORIZACIA... Predavkovanie fluorom.

zdravedieta.rodinka.sk

Ako citam, moze sposobovat krehkost zubov... Do slaka, ani tak dobre, ani tak. Clovek aby sa bal zubnej pasty - obsahuje fluor, zubna voda tiez. Davku predsa tazko odhadnut.