co robit?

Príspevok v téme: co robit?
ali

Ahojte, mam problem z ktoreho sa neviem vymotat. Je to uz dlho. Pred skoro dvomi rokmi sme sa rozisli s chlapcom ktoreho som velmi lubila. Zobralo ma to, nechcela som uz nikdy viac sa zalubit, to mi vydrzalo vyse roku, potom som sa zacala citit hrozne sama. Chcela som chlapca, no z kazdeho vztahu som vopred vycuvala bo som si nevedela predstavit, ze by som mala byt s niekym inym. Bola to tazka doba. Nakoniec som si nasla chlapca a na byvaleho som nemyslela. Je to krasne ked sme spolu. Je to prvy chlapec s ktorym som sa milovala, mame rovnake zaujmy. Este pred par dnami som bola stastim bez seba a potom sa to stalo. Zacala som si uvedomovat, ze mi na nom chybaju crty byvaleho.Ale bolo to este OK. No pred hodinou sme sa stretli s byvalym a nejak ma to dostalo, premyslam ako nam bolo spolu fajn...No mam chlapca ktory ma lubi, lubim ho aj ja. On ma zasa holku - uz dlhodobu znamost. No zdy nas k sebe nieco magicky pritahuje, chcem na to nemysliet, zabudnut a byt stastna s terajsim priatelom, ale ako ked sa vzdy roztrasiem ked stretnem byvaleho? Dnes som ho videla po stvrt roku. Poradte prosim, som KO...

ali

uf, konecne som na nete, nesiel mi. Som z toho unavena, ale prichadzam na to ze najlepsie brat to tak ako to je, mojho terajsieho priatela lubim a aj on mna. Minuly ma tiez priatelku a hoci tu kocku fakt nemam rada, zelam mu aby bol s nou stastny...Hoci si ho nezasluzi, bo sa koli nej len trapi. Uvedomujem si pomali, ze poklad akym je moj chlapec sa len tak lahko nehlada a preto ho nemozem stratit, pre nieco co bolo davno pred nim a nechce zmiznut z mojej mysle. Zacnem verit kamoskam od nas, ze je to normalne ako to citim - ze na prvu velku lasku sa nezabuda. Myslite ze to moze byt tym ze to bol prvy chlapec, ktoreho som ozaj milovala?

ja

myslim si, ze clovek po dlhsej dobe zacne skreslovat predchadzajuci vztah...na to zle sa rychlo zabuda...a preto si myslim, ze by si mala zabudnut na minuleho, nemysliet na neho a zaoberat sa pritomnostou...

ina ali

Ahoj Ali, aj ja som Ali tak ti musim napisat. Ja ti neviem,podla mna by si aj ty aj felinka mali poriadne porozmyslat nad svojimi pocitmi a prv si to vsetko vyjasnit sami v sebe. Zda sa mi ze ak si stale niekde v kutiku duse prajes byt znova s byvalim, mala by si ist za tym. mozno sa ti totiz stane ze si to o par rokov uvedomis a potom uz bude naozaj neskoro. Ale mozno to je vsetko len preto ze ste sa stretli a tak ti to pomotalo havu ze na nho zrazu znova myslis. Ale ja by som to nebrala na lahko. Ja a moj terajsi priatel sme sa dali dokopy po takomto nahodnom stretnuti po tom, co sme sa nevideli asi rok. Zostal mi v hlave a musela som sa s nim znova stretnut. A uz sme spolu 4 roky. Takze... ujasni si co vlastne chces! len v dobrom, ulavi sa ti

ali pre sculli

V tom mas cistu pravdu, nebol bez chyby ale kto je...Mne to dnes len nejak sibe, asi som ho nemala stretnut a nieto este dohodnut sa navzajom ze pojdeme spolu von ked porobi skusky... som blba, robim jednu kravinu za druhou, ale to by som nebola ja...

ali

Ja som s nim stastna, aspon dufam. Ked sme spolu je vsetko OK no jakmile som pri PC a pocuvam piesen ktora mi ho pripomina musim na neho myslit, no inak sa to uz javi v poriadku, teda pokial ho nevidim...Vies s byvalim sa dokopy uz nedame, hoci si to asi obaja v kutiku duse zelame. Potrebne je nejak spravit ciaru za tym co bolo s nim a tesit sa z toho co ma este caka s terajsim priatelom a z toho ze sme s byvalim na seba nezanevreli, napriek tomu ze to nie je lahke brat to tak ako to je...

scully

Milá Ali, ak máš tohto svojho terajšieho priateľa tak rada, nerozchádzaj sa s ním a hlavne ho neporovnávaj s bývalým priateľom, každý má nejaké chyby, aj tvoj bývalý, iba si možno postupom času už na tie chyby zabudla.Ľudská pamäť je taká, uchováva hlavne pekné veci. Spomienky sú pekná vec, určite neuškodí, keď si zaspomínaš na pekné chvíle strávené s bývalým, ale môže sa stať, že keď sa rozídeš s terajším priateĺom a dáte sa znova dokopy s tým prvým, budeš tak isto spomínať na toho s ktorým si sa naposledy rozišla. už to s tým prvým chlapcom nemusí byť také ako predtým-nikdy nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky.

tyhfle

no z tvojich slov je mi viac menej jasne ze ty vlastne vies co chces, len nechces ublizit tomu terajsiemu..ved ak je to mozne tak sa daj dokopy s tym prvym, ved zivot mas iba jeden tak siahni po stasti..tan terajsi sa bude iste nejaky cas trapit, ale takto sa zase trapis ty a neskor by to pocitil urcite aj on, lebo ked je jeden clovek vo vztahu nestastny nemoze byt stastny, ten druhy to vyciti a stastny nebude ani on..

ali

ten rozchod bol hlupy, zbytocny a neopodstatneny, Rozisiel sa on so mnou, no ked sme sa potom po takmer roku o tom bavili plakal a povedal mi ze to bola riadna hlupost ze ma nechal a ze mu je tazke zabudnut. To mal uz priatelku...Chcela som to vratit a zabudnut, no nenasiel v sebe silu rozist sa s nou. Trvdi ze je s nou stastny, no vsetci vedia ze je to blbost. Nebol by stale taky smutny a choval by sa inak ked s stretneme..
Boze snad to nikdo so zbyvajucich troch ludi necita...

ali

Bojim sa ze z tohto stastne vychodisko nevedie. Svojho priatela lubim a vazim si ho za to aky je, noneviem a bojimsa toho ze ani nechcem zabudnut na byvaleho - bola som s nim nesmierne stastna a myslim ze on tiez, bo ked sa stretneme, vzdy si dame jasne najavo ze citime obaja to iste -odkedy som s mojim chlapcom dnes som ho videla prvykrat a aj to len na par minut.Vzdy to skonci pri blbnuti, stekleni sa a tak - a to sme uz obaja dospely. Toto je to co mi pri mojom hrozne chyba, uvolnene santenie, sedenie na pniku a pozeranie na hviezdy bez toho aby sme si museli povedat co len slovo... On je do vsetkeho hrrr Aj milovanie sme uponahlali, sama som vtedy nevedela ci to chcem alebo nie..
Ale k tebe - spravila si podla mna kravinu - za to ze ta znasilnili nemozes - to nie je tvoja chyba a tvoj priatel by to iste pochopil a zachoval by sa tak, aby ste to spolu zvladli, co si mu prosim ta povedala ako dovod rozchodu?