Moznosti mladej rodiny v dnesnej dobe...?

Príspevok v téme: Moznosti mladej rodiny v dnesnej dobe...?
palmella

Ake su vase nazory, skusenosti, pohlady na to, ci "dnesna doba" praje mladym rodinam?
Ake moznosti ma mlada rodina (25-35 rokov), kde maju obaja priemerny alebo skor podpriemerny plat? Da sa zadovazit si slusne byvanie, bez uveru na 30 rokov a zivota "z ruky do ust"? Vychovavat deti v slusnych podmienkach, bez toho, aby sa necitili menejcenne oproti solventnejsim kamaratom? Nestersovat sa stale, ako uzivit rodinu? atd.
Mali sme taku debatu s kamaratom, ktory ma 35 rokov a tvrdi, ze ma strach si zalozit rodinu, z tohto dovodu - ze by ju nedokazal uzivit a je toho nazoru, ze dnesna doba je jednoducho proti mladym rodinam.
Ja som argumentovala tym, ze zalezi na hodnotach, ktore clovek ma a na tom, ci chce vsetko hned naraz , alebo dokaze postupne "pracovat" na tom, aby si zabezpecil slusny zivot.

Aky je vas nazor?

system

kedysi davali druzstevne, statne byty mladym zadarmo, ktore v dnesnej dobe mozu odkupit do vlastnictva za par tisic korun (oproti trhovej hodnote). Dnesny mlady ludia ked chcu zit spolu potrebuju len na nejaku hlupu garznoku pol miliona (zalezi v akom meste) ale cim vecsie mesto tym vyssia suma ale aj vyssia pravdepodobnost najst si dobru pracu. ja sa toho tiez obavam. mam 21 r. a ani korunu nasetrenu :( ak nevyhram nejake lotto alebo co netusim ako sa osamostatnit. zdekovat sa do zahranicia zit v ubytovni 10 rokov do 30 tky a za cele tie roky setrit prachy na garzonku. v 30 tke zistite ze ste uz stary na lasku resp najst si v 30 tke partnera uff, nevravim ze nemozne ale hmm... a tak budeme mat 35 slobodny v garzonke kazdy den do roboty prezijeme asi cely zivot. Alebo plan B: ist do zahranicia a uz sa nevratit.

soffa

taky ze tvoj kamarat ma pravdu.ine hodnoty su dolezite,ale tak isto aj peniaze.nehovorim kupit detom vsetko,ale ak si vsimnes tak mlade matky idu do obchodu kupia jeden banan lebo kilo si nemozu dovolit...ako chces zaplatit za 3 izbak bez uveru,to si myslis ze 50tisic eur zarobis za cely zivot a popri tom budes splacat najomne,stravu?.ak budes mat deti budes defakto bez prijmu(190 eur nemoze byt reci ze rodicovsky prispevok;-)dobra sranda)))tam budes mat velmi obmedzene moznosti na lepsi prijem,.ja uplne chapem tvojho kamoska.my s priatelom to mame o to lahsie,ze sme par rokov boli v uk,kde sme si zarobili na 2 izbak bez pozicky,takze lepsie sa nam dycha bez uveru..ale zvazujeme odist zase na urcity cas,lebo u nas nie je problem zarobit na byt,ale urcita zarobena suma,aby nam pokryvala nase standardy