Seborea

Príspevok v téme: Seborea
micky

Dobrý deň,
už asi od puberty ma trápia fľaky pri nose,ktoré sčerveňajú a koža sa neustále šúpe.Po návšteve istého homeopata a užívaní fytoterapeutických liekov som schudol asi 13 kg a fľaky sa mi ešte viac zväčšili / bol v tom, že to ke Candidóza v hrubom čreve /.Keďže pracujem s ľuďmi nie je to 2x príjemné a tak som navštíívil odborného lekára, ktorý stanovil diagnózu : seborea.Dal som si urobiť aj gastroskopiu / helikobakter negatívny /Momentálne čakám na výsledok mikologického vyšetrenia.Vie mi niekto poradiť ako zmierniť sčervenanie kože?Momentálne beriem kortikoid Afloderm.Ďakujem za radu.

RNG

celkove kazdemu odporucam:
Vyhybajte sa priemyselnym potravinam akehokolvek druhu, lebo obsahuju rozne skodliviny, ktore su zialbohueste na liste dovolenych prisad a naviac su v nich biologicke hodnoty znicene priemyselnym spracovanim. Jedzte co najviac surovej potravy tak ako sa v prirode nachadza a na co nase telo bolo privyknute pred prichodom ohna,intenzivneho polnohospodarstva, priemyslu a chemie(tj vcitane chemickych liekov, ktore by som bral len vtedy, keby som nemal na ne prirodnu nahradu a to povacsine uz je na trhu)
Inac pridam aj sem link na velmi dobry clanok od roznych lekarov na jedlo doplnky, vitaminy a uplne rozdielne nahlady skupiny lekarov na adresovanie zdravia a roznych zdravotnych problemov. Bolo by dobre, keby si ho kazdy pozrel, a to aj viackrat, hoci trva vyse 1 1/4 hodiny, ale tieto veci sa inac z tlace, televizie ani lekarov, ktori su na Slovensku prakticky nedozvie, lebo sa tieto informacie uz desatrocia potlacaju, a to samozrejme plati aj na ine krajiny.
V USA viacmenej potichu existuje asi 1.5% lekarov co sa tohoto drzia a praktizuju, s velkymi uspechmi u pacientov ale neustale napadani medickym priemyslom.A ta skupina sa prudko zvysuje. Kedze ale sa neda zanedbat sice mala, ale aj tak skupina poctom 15 000 plus lekarov a ich kolegov na svete, kde dokopy odhaduju az 64 tisic takych lekarov, tak je dolezite poznat ich nazory ako konkurencnu skupinu proti temer monopolu inych. Monopol totoz potlaca cokolvek, co sa im nehodi, ci uz ekonomicky, ci uz nazorovo. Diktatura je nakoniec vzdy skodliva, lebo sa zvrhne=skorumpuje.
www.mustwatch.cz

RNG

doplnky.com boli moje obchody, kde som to MaxEpa objednaval napr z Puritan.com
Ked aj najdes ten isty produkt na Slovensku, dovozca si necha za neho poriadne mastne zaplatit, preto odporucam objednavat rovno zo zahranicia a obist medziclanok.
Curcumin nehladaj v tabletkach, tam su primale a pridrahe davky, s plno nepotrebnymi plnidlami.
Ked ich nenajdes v KE, pozri v inych nestach.
Inac cez net som to nasiel za par sekund, napr www.bio-obchod.sk

G4bormen

No strávil som trocha času hľadaním a zatial to pre mňa teda moc ružovo nevyzerá :-)) Potreboval by som od teba ešte pár rád, postrehov, čo sa týka SD a produktov.

1. Kokosový olej som našiel tu -odkaz odstránený- ale čo sa týka tekutého vitamínu E neviem ho nájsť, pomohol by link na konkrétny produkt + citricidal som našiel tiež www.regeneracetabor.cz , dúfam že oba produkty sú v pohode

2. Čo sa týka jódovej tinktúry, tak to ešte skočím do lekárne či mi ju môžu namiešať, nepísal si či sa to dá len na predpis, čo sa týka tej náhrady s názvom Lugol, príde mi to náročnejšie objednávať produkt z nejakej americkej stránky kde sa treba registrovať, zasielať kody, poprípade zohnať si internetovu kreditnu kartu. Ak ten lugol náhodou predávaš aj ty, daj link, ak sa to dá objednať, pozriem.

3. Čo sa týka prečistenia čriev, tak na lecitín som narazil tu: www.bio-obchod.sk , dúfam že je to ten ktorý si spomínal.
4. D-3 je prirodna forma vitaminu D- tak čo sa týka Vigantolu, ten som našiel tu -odkaz odstránený- , spomínaš silnejšiu alternatívu a tou je MaxEpa- -odkaz odstránený-
len nejako neviem tam najst ikonu kde by sa to dalo objednať :-)

5. Čo sa týka žltého korenia, Curcuminu, tak neviem či sú v KE nejaké korenárske obchody, ale google mi našiel tieto tablety, tak neviem či sú zle alebo sú podobné tomu koreniu www.vitalsupport.sk

