Vaginizmus

Príspevok v téme: Vaginizmus
beznádejná

Poprosím len o "normálne odpovede" ... ďakujem

... mám problém so sexom ... partner do mňa "nevojde" ani na špičku, pretože ho "tam" neviem prečo, nevpustím ... skúšame rôzne polohy, no už dlhú dobu ideme na to len zboku, pretože to najmenej bolí - niekedy vôbec ... čítala som, že to môže byť vaginizmus, tak sa chcem spýtať, či má niektorá žienka s týmto problémom skúsenosť a samozrejme, s jej vyliečením ... ďakujem !!

milióny žien a mužov si sex užívajú a my sa len trápime ... neviem sa odhodlať ísť k lekárovi a povedať mu o svojom probléme ... je to ťažké !!

User_37597

toto si precitaj..nechapem ako sa nemozes odhodlat ist ku gyndovi

Ako sa lieči?
Vaginizmus sa v dnešnej dobe dá pomerne dobre liečiť. V prvom rade treba zistiť skutočnú príčinu problému. Žena, ktorá má podozrenie, že by sa jej táto porucha mohla týkať, by mala vyhľadať svojho gynekológa, ktorý ju vyšetrí a pomôže odhaliť prípadné zdravotné ťažkosti spôsobujúce vaginizmus (rôzne výrastky, zle zhojená rana po nástrihu hrádze po pôrode, infekcie a podobne). Ak sa vylúčia takéto prekážky, potom by vašou záchranou mohol byť sexuológ, ktorý spolu s vami dokáže nájsť psychické bloky a pomocou vhodnej terapie vás ich následne zbaví. Neraz je nutná aj liečba antidepresívami

User_37597

takze neni absolutne dovod preco by si nechcela?ziadne zle skusenosti?zly porod atd?
predtym si uz mala normalny sex?