Seborea

Príspevok v téme: Seborea
micky

Dobrý deň,
už asi od puberty ma trápia fľaky pri nose,ktoré sčerveňajú a koža sa neustále šúpe.Po návšteve istého homeopata a užívaní fytoterapeutických liekov som schudol asi 13 kg a fľaky sa mi ešte viac zväčšili / bol v tom, že to ke Candidóza v hrubom čreve /.Keďže pracujem s ľuďmi nie je to 2x príjemné a tak som navštíívil odborného lekára, ktorý stanovil diagnózu : seborea.Dal som si urobiť aj gastroskopiu / helikobakter negatívny /Momentálne čakám na výsledok mikologického vyšetrenia.Vie mi niekto poradiť ako zmierniť sčervenanie kože?Momentálne beriem kortikoid Afloderm.Ďakujem za radu.

Samintha

Podelím sa aj ja. Seboreickú dermatitídu mám už od 12 rokov (teraz mám 23), najprv som ju mala iba vo vlasoch (9 rokov), ustupovalo to a zase prichádzalo, a teraz sa to rozšírilo aj za a do uší a okolo nosa. Musím podotknúť, že mám rýchlo sa mastiace vlasy, ale suché biele lupinky. Kožné doktorky nepomohli....len pobyt pri mori :). Dala som sa teda na experimentovanie sama. Našla som si na nete rôzne šampóny a maste. A prečítala som nespočetne diskusií, komu čo pomohlo. Vyskúšala som šampón Ducray Sélegel a k nemu Ducray Elution (na bežné umývanie). Asi tak mesiac to vyzeralo lepšie, menej to svrbelo, lupinky opadávali...ale stále to nebolo ono. Niekde som čítala, že pomáha rakytníkový olej, ale že zase nie je dobré používať na to oleje. Tak som hľadala kompromis a našla som ho – rakytníková masť. Natieram si ju do vlasov aj za uši a funguje priam zázračne. Používam ju 2 mesiace a začervenanie úplne ZMIZLO, VOBEC to nesvrbí, už len lupinky sú, ale tie vyčesávam a je dobre. Vyžaduje to každodenné natieranie viackrát, ale stojí to za to. Najviac mi to pomohlo za ušami, ťahalo sa to za celým uchom až ku vlasom, dokonca aj bez škrabania som tam mala krvavú ranu, ktorá sa ani nestíhala zahojiť. Za 3 dni používania rakytníkovej masti sa rana zacelila, lupinky zmizli a nesvrbí to. A na tvári to pomáha len pri lupinkách, začervenanie ostáva. Nič iné na hlavu nepoužívam, len šampón D. Elution a rak. masť. Možno sa vám, to zdá ako dlhodobé liečenie, ale ja som rada, že konečne niečo pomohlo, že sa môžem sústrediť na niečo iné ako svrbenie hlavy, oprašovanie lupiniek, vysvetľovanie že nemám v hlave žiadne potvorky.....

house

Ja mam tiez seboreu vlasy uz nemam
ale aj tak pri nose mi pomaha denne umyvanie so sampomnom Head&Shoulders natierat miesta cervene a nechat posobit (vystipat) zbledne a osupe sa to po dvoch dnoch.Ale je to potrebne robit denne a mate pokoj.

G4bormen

Siskaa: Som trocha mimo, včera som nabehol do lekárne a kúpil si tu gafrovú masť s ichtamolom, no som veľmi sklamaný. Po tom ako som si to nahodil na podráždené a svrbiace miesta, ma to začalo svrbieť ešte viac, na to že je to masť to ani trocha neukľudnilo pokožku, o tom že to treba zmývať asi 15min teplou vodou alebo pleťovou vodou si nepísala nič :-)) samozrejme ja som použil obe a uplne mi popraskala tvár .-((
Písala si, že si si to nahodila pred spaním ? Ráno zmila či nechala tak ? veď to pôsobí skôr ako nejaký krycí mejkap, vôbec to nehydratuje, či toho treba nahodiť pol tuby na tvár ? Sám seba radím medzi medzi seboroika s ťažšími stavmi, v zime prakticky trpím nonstop, s teplou vodou si tvár v zime umývať nemôžem, pery mi schnú tak že si ich doslova okusujem brutálne :-(( Začal som mať nádeje po tvojej správe, že by som mohol naraziť na dobrú masť ktorá by aj pomohla, ale zase som šliapol vedľa :-) No nič, asi skúsil zase na silvestra prestať fajčiť + piť kávu, možno sa to zlepší :D