6. Spomínaš produkt Life's Greens, ten som našiel tiež, dúfam že je to ten ktorý si myslel www.nutrlife-europe.com

Pokial si to človek spočíta, tak sa mu z tých cien zatočí asi hlava :-) postupne by som sa pokúsil si to začať zohnávať, podľa finančnej situácie, ale je toho dosť čo ma zaujíma.
Na jednej strane píšeš čo by trebalo brať, užívať, ale ešte si nenapísal čoho sa treba vyvarovať, čo v strave vynechávať, čomu sa vyhýbať, ohľadom seborhoickej dermatitídy.
Som tuhý fajčiar, začínajúci astmatik, mám dosť slabú imunitu, ale pokial by mi mali produkty ktoré si vymenoval pomôcť, tak ich skúsim a tak do 4-6 týždňov by som ich začal postupne všetky užívať.
Diskusii ohľadom SD je dosť ale čo sa týka toho čo nejesť, čomu sa vyhýbať, názory sa dosť rôznia, preto ma zaujíma čomu by som sa mal vyhýbať uplne alebo aspoň čiastočne.
Na jednom fore som narazil tiež na zaujimavý nazor ohľadom E-čok v mineralkach:
Ano spanok a stres su jedne z najrozhodujucejších faktorov, ja ked som v sterse v práci alebo volakedy pred skuskami hned som sa zacal svrbieť. a parabeny su konzervanty ktoré sa nachádzaju predovsetkým v kozmetike , metyl, etyl.., butylparaben.
v sladených nápojoch sa nachádza benzoan sodný a sorban draselny E211 a E202, E 212 benzoat draselny. zo skusenosti viem že práve po piti napojov (sladke koly) som sa často obsypal hnisavými drobnými vyrážkami. akne vyvolane alergiou. taktiež jablka su vraj kysle a nie su vhodne

RNG

Este aby som dodal, casto ku koznym problemom prispievaju aj traviace problemy a rozne alergie. Na travenie su potrebne kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika. Znacna cast ludi ma v niektorych z tychto nedostatok co ma nasledovne zle travenie , oslabenie a zamorenie tela
Doplnky kyselin(hlavne pre tych, ktori maju naduvanie v zaludku) a enzymov(pre tych, ktorym sa to odzrkadluje na plynnatosti) a tiez vlaknin(pri nepravidelnej stolici) a probiotik(pri oslabenej imunite)
Clovek nemusi ani mat ziadny z tych priznakov a moze mu chybat niektory enzym alebo moze mat miesto dobrych probiotik v crevach skodlive kultury.
Ja osobne pouzivam obcas vsetky z menovanych, hlavne pri vacsich jedlach.
Na travenie pouzivam dost silnu enzymaticku zmes z firmy NOW, ktoru mozes dastat napr od Swansonvitamins .com pod menom Super Enzymes. Na porovnanie niektorych silnejsich enzymov pozri napr na
-odkaz odstránený-
Problemy z doplnkami su, ze vyse 95% z nich maju primale obsahy na ucinnost, tj treba si vediet vybrast dostatocne silne/obsazne na ucinne latky.

RNG

ten kokosovy olej s pridanum tekutym vitaminom e a niekolkymi kvapkami citricidalu si musis vyrobit sam, lebo ziadny taky produkt nepoznam
Kokosovy olej a tekuty vitamin E si ja kupujem z Puritan.com alebo Swansonvitamins.com.
Citricidal je dnes dostat aj na Slovensku.
Na 100 gramov(zhruba deci) kokosoveho oleja das 2 lyzice tekuteho vitaminu E(30 ml obsah asi1 2 000 IU vitaminu E) a 6 kvapiek citricidaly a dobre to zamiesas.
Jodovu tinkturu ti moze namiesat dobra lekaren, obsah ma mat 2% jodu a 2,5% KJ v 50 % alkohole.Ja si davam raz do tyzdna pod pazuchu 10 kvapiek z toho.
Inac Swansonvitamins.com ma aj hotovy roztok trosticku silnejsi pod menom Lugol.
Lecitin v prasku mozes najsr aj na Slovensku, pozri si v Google.sk. Inac da sa doviezt zo spominanych zdrojov napriklad. Ale to sa netyka seborhey, ale cistenia ciev.
D-3 je prirodna forma vitaminu D, najdes ju v doma predavanom Vigantole, odporucam 4 kvapky denne(=2000 IU). Nachadza sa aj v roznych rybacich olejoch, z ktorych odporucam brat lyzicu(9 gramov alebo 3x3 jednogramove kapsule)
Mozes ich dostat aj na Slovensku, aj zo spominanych zdrojov, kde napr Max EPA je velmi kvalitny olej.
Curcumin je korenie, zlte, pakoren podobny dumbieru, z neho odporucam brat 2-3 gramy(kavova lyzicka) najdes v korenarskych obchodoch.
Spominal soma aj rozne ine prostriedky na kozu, najma silne zelene zmesy ako napr Life's Green od puritan.com , ktore maju obsah vodnych rias, mladych trav a davkovanie okolo 9 gramov denne(2 kavove lyzicky) ktore obsahuju hromady cennych zivin, ktorych mame nedostatok casto.

