Vaginizmus

Príspevok v téme: Vaginizmus
beznádejná

Poprosím len o "normálne odpovede" ... ďakujem

... mám problém so sexom ... partner do mňa "nevojde" ani na špičku, pretože ho "tam" neviem prečo, nevpustím ... skúšame rôzne polohy, no už dlhú dobu ideme na to len zboku, pretože to najmenej bolí - niekedy vôbec ... čítala som, že to môže byť vaginizmus, tak sa chcem spýtať, či má niektorá žienka s týmto problémom skúsenosť a samozrejme, s jej vyliečením ... ďakujem !!

milióny žien a mužov si sex užívajú a my sa len trápime ... neviem sa odhodlať ísť k lekárovi a povedať mu o svojom probléme ... je to ťažké !!

beznádejná

"zboku" to nebolí resp. akokedy, ale je to skor nepríjemné, ako bolestivé ... iná poloha u nás neexistuje, kedže sa do mna vobec nedostane ... ako hovorí - akoby som to tam mala zo skaly ...

vystresovana

je mi ta uprimne luto :( neviem ti pomoct, ale viem ti dodat odvahu ist ku doktorovi :) ja sa tam tiez chystam :( mam takyto hnusny problem: necitim ZIADNY prijemny pozitok zo sexu, CELY ZIVOT, niekolko rokov, od prveho sexu, pravidelnehos exu(ano skusali sme to pravidelne- mnohe problemy sa tak vyriesia ak su aprtneri ohladuplni a skusaju, ale...NIC nepomohlo) :((( idem sa objednat ku Dr. chod aj ty ved na to su tu, aby nas liecili :)

čerešňa

beznádejná, možno ide u Teba len o psychický problém. Asi aj tá trauma z prvého sexu, ktorý si vnímala len cez bolesť a s tým, nech to čím skôr skončí. Pri milovaní potrebuješ maximálne ovoľnenie, pohodu od partnera a zároveň dostatočné vzrušenie, aby bola sliznica prekrvená a zvlhčená. Možno len stačí použiť lubrikant, potom nech partner dbá na veľa nehy a len skúšať a skúšať... . Ono sa to časom určite podarí. No pre pokoj duše by si ozaj mala zájsť na gyndu, aby a vylúčil prípadný vaginizmus. Neboj niesi sama a ver, že raz si budeš so vojim partnerom užívať sex so všetkým čo k tomu patrí. Poznám pár žien, ktré to mali ideálne až po prvom pôrode, možno je to aj Tvoj prípad. Hlavne sa nestresuj a netráp, to Tvoj problém potom len zhoršuje.

User_37597

tak tu mas odomna podporu..urcite sa este niekto tu na fore najde koho tato tema zaujma a podpori ta rovnako ako ja.som uprimne zvedava co by ti povedal gynekolog takze hlavne pre svoje dobro a moju zvedavost :) by si tam mala ist...

beznádejná

bibisa, no kĺudne príď .D budeš ako psychická podpora :oD ... áno, na mojom partnerovi je vidieť, že ma má rád, keďže to ťaháme tak dlho, no niekedy už naozaj vybuchuje a vyčíta mi to ... vtedy sa cítim hrozne !! a som do špíku kosti odhodlaná to riešiť ... potom skrotnem ... dobre, nebudem to tu rozoberat, že sa chystám a nič z toho, pretože to sú len prázdne reči !!! asi by som naozaj potrebovala hlavne podporu !!
mám 24, no s prvým sexom som začala na dnešnu dobu neskoro - 20 - takže som to už chcela mat za sebou a ... takto to dopadlo - trauma na celý život, preto neznášam, ked píšu mladé baby 17 ročné, že sú ešte panny a čo s tým !!

User_37597

keby si z mojho okolia zoberem ta tam osobne prisaham bohu :)
nemala by si to podcenovat.
takze predsa len to nebolo sposobene znasilnenim,porodom ani nicim podobnym.tak by som si dovolila skusit skonstatovat ze by to mohlo byt zazitkom s prveho sexu.tak si sa bala ze to bude boliet az ta to naozaj bolelo s tym ze do dnesneho dna to prezivas tak.
myslim si ze ked povies gynekologovi ze sa naozaj bojis ze ta to bude boliet ze to pochopi a ze bude naozaj jemny.mala by si to risknut a ist tam a nie si len stale nahovarat ze mu v pondelok zavolas.

3 roky je dost na to ze nemate s priatelom normlany pohodlny sex a ver mi ze aj ked ta velmi miluje(co je naozaj vidiet ked je s tebou aj napriek tomu ze si nenavstivila gynekologa) ze to nebude akceptovat donekonecna.mozno by si mohla skusit najprv pokec cez telefon s gynekologom a ked ta on ukludni tak sa mozno aj odhodlas:)
kolko mas rokov?

beznádejná

... mala som len 2 partnerov, s prvým to bolo trošku vynútené, dosť to bolelo, tak sme po prvom raze hned aj skončili - potom sa so mnou rozišiel /nebudem komentovat charakter/ a s mojím terajším partnerom to bolo tiež buď - alebo, no keďže bol mojím vysnívaným ... viete si predstaviť ... no dostal rozum, a keďže videl, že trpím, bral na mňa ohľad a ... možno sa budete chytať za hlavu, no sme spolu už 3 roky ...
čo sa týka lekára, pre mňa vyšetrenie je ako rezanie do živého, keďže aj to ma veľmi bolí, takže asi zo strachu z bolesti sa už dlhšiu dobu premáham, no ... mám v hlave blok a ... stále si hovorím - "v pondelok mu zavolám ..."
:.(