deň narcisov

slusny_muz

Este dovetok k tomu. Ako komplementarnu liecbu to beriem, ale rozhodne nie synteticky a skor v mensich davkach. Je to velmi individualne, to ci to zaberie alebo nie. Zalezi od suhry roznych faktorov. Preto nema ani zmysel produkovat nieco co je ucinne u 2-3 % pacientov. Pretoze peniaze na klinicke trialy sa splhaju do zavratnych vysok a trva to cca 10-15 rokov. Treba najst metodu, molekulu ktora bude ucinna sirokospektralne, to znamena ze asi nieco na baze nanotehcnologii alebo vztahu specificky receptor resp. ligand madorovej bunky versus protilatka, na ktorej budu viazane molekuly, ktore umoznia apoptozu, lyzu buniek....

slusny_muz

No tak konecne uz mam cas a mozem sa vyjadrit k danej teme. Nacali ste to z ostra. Tak ja zacnem tiez poemrne zostra.
No co sa tyka B17, tak ono to sice vsetko znie pekne, ale nie je to take jednoducho a priamociare. V tomto pripade nieje pravda ze by sa firmy nesnazili testovat a popripade vyrabat tuto drug, ale.....klinicke testy Narodneho institutu zdravia, ktory zobral zastitu nad testami ukazal, ze tato molekula nieje az tak ucinna ako sa zda a ako toeria, mozno laboratorne testy ukazali. Je ine robit pokusy v labaku na bunkovych kulrurach a robit to priamo in vivo. Je to komplexne a vplyv roznych inych faktorov. Pri bunkovych kulturach ide iba o jednu skupinu buniek a nie o cely komplex makroprostredia. No a to uz nehovorim o tzv. side efektov, ako je poskodenie pecene a ine....
Vyrabaju a pouzivajuho v Mexiku a v USA nieje schvaleny...ale asi purita nebude najlepsia...co zas nije moc dobre pre pacientov.
Mas pravdu ze patentovat sa postup neda, nedaju sa patentovat na vseobecne zname molekuly. Trochu mam prehlad co sa tyka patentov, kedze som spoluvlastinkom jedneho.
Co sa tyka proteolytickzch enzymov, tak je pravda ze pomahaju pri liecbe rakoviny. Preto treba mat zdravy zivotny styl, vela zeleniny, aktivity, malo alkoholu, aby sme si neposkodili pankreas...napr. Wobenzym sa pouziva na taketo ucely. Ale neriesi to samotnu podstatu rakoviny. Je to vplyv dedicnych a ziskanych faktorov.
Tak na uvod aspon tolkoto....

svetoslav

Este doplnujuca informacia ohladne davkovania mnozstva marhulovych jadierok: preventivne je mozne uzivat tak 8 jadierok denne. V pripade liecby 30 az 50 jadierok denne, rozdelit si ich do viacerych davok. Nikdy nie viac ako 10 jadierok v jednej davke. V jednom jadierku sa nachadza priblizne 30 mg Vitaminu B17. Hodnotne su horke jadra - cim horkejsie, tym viac obsahu vitaminu B17. Chut to nie je velmi prijemna. Je mozne ich jest len tak same, pricom je potrebne ich dokladne rozhryzt zubami a pozuvat, aby sa cim viac ich obsahu zuzitkovalo v traviacom trakte. Ak by bola niekomu chut priliz neprijemna, potom je mozne ich kombinovat s inou potravou, napriklad v kombinacii so susenymi marhulami, ktore taktiez obsahuju kopec doplnkovych uzitocnych latok.

svetoslav

Ethel a aby si nebola smutna, tak uvediem este jeden priklad. Ide o vitamin B17 nazyvany aj ako leatrile alebo nitroside. Molekula vitaminu B17 je tvorena 3 zluceninami: dvoma molekulami glukozy, jednou molekulou kyanidu a jednou molekulou benzaldehydu. Kyanid aj benzaldehyd su prudke jedy, ale zlucene do molekuly vitaminu B17 su neskodne. Rakovinove bunky sa vyznacuju velkou chutou pre glukozu, ktoru anaerobnym metabolizmom vyuzivaju ako ich primarny zdroj energie. Rakovinove bunky sa dalej vyznacuju tym, ze obsahuju enzym beta-glukosidazu. Tento enzym pouziju na uvolnenie molekul glukozy, ale pri tom zaroven sa uvolnia aj molekuly kyanidu a benzaldehydu. Tie potom v kombinacii ako prudky jed usmrtia rakovinovu bunku. Kombinacia kyanidu a benzaldehydu je 100x toxickejsia ako kazda substancia osamote, preto je proti rakovinovej bunke tak ucinne smrtiaca. Zdrave bunky tento enzym neobsahuju (pripadne len velmi malo), na druhej strane ale obsahuju enzym rhodenazu za pomoci ktorej sa Vitamin B17 metabolizuje na neskodne substancie. Zhrnutie teda je, ze ak sa Vitamin B17 dostane do rakovinovej bunky, tak ju usmrti, pre zdravu bunku je ale neskodny. Vitamin B17 je pritomny v roznych potravinach ako pohanka, obiloviny a podobne, no v najvacsich koncentraciach sa nachadza v jadrach a kostkach jablk, hrusiek a marhul. Najvyssia koncentracia je prave v jadrach marhulovych kostiek. Je mozne pouzit aj synteticky Vitamin B17 (ten je ale tazko zohnat, hlavne na Slovensku). V pripade pouzitia syntetickeho je potrebne s nim uzivat aj zinok (posobi ako transmiter, resp. prenasac) a vitamin C. V pripade uzitia prirodneho B17 je dobre taktiez ho podporit zinkom a C-kom, ale uz nie v takej miere, kedze v jadrach kostiek sa spolu s Vitaminom B17 nachadza aj Vitami C a zinok.
Takze toto bol dalsi priklad. Ale upozornujem opat: Neber to ako navod na kompletnu liecbu! Vitamin B17 je velmi ucinny, castokrat staci sam o sebe, ale niekedy stacit nemusi. Ak sa napriklad neodstrani pricina vzniku nadoru, pomocou vitaminu B17 sa sice moze podarit odstranit uz existujuci nador, no neskor sa moze vytvorit nador novy. Pricinou moze byt vela veci, napriklad aj nedostatocna produkcia trypsinu a chymotripsinu v tele, geneticka porucha, ine chemicke jedy v tele, tazke kovy, oslabena prirodzena imunita a podobne.

