hypoglykémia

Príspevok v téme: hypoglykémia
...@...

Chcela by som sa poradiť s ľuďmi trpiacimi cukrovkou - mám priateľa, ktorý je diabetik a máva hypoglykémiu - viem že sa to pri tomto ochorení stáva možno aj niekoľkokrát do dňa, ale jemu sa stáva, že má po nameraní hodnotu na glukomery 1 alebo až nezmerateľnú hodnotu. Bojím sa aby neodpadol keď bude sám alebo sa mu to nestalo v noci. Stáva sa to 1 x do týždňa, resp. 1 x za 2 týždne. Zrejme je to nepomerom podaných jednotiek inzulínu a stravy...? No chcem sa vás opýtať či sa vám to stáva tiež takto "často", resp. či je to u diabetikov ešte v norme... Ďakujem.

- mira

Teplota 37 stup. je vo vnútri tela, každý vie, že končeky prstov, uši, a iné periférne časti tela mávajú v chladnom prostredí často oveľa nižšiu teplotu a aj na týchto miestach dochádza k upchávaniu. Takže to netreba podceňovať.

A nehľadaj chyby tam, kde nie sú. Nikdy som netvrdila takú blbosť, že nasýtené tuky sa hydrogenizujú.

RNG

Izbova teplota je 20 stupnov celzia. Ludska teplota je 36.4 stupnov celzia. Kokosovy olej, panensky sa topi medzi 25 az 27 stupnov celzia, Ziadny kokosovy nemoze byt v telesnej teplote tuhy, bez ohladu na kvalitu a cenu.
A kedze je nasyteny, nemoze sa spravidla hydrogenizovat, nema totiz nenasytenu vazbu k dispozicii na hydrogenizaciu,

-

RNG, nikdy som nepropagovala hydrogenizáciu tukov, ich chemickú upravu a čistenie. Naopak , som za umiernené používanie panenského oleja, prípadne tukov zo semienok a iných neupravených potravín. To som opakovala mnohokrát.
U kokosového oleja, ktorý je nasýtený, je dôležitá teplota topenia /tuhnutia/. Stretla som sa s výrobcami, ktorí udávali rôzne hodnoty. Na zhodnotenie vhodnosti stačí sedliacky rozum - každý vidí pri izbovej teplote, či kopovaný tuk má tuhú alebo tekutú konzistenciu. Tuhú by som nekupovala. Taký tuk sa usadí v tele tak isto, ako na stenách nádoby.

RNG

Jedz casto mensie jedla. Su ludia co maju tento prpoblem, ze ich telo neskladuje poriadne cukor vo forme glykogenu a ich neoglukogeneza v peceni(tvorernie cukru z bielkovin) je tiez nejak posramotena.Inac pecen by mala dodavat aspon minimum potrebnych cukrov, aj ked nejes ziadne sacharidy.
Odporucam ti precistit a regenerovat pecen napr protokolom dr Berksona. Pre istotu by to mal vlastne robit kazdy aspon raz do roka 3 tyzdne.
Najdes to napr cez Google.sk zadanim slov rng, pecen. Inac nerozumiem tomu, ze mas po sladkom nizky cukor? Predsa ked sa najes komplexnych sacharidov, tak sa ti cukor vylucuje postupne v tele mnoho hodin.
Samozrejme cisty cukor, rafinovany ,vyvolava nezdrave cukrove vlny(chvila vysoko a o hodinu dve nizko), takze sa sustred na jedenie sacharidov s postupnym uvolnovanim cukru, celozrnne a ine produkty s nizkym glycemickym indexom.