RNG

musim aj tu spomenut svajciarsku mast, zlozenu z avokadoveho oleja a vitaminu B-12, ktora sa pravdepodobne coskoro objavi na trhu. Je velmi ucinna na rozne kozne problemy.
Farmaceuticke spolocnosti o nu neprejavili zaujem, ale studenti, co ju vynasli a marne ponukali farmaceutom sa rozhodli ju vyrabat a predavat.

RNG

ichtamol je stary dobry prostriedok na kozne problemy. Zialbohu nema presne zlozenie a niekedy je viac ucinny, niekedy menej.

Peto T

siskaa: Vdaka za radu. Vyskusal som gafrovu mast s ichtamolom a naozaj to funguje. Kym to bude fungovat, nechcem kortikoidy uz ani vidiet.

CHLOE39

Nejaký čas som nebola na tejto stránke a

myslela som si, že niekto vyskúša DIOCEL a SUPRACIT s firmy DIOCHY .Obidva prípravky spolu stoja približne 35€.Sú to kvapky a tabletky.Kvapky som užívala 10 denne a tablety 1 denne.Niesom díler ani nič podobné ,som obyčajný človek .Roky ma trápila táto choroba a už nejaký čas ,úplne zmizla.Prajem Vám, aby ste vyhrali boj s touto chorobou.

siskaaa

ja som po rokoch "liecenia" kortikoidmi objavila Gafrovu mast s ichtamolom za sprostych 23 korun v lekarni (lekarnicka mi to odporucila ze nech to cez vikend skusim, kym nebudem moct ist v pondelok ku koznej)... to bolo pred troma rokmi a odvtedy som koznu nepotrebovala. Ked sa mi vlaky alebo len svrbenie objavi, dam si na vecer Gafrovu mast a mam zas pokoj...

za tie tri roky som nemala take flaky ako predtym ked som sapatlala tymi roznymi svinstvami... vtedy mi behom par minut nabehli flaky cez 30% tvare... teraz par flacikov...

fakt si to skuste skupit, neviem kolko to teraz stoji (naposledy som si to kupovala este v korunach a mam to doteraz), mozno tak 1 Euro.

a na vlasy mi pomaha od La Roche sampon Kerium Intensivee

RNG

slamkaa.ja pouzivam kapsule curcumy alebo dokonca vytazok, 95% curcumin.
Do jedla som pouzival curcumu len vo forme kari(curry) korenia.
Ten navod na lyzicku prasku do vody som nasiel,prave tu na fore, kde to jeden/viaceri z citatelov robi. V Indii a Indonezii maju curcumu(turmeric)na trhu a predavaju ju na kila, velmi lacno.
Ak najdes niekoho, co to dovaza vo velkom, postupne sa konkurenciou jej cena dostane aj ovela nizsie.

slamkaa

G4bormen - Kurkumu (korenie) zoženieš takmer v každom obyčajnom obchode (i keď napr. Billa nemá). Ja ju kupujem v Kauflande a len za 0,25€ 20g (tá čo našiel RNG je dosť drahá)- vyrába www.thymos.sk (chýba tam obrázok), ale v obchode nájdeš medzi bežnými koreninami.
Ja kurkumu používam takmer do každého jedla (po troche, je aromat.).
RNG - prosím, píšete brať káv.lyž.kurkumy - to priamo prášok užiť, resp.rospustiť vo vode? Čítala som niekde, že kurkuma má pozit.účinky, keď prejde varom. Ďakujem za odpoveď.