G4bormen

RNG: Vážim si každého názoru, priznám sa, som už psychicky na dne z tej choroby, ide zima a ja viem že to so mnou bude ešte oveľa horšie, že deň čo deň strávim zlupovaním kože a nanášaním rôznych mastí a krémov :-(

S vitamínmi som prestal lebo som im nedôveroval ale po tom čo som si tu prečítal som si povedal že im dám šancu ešte na 1-2mesiace
img34.imageshack.us

Veľmi by som ti bol vďačný ak by si konkretizoval čo si napísal nižšie, odkazoval na konkretne produkty a nie len na názvy aby som si bol istý že som nekúpil niečo zlé ak už do toho vložím zase a zase peniaze :-)

Tak napríklad "kokosovy olej s citricidalom a vitaminom E-(tekutym)" nejaky konkretny produkt, nejaky link

Jod brať ? v akej forme ? probiotika ? kefirove mlieka ? acidofilne ? actimel ?
Čo je D-3 ?

Čistiť cievy lecitinom ? môžeš nahodiť link na ten lecitin ? nejaky produkt ?
Alebo link na ten curcumin na ochranu proti plesniam ? priznam sa neviem vôbec čo je curcumin :-(

Ak by si odkazoval na google.com, nemyslím že by bol problém si vygúgliť zopár vitamínov a produktov, ide mi ale o to že by som chcel konkrétne to čo si používal alebo používaš a máš s tým kladné skúsenosti, ak odkazuješ na vitamíny, tak napíš v akom pomere a koľkokrát denne ich berieš, vyskúšam tiež....Trocha som sa rozpísal, ale to len preto, vieš ako sa hovorí, topiaci sa aj slamky chytá :D v mojom prípade ide o pomoc človeku s rovnakým postihnutím, ktorý už stratil vieru v lepší zajtrajšok :-(
Ak by si mi pomohol, vopred ďakujem.

RNG

Inac mate pravdu, neviem, na co sa tu tolko zdrzujem, ved tu mam prispevkov na tisice a kto nie je lenivy si moze prakticky na vsetko najst nazory od roznych lekarov, ktorych tu uvadzam, lebo nemozete ocakavat, aby sa tie nazory prebojovali do medickou komunitou a priemyslom ovladanej beznej tlace, televizie , ba dokonca ani internetu, ktory je tiez manipulovany do znacnej miery tymto daleko najbohatsim priemyslom. Za peniaze sa da aj v internete potlacit alebo rozsirit akykolvek nazor, ci uz pravdivy, alebo cistu loz na potlacenie pravdy.

RNG

Ja som viacero tych lekarov uz tu uviedol, keby si chcel, mozes ich najst aj na internete, ale ked chces od nich pravidelne dostavat nove poznatky, tak si musis predplatit ich periodika, tak ako som to urobil pred vyse 15 rokmi na mnohych ja.
Inac tu len zbytocne vypravas bez akehokolvek podkladu, lebo toto pole je pre teba uplne nezname.
Nuz nie si sam, je to aj pre drvivu vacsinu lekarov.Lebo na skolach sa to este neuci, prave naopak, je proti tomu silna propaganda a to aj za pomoci takych, ako si ty.

Uvediem niektore z nich:
Health Science Institute, ktory ma v poradnom

paneli 18 lekarov s velmi znamymi menami

www.hsibaltimore.com

.....

Second Opinion

Dr Robert Jay Rowen, predtym

Dr William Campbell Douglass

www.secondopinionnewsletter.com

......

Health & Healing

dr Julian Whittaker s kolektivom

www.drwhittaker.com

........

Alternatives for health-conscious individual

dr David G Williams

www.drdavidwilliams.com

.......

Journal of Natural Wellness

dr Robert J. Rowen

Healthy Resolve

P.O Box 467939

Atlanta, GA 31146-7939

.........

To Your Health

Dr Allan Spreen

dnes uz nevychadza dr Spreen je castou panelu

Health Science Institute

........

Health Allert

Panel lekarov okolo dr Bruce West

100 Wilson Rd. #110, Monterey, CA 93940

.......

Okrem toho mam desiatky knih a monografii

od roznych autorov(plnu kniznicu), kde sa tiez

obcas najdu ucelenejsie nove veci, ale nikdy

nie su tak nove, ako v horemenovanych

newsletters(lekarskych periodikach)

bingham

Vlastne ano, pockaj predpokladam, ze ty si jeden z tych vysokoreputabilnych lekarov..... Tak potom mas pravdu

G4bormen a ty si nevymyslaj, ze ti to nezabera - skus este raz: selen, vitaminC, vitaminE, b-komplex... a ked ti to znova nezaberie tak sa opytaj PANA RNG, ze ako je to mozne.....

RNG

nuz mnohym tie " moje nezmysly" pomohli, nehovorim ze kazdemu a uz vobec netvrdim, ze su to moje napady, len obycajne vycitane rady z roznych medickych periodik.Teda su to podla teba "nezmysly" od vysokoreputabilnych lekarov.

Ale zrejme proti tebe su to len obycajne nuly, teda v tvojich ociach.
Mam dojem, ze si jemne mimo....