Cyklistika - obuv

Príspevok v téme: Cyklistika - obuv
denisaKE

ahojte,
rada by som začala s cyklistikou, avšak som takmer úplný amatér. S výberom bicykla mi poradili v obchode, nohavice a tričká tiež nebudú problém. Čo ma však trápi je obuv, neviem ako vybrať vhodnú obuv, mám bicykel s obyčajnými pedálmi, ale viem, že bicyklovať v teniskách je časom horor :) akú obuv by som mala zvoliť, aby vydržala aj mimo pedále - ľahšiu turistiku. Budem rada, ak dáte nejaké typy na dobré cyklo tretry pre dámy za normálnu ceny, prípadne typ obuvi, ktorá by mohla byť vhodná.

tomino874

Vacsinou jazdim len do práce a cez víkendy po okoli a tak ked ze nejake cyklotrasy tu nemame ale mal som cyklisticke boty z jedneho marketu a boli fajn ale neboli odvtrene a viete si predstavit co to bolo ked som sa vyzul. preto chcem nejaké kvalitne a chcel by som ist cez leto niekam na dobolenku ale na bicykli

embryo

lydia974: predpokladam, ze sa planujes v novych "botaskach" aj spacirovat a kochat sa prirodou, nie len slapat do pedalov...

odporucam turisticke cyklisticke tretry, v ktorych mozes pohodlne kracat a na niektore sa daju namontovat kufre (ak by si chcela jazdit naslapne pedale)

kazdopadne nekupuj tretry cez internet bez ich predchadzajuceho vyskusania v kamennej predajni ;-)

hodim ti odkaz na cesku heureku, kedze ta slovenska obsahuje 4 produkty, podla nazvu vyrobku si vacsinu dohladas aj u nas

cyklisticke-tretry.heureka.cz

lydia974

Ja som taká rekreacne cyklistka ale tiez by som chcela nejake dobre boty v botaskach sa mi dost potia nohy a s priatelom by sme chceli ist na viac dni prec na bicykloch a v botaskach by som to asi nevydrzala, akú obuv zvolit? cenovo do tych 150e

embryo

tomino874: uviedol si malo informacii bez ktorych sa ti neda objektivne poradit... chces pouzivat spdcka? aky teren jazdis? aky mas bicykel? aky mas rozpocet?

mozem tu pisat ze moj brat jazdieva shimano, babka sidi a bratranec z tretieho kolena sa bicyklue v sandaloch... pomohlo ti to? :-)

redka

priatel oblubuje znacku SIDI, hodne sa bikuje ci po terene alebo po ceste a hodne mu vydrzali... niekolko rokov... je s nimi spokojny... je to kvalita, kupil si po rokoch uz druhe tejto znacky, ak jeho brat preferuje Sidi... ja mam Specialized,,,

lombardo1981

Brat používa Shimano. No kupuje si tú vyššiu radu, keďže je biker a niekedy strávi na bicykli aj niekoľko mesiacov. Vydržia veľmi dlho. Len neviem ako je to stými lacnejšími.

denisaKE

youki: obyčajný preklep, stáva sa, však si pochopil :) exisport nemám rada, ale teda pôjdem sa popýtať, za tých 35 ušetrených to stojí :) (pôvodne som plánovala dať do toho 70 cca). ďakujem