Cyklistika - obuv

Príspevok v téme: Cyklistika - obuv
denisaKE

ahojte,
rada by som začala s cyklistikou, avšak som takmer úplný amatér. S výberom bicykla mi poradili v obchode, nohavice a tričká tiež nebudú problém. Čo ma však trápi je obuv, neviem ako vybrať vhodnú obuv, mám bicykel s obyčajnými pedálmi, ale viem, že bicyklovať v teniskách je časom horor :) akú obuv by som mala zvoliť, aby vydržala aj mimo pedále - ľahšiu turistiku. Budem rada, ak dáte nejaké typy na dobré cyklo tretry pre dámy za normálnu ceny, prípadne typ obuvi, ktorá by mohla byť vhodná.

denisaKE

radil mi predajca - malý obchodík, stál pôvodne 300 eur, teraz 235. Na nete sa jeho cena pohybuje od 275-350 eur. Pokojne ma mohol naviezť aj na nejaký drahý, ale nemyslím, že by mi poradil zle. Ja však naozaj nechcem len jazdiť, potrebujem aj chodiť v tých tretrách. Máš nejakú overenú značku?

rebellin

To potom musíš mať strašne lacný bicák ak tretry a zámkové pedály sú drahšie. Prvá veľká chyba je kúpa lacného biku. Bude sa ti kaziť viac ako by ti bolo milé.

denisaKE

tretry so zámkami práveže nechcem, pozerala som to, ale sú drahšie ako bicykel :P Nemyslím závodne, rekreačne, hodne chodím na turistiku, rada by som však pridala aj iný druh pohybu :)preto by bolo fajn, ak by sa dali aj na chôdzu využiť.

rebellin

Bicyklovať v teniskách ti nedoporučujem, pri akomkoľvek otrase ti nohy skĺznu z pedálov a bude zle, kúp si nášľapné pedály a mtb tretry s kuframi, nohy ti nikdy neskĺznu z pedálov a navyše si budeš môcť pomáhať ťahom hore, ja mám tretry SIDI, nič lepšie asi nenájdeš