Anorexia

TheVrrrrr

mriezka

Ale to, ze by chcela este schudnut povedala skor, 2mesiace mozno. Ako hovorim, velmi malo je, a ked je tak len ovocie-zeleninu-macesi-syri..a tak.. A potom, čo som ju nasla, zvracala len trochu.. sedela pred wc-kom (bola som vedla nej) a vobec jej neslo, az potom trochu sa vyvracala, inak nevracia vobec, pit alkohol tiez urcite nepije. A kebyze sa jej spytam, ci chce schudnut, urcite povie, ze nechce.

mriezka

Že by chcela ešte schudnúť? :( To je zlý znak. Aj to, že sa jej nepotia ruky, a je čulá. To žiaľ vylučuje štítnu žľazu. Ale ak si ju našla v bezvedomí a potom zvracala spontánne... no neviem... viem si predstaviť ešte že z alkoholu, alebo potom neurológia. Naliehaj, aby sa dala vyšetriť u odborníka - neurológa. Je dospelá, žiaľ nikto ju nemôže dostať do nemocnice bez jej súhlasu. Jediná výnimka je, ak opäť omdlie a zavoláš sanitku. Žiaľ nemám viac nápadov. Skús sa spýtať prečo chce schudnúť, ak je už beztak chudá. Ak ti odpovie, že má nadváhu, tak žiaľ, bude to anorexia. :( Držím palce.

TheVrrrrr

mriezka

Uff, zhruba.. pred tromi mesiacmi mohla mat 55-56 a teraz má 53 ... ale vždy hovorí, že by chcela ešte schudnúť... nervózna je často, teda každý deň, ale ani sa jej nečudujem (moj brat-veľké starosti s ním) ... Unavená? Nie to určite nieje.. cez deň NIKDY nespí, NIKDY.. vždy niečo robí, buď umýva podlahy, vysáva.. proste vždy niečo robí.. A tie ruky som nepostrehla.. Myslíš, že to anorexia nieje.. Mám byť šťastná, že to nieje, alebo smutná, že je môže byť ešte horšie? :/ Môže to byť horšie, ako je to teraz?

mriezka

Ja osobne si myslím, že ju nemá. Ale pokojne sa môžem mýliť. Ak je viackrát denne, i keď málo, to je dobré znamenie. Jej váha klesá? Ako rapídne? Máš prehľad, koľko vážila pred mesiacom a pred tromi mesiacmi? (aspoň zhruba) Tiež fakt, že cvičí, nezapadá až tak do obrazu.
Je nervózna, či impulzívna? Nie je často unavená? Potia sa jej ruky?

TheVrrrrr

mriezka

ona bola vzdy taka chuda, nikdy ako ty hovoris nemala ani najmensiu nadvahu..vzdicky bola chuda

Otec? tak ako som písala, raz za mesiac má stav že všetko mu vadí, na všetko ma nervy a z toho nieje nik iný obvinený len ona. Ona len plače.Prečo? mám s nim normálny vzťah,ale toto by som nedokázala zistiť,prečo to tak je, určite by sa na niečo vyhovoril... čo myslíš,má tu anorexiu alebo nie,?

mriezka

Vrrrr ahoj,

áno, môže to byť tým. Ako dlho sa chová takto mama? Myslím: ako dlho je máličko a cvičí denne?
Nie som si samozrejme istá, ale mám pocit, že tvoj otec čosi nezvláda, alebo v niečom zlyhal a z toho obviňuje tvoju mamu. Mala tvoja mama čo i len malú nadváhu v minulosti? Napr. pred tým, než odišiel otec do zahraničia? Máš s otcom dobrý vzťah? Vedela by si zistiť príčinu jeho stavu? Z čoho je tak zúfalý, že myslí na samovraždu? V čom tkvie ten "obrovský" problém, ktorý sa inak riešiť nedá? Ak chceš, môžeš mi to napísať na môj mail: mriezka@gmail.com, ak nechceš sem. :)

TheVrrrrr

mriezka

tak ako zistim, ci ma anorexiu? Ona jedava strasne malo po malych porciach. Cvici denne, bicykluje, atd. Otec ju mozno trapi,lebo niekedy (raz za mesiac) ma stav,kedy ma strasne nervy a vsetko zvaluje na nu,ten den sa strasne hadaju, on jej pise o samovrazde (je v zahranici) ..moze to byt tym? tak ako teraz zistim,ci ma alebo nema anorexiu? 36 rokov, 175cm, 53kg

mriezka

A si si istá, že má anorexiu? Je málo až skoro nič? Moja mama je chudá tiež, má asi 45 kg, ale ona berie odvodňovacie tablety kvôli vysokému tlaku. Ale inak sa stravuje normálne. Takisto môže mať problémy so štítnou žľazou - aj to môže byť sprevádzané extrémnou chudosťou.
S anorektikmi je veľmi ťažké sa o tom rozprávať. Buď si to ešte nedokážu priznať, alebo ak áno, tak cítia strašné výčitky a pri pokuse o rozhovor sa veľmi rozcítia a plačú. Hlavný znak sú ale výčitky a potreba trestať seba samú. Je ťažké uvidieť v pozadí príčiny tohto. Aj ja som zistila príčiny alkoholizmu môjho otca až keď som bola dospelá. Dovtedy som ho považovala za slabého. A to len preto, že som nepoznala príčinu. Skús spájať jednotlivé elementy v živote tvojej mamy: jej vzťah k rodičom, k tvojmu otcovi, k práci teraz či v minulosti etc. ?

TheVrrrrr

mriezka
netusim vobec,lebo skoro kazdy jej hovori aka je chuda, rodicia (moja babka a dedko) jej hovoria, nech priberie..niektori jej hovoria aka je chuda, a niektori nech priberie..nepostrehla som nikoho