svetoslav

Ethel, ty sa nedas odradit, vidim, ze si huzevnata :-) Dobre teda. Co sa tyka prirodnych substancii jedna sa napriklad o tie, ktore si telo bezne samo produkuje a ktore ho chrania pred rakovinou. Teda tak to je u zdraveho cloveka. U choreho sa produkcia tychto latok z roznych dovodov bud uplne zastavila alebo znizila na uroven, pri ktorej uz neposkytuju zelanu ochranu. Nasadenim tychto latok choremu cloveku umelo je mozne jeho chorobu vyrazne spomalit, ba aj uplne vyliecit. jednou z takychto latok produkovanych telom je napriklad trypsin a chymotrypsin. Neber to ale ako kompletny navod. Ako som spominal, rakovina je komplexna choroba vyzadujuca si komplexny pristup. Uvedene latky som uviedol len ako priklad. Na podrobnejsi popis ich ucinkov a uvedenie dalsich suvisiacich a nemenej dolezitych udajov na tomto fore naozaj nie je dost miesta. Ako som vravel, vsetky potrebne informacie su dostupne, ale vyzaduje si to cielene a dlhodobe studium. Este raz by som teda chcel dorazne upozornit: neexistuje jeden jednoduchy liek na rakovinu vo forme zazracnej tabletky. No existuje subor ucinnych prostriedkov a liecebnych postupov, ktore v symbioze dokazu zvladnut 95% onkologickych ochoreni, vratane vacsiny ochoreni 4. stadia. Ako by povedal Lenin: Ucit sa, ucit sa a ucit sa (a nie slepo doverovat pochybnym onkologom - to by mol zasa moj odkaz)

ivka2

no aj ja by som bola zvedava ako sa da vyliecit rakovina aj inym sposobom aky je uz znamy...ano mozno nieco vedci vynasli, lenze asi to neje dostupne alebo to stoji moc penazi tak preto su aj taketo zbierky aby sa tie aj nove liecby mohli praktizovat lebo vsetko nieco stoji...a radsej sa snazit vyliecit chemoterapiou ako zomriet bez boja cakanim na lepsiu medicinu...

ethel

ja ti tvoj názor a poznatky z kníh neberiem...ja poznám prax...a jej výsledky..žial,líšia sa od tvojich názorov,preto uveď aspoň stránku,kde sa dočítam niečo iné...

ethel

Mysliš skutocnych vedcov a lekarov a nie tych, ktori su plateni farmaciutickycmi firmami zaoberajucich sa vyskumom iba takych substancii, ktore je mozne patentovat...uveď príklad... "Ucinne prostriedky proti rakovine su dost casto nepatentovatelne"...KTORÉ? .. "Okrem toho tu neide len o lieky, ale do znacnej casti aj o liecebne postupy" UVEĎ KONKRÉTNE..

svetoslav

Ether, uznavam, ze moje vyjadrenia su mozno trocha prisilne a expresivne, ale je to moje presvedcenie nadobudnute po dlhodobom studiu odbornej literatury a faktov. Je to ale moj osobny nazor, za ktorym si stojim a kazde svoje vyjadrenie by som vedel aj odborne vyargumentovat. Chapem, ze pre niekoho to mozu byt tvrde slova, ja nikomu jeho nazor neberiem, neber mi ani ty ten moj. Konkretne ti viac bohuzial nepoviem. Dal som ti inspiraciu. Je na tebe, ci sa zacnes snazit o ziskanie tychto informacii alebo nie. Ja nie som ziadny lektor ani skolitel alternativnych terapii. Rakovina je zlozita choroba, rozpisat sa o nech v par riadkoch na tomto fore by ani nebolo mozne.