MARIANNA1971

dobry den,potrebujem radu odbornika.niesom diabetik,teda aspon si myslim...ale uz dlksi cas ma trapia hypoglykemicke zachvaty,trasiem sa potim a nasledne som slaba a unavena. zaujima ma ci je normalne u zdraveho cloveka zetak asi 1h po jedle stupne hladina cukru na 10 (normalne jedlo prazenica ci rezen) a ked si dam sledke jedlo mam zas 3... dost mi to zneprijemnuje zivot,po 2h sa hodnota pohybuje v norme,niekedy som tesne nad 6

RNG

Mira, musim ta trochu opravit, kokosovy olej sa pouziva prave proti diabetes a je nasyteny.Ze nasytene oleje su skodlive je vymyslene na podporu olejov ako repkovy, slnecnicovy, kukuricny a sojovy , proti konkurencii palmovych a kokosovych olejov.
Kokosovy olej ako nasyteny je stabilny, neoxiduje, netvrdne(tj nazapchava nanosmi cievy) a obvykle sa predava chemicky nezniceny.
Prave polynenasytene oleje, co boli znicene vytazovanim a cistenim, dokonca hydrogenaciou su tie, co vytvrdnu v tele a vytvaraju tukove polymery,zapchavajuce cievy , a ktore na bunkovych stenach vytvoria nepriepustne vrstvy, takze bunka si nevie vytvorit cukrove mostiky na signal inzulinu= DM-2
Naviac, kedze telo nie je stavane na tieto umele latky, taketo ulozene tuky sa daju velmi tazko odburat, lebo telesna lipaza(enzym ktory uvadza do pohybu ulozene tuky) je na tieto polymery velmi malo ucinny(polymer nema silny polarny moment, ako maju prirodne formy tukov, tj lipaza nan velmi malo posobi)

- mira

Je to trápenie, a zbytočné, prepočítavať bielkoviny, tuky a cukry a nebrať do úvahy ich KVALITU.

Podstatná pre cukrovkára je RÝCHLOSŤ vstrebávania cukru. Škodlivé pre neho sú rýchle cukry t.j. mono a disacharidy a prospešné sú pomalé cukry, t.j. polysacharidy s vlákninou a minerálmi, ktoré nespôsobujú rýchle zmeny hodnôt glykémie, striedavé stavy hypo a hyperglykémie./z celozrnných obilnín a zeleniny/
Monosacharidy kradnú z tela minerály a vitamíny, ktorých nedostatok spôsobuje cukrovkárom problémy s kožou, obličkami a nervovým systémom. Dostávajú sa do krvi už v ústnej dutine a v celom priebehu tráviaceho traktu veľmi rýchlo a spôsobujú šoky./cukor repný, ovocný z medu/

Okrem toho je dôležitá KVALIA tuku, ktorý by nemal byť nasýtený a množstvo bielkovín, ktoré v nadbytku spôsobuje diabetické komplikácie. Množstvo bielkovinových jedál by malo byť pod hranicou 10 % z celkového množstva stravy.

...@...

Som v koncoch - prosím vás pomôžte mi to niekto vypočítať: Našla som si stránku kde bolo že ak je hodnota odporúčaného príjmu potravy 9 000 KJ - znamená to: 100 g bielkovín, 65 g tukov a 290 g sacharidov.

Tiež som sa dočítala, že prepočet gramov na KJ je takýto: 1 g bielkovín má 17 KJ
1 g tukov má 39 KJ
1 g sacharidov má 17 KJ
Sú tieto čísla presné? Pretože ak áno tak 100 g b., 65 g t. a 290 g sach. by tvorilo 7 635 KJ a nie 9 000 KJ. Poradíte mi kde je chyba?

RNG

Nuz ja mam glykemie(DM 2) uz vyse 10 rokov medzi 7 a a spicky az 16, nepouzivam ziadne lieky, ale hromadu doplnkov, aby mi tie vysoke hladiny neposkodili svalstvo, srdce, zrak a sluch.
Keby som si chcel znacne znizit hladinu, stacilo by mi denne hodinu cvicit, aby som si ten prebytocny cukor v krvi spalil. Zialbohu pri mojom pracovnom vytazeni sa na to malokedy najdem